1. 15.
  Namus sözcüğünün temeline bakıldığında bunun yalnızca cinsel eylemlere bağlanması kadar saçma bir şey yok.
  Namus, şeref vs gibi kelimeler cinselliği kutsallaştıran, tabulaştiran toplumsal baskı araçlarından başka bir şey değiller.
  Ki bu kavramlar cinsel eylemler dışındaki eylemler için kullanılmalı.
  Misalen namus, başkalarının parasını yememek ve hırsızlık yapmamak demektir. başka bir anlam aramayın. herkesin zevki kendinedir.

  Hırsızlık yapan, başkasına haksızlık eden, kalp kıran ama cinsel birliktelik yaşamayan birine namuslu,
  Ancak kimseye zararı dokunmamış, doğal eğilimi sonucu cinsel birleşme yaşamış birine namussuz demek size de mantık dışı gelmiyor mu?
  3 ... tespitci
 2. 14.
  Göreceli kavram. Bir kadın sevişmesi onu namussuz yapmaz: ama biriyle birlikteyken, başka biriyle sevişmesi onu namussuz yapar.
  2 ... temirata
 3. 13.
  eksik önermedir. namusun yarısı bacak arasında yarısı ise ahlaktadır bir kadın için.

  aklıma geldi diye başlığı hortlatıyorum affola sözlük.

  ilk sevgililerimden biri. böyle sürtünme ile cinsellik yaşardık. baya bir tutkumuz vardı aramızda. kızlığı bozulmasın namusu kaybolmasın diye düşünürdü ses etmezdim. sonra bir gün instagram'ından biri mesaj attı geçmiş konuşmaların ss'ini attı buna bende de şifresi var tabi hesabının. ne kadar saçma bir diyalogmuş ya yazıp gülen emoji attı. yılışık bir sohbet işte. orada bitti ilişkim.

  yani kendi adıma konuşacak olursam kızlık zarı yerinde olup ahlakı yamuk olanla, kızlık zarı olmayan ama ahlaklı bir bayan benim benim için aynı statüdedir. ikisi bir elmanın yarısıdır. tam olmayanla gelecek fikri kuramam.

  bu da kıssadan hisse olsun bazı arkadaşlara.
  2 -1 ... sgkli yazar
 4. 12.
  Patlak erkek avuntusudur.
  Bunu sürekli söyleyen adam kesinlikle vurduruyordur.
  1 ... salvatio
 5. 11.
  bunu diyen bireyden kaçın. çoktan dejenere olmuş bile ! size bulaşmasına izin vermeyin.
  ... mumbarsever01
 6. 10.
  Önüne gelenle çatır çutur seks yapanların kullanmaması gereken cümledir.
  Her şey beyindedir. Sen o beynindeki gri hücrelerinle doğru düzgün işler yapmayıp, önüne gelenle yiyiştikten sonra ''namus bacak arasında değildir'' dersen, Hastriloji diye karşılık alırsın.
  1 ... cimbomlu yazar
 7. 9.
  Namus bacak arasındaysa dünyanın en namussuzu sensin kamil. Hemde yeryüzünün görüp görebileceği en namussuz arsız haysiyetsiz pezevengisin saf katıksız yüzdeyüznamussuzsun mesela.

  Öyle ya namusun kadını erkeği olmaz madem bacak arasında....
  1 -4 ... cileksultan
 8. 8.
  insanın kendini terbiye etmesi büyük erdemdir.

  (bkz: tellerden atlarken taşakları telde bırakmak)
  ... beysar
 9. 7.
  namus kız için bacak arasında erkek için nefistedir. ve unutulmasın ki patlak diye nitelendirdiğiniz kız değil, bir kıza dokunacak kadar ar damarı çatlak erkek namuzsuzdur. marquez'in kırmızı pazartesi kitabını okuyup bu konuda fikir sahibi olun diyeceğim ama kızlara klavye cesaretiyle saydırmak aydınlanmaktan daha kolay olduğu için onu seçeceğinizi biliyorum. ben bu yazıyı patlak bir liseli olarak değil üç abinin vermiş olduğu terbiyeyle erkeklerin belli bir mesafeden fazla yaklaşamadığı edepli bir kız olarak yazıyorum. lakin bu edep benden de değil üç abiden de bacak arasından da değil . bu edep çevremdeki erkeklerin veya eski sevgilimin nefsini tutabilmesiyle alakalı. velhasıl namusu bir genç kızın bacak arasında değil bir erkeğin düşüncesinde, nefsinde , şehvetinde arayın...
  1 ... bir edebiyat meftunu
 10. 6.
  bu cümleyi kuracak erkeğin haklı olsun yada olmasın bakir olması gereklidir. yoksa kendi ile çelişir.

  önüne gelene cubbala, kadına gelince bakire değil rörörörörörö, sen e bakir misinde kadının bekaretini sorgulamayı kendinde hak görüyorsun?

  bu tarz erkekler erkeğin orospusudur.
  ... modern zaman filozofu