1. 1.
  Namus gerçek anlamın da kullanılıyorsa eğer önemlidir ama mahalle baskıları sonucu oluşmuş ve kadının bacak arasıyla ilişkilendirilen namustan bahsediyorsak tabi ki önemsizdir yalandır dolandır. Bilmeyenler için gerçek namus, ahlaklı olmak çalıp çırpmamak, hak yememek, bile isteye kendi çıkarların için kötülük etmemek, çevrene ve canlılara zarar vermemek kısacası iyi insan olmaktır, bacak arasıyla, cinsellikle, etle uzaktan yakından alakası yoktur.
  -1 ... sad butterfly
 2. 2.
  "namus bacak arasında değildir" lafını söyleyen düşüklerden bir açıklama istiyorum.

  namus nedir?

  namus çatır çutur sikişip sonrasında da piç sırıtışı atıp "yaa namus bacak arasında değilkii" demek midir? bi siktiriniz gidiniz efendim.
  1 -1 ... bituhafadam
 3. 3.
  Namus nedir namus ahlaklı olmaktır. Peki ahlak nedir. Ortalama zekada bir insanın yapılmaması gerektiğini bilebileceği davranışları yapmamak. Bu anlamda toplum diyor ki anlaşmayı bozarsan seni dışarı atarım. Toplumda yaşayan kişi bir söz veriyor ve diyor ki siz avlanmaya gittiğinizde ben çocuklara bakarım. Avdan dönüldüğünde çocukları vahşi hayvanlar parçalamışsa o kişiyi sözünü tutmadığı için kabile infaz edebilir. Günümüzde selam vermiyoruz konuşmuyoruz vs.
  ... sassanach