bugün

namazı bırakmak nedir yahu? çarpıntı mı yapıyor?
Namazı istersen kılarsın, kurtuluşa erersin, istersen kılmazsın Kuran’da bahsi geçen kötülüklerin peşinden dört nala gidersin bu kişinin tercihi, buradan bir sürü iyi niyetli yazar kılmanın faydalarından bahsetmiş çok güzel de yapmışlar ama sen kılana da yerlerde sürünüp eğilip değişik hareketler diye de tasvir edip aşağılayamazsın.
kişiyi hem kabirde hem hesap gününde mahveden davranıştır.
Şeytani düşüncelerin gerçekleştiği zamandır.Şeytan bu durumdan memnun olur.Zamanla kul günahlara girerek nefs makamlarından birer birer düşer.Fasık olur.Bu ilk basamaktır.Daha sonra günahlara girerek şirk'e kadar gider.

Hz.ömerin tabiriyle

''Namazı terk eden kimsenin islam’dan nasibi olmaz''
Bırakmak için önce başlamak gerek.
Başlamak için önce inanmak gerek.
inanmak icin de.........

Ne gerekiyorsa o bende yok işte..
Bırakır tekrar başlar veya başlamaz. Kişinin kendisiyle yaratıcısı arasında. Kimseyi ilgilendirmez. Affederse kim ne diyebilir?
Kitap okumak, film izlemek, spor yapmak vb faydalı işlere zaman ayırmak için yaklaşık 18 yıl evvel yaptığım eylem. Tavsiye ederim.
O an şeytanın hizmetkarlarından biri gelir ve bu kişinin yüzüne necaset eder.
"Beş vakit kılamadığım için bıraktım" diyenler, ne kadar temiz bir niyetiniz var. Allah o az kıldıklarınıza da değer veriyordur belki. Ümitsizliğe kapılmak yok.
Son dönemler çevremde yayılmış olan durum.
Bu yaz yaşadığım makat ağrısı ile başıma gelen hadise.

Geçen senenin (bkz: 2020) sonlarına doğru antidepresan ilaçları (bkz: risperdal) (bkz: selectra) kullanıyordum. O dönemlerde, dünyayı hepten siktir etmiş, maneviyata yoğunlaşmıştım. Namazlarımı huşu içinde kılıyorum hemde 5 vakit. 2021 yılının başlarına doğru hayatı komple sorgulamaya başladım. Merak ettiğim konularda araştırma yaptım. Deist olduğumu ilk düşündüğüm dönemlerdi.

Her namazı artık eskisi kadar özenli kılmamaya başladım. Zor geliyordu. En son çok fazla kola içmiş olmamdan mütevellit, makat ağrım yüzünden eğilemedim. Dolayısıyla namazı da bırakmak zorunda kaldım. Makat ağrım geçince de tam olmasa da namaz ile bağımı koparmış olduğumu farkettim.

Ailem müslüman olduğundan ve kimse deist olduğumu fark etmesin diye işyerinde ikindiyi, bazen de cumayı kılıyorum.
başlayıp devam etmesi mucizedir fakat başlayıp bırakması daha büyük bir mucizedir.
ben namaz kılmayanların cennete gidebileceğini, kafirlerin ebediyen cehennemde kalacaklarını öğrendikten sonra ilk namazı azalttım. 5 vakit kılıyorken 3 vakit kılmaya karar verdim. sonra daha da azalttım. pandemi döneminde 2020'de bir kere cuma namazına gitmiştim. namaz kıldığım zaman da yanlışlıkla karıştırabiliyordum. sonra tamamen bırakmaya karar verdim.
Namazını ihmal eden, derdine ve sıkıntısına sebeb aramasın.
Namaza başlamış bir insanın onu bırakmaması lazım. Aksi halde tekrar başlaması oldukça zor oluyor.