bugün

bu ev türkiye'de var olunca tuhaf karşılıyorum ben. tamam dört bir yan camilerle dolu olabilir ama evin içinde namaz kılmak için bir namazlık yoksa bunun saygısızlık gibi bir şey olduğunu düşünüyorum. yanlış da olabilir, bilemedim ben onu.
namazlık olmayan ev ev değildir.
öğrenci evi olabilir.
kişinin dini özgürlüğüdür karışmak yanlış olur.
namaz kılınmayan, namaz kılan insanlarında gelip gitmedigi evdir.
namazın da kılınmadığı evdir.
ibadet edilmeyen bir evdir.. büyütmemek gerekir...
konu dinlere saygı ise, her evde bir kedi de bulundurulmalıdır.
sırf namazlık olmadığı için senelerdir evimizde namaz kılamıyoruz.
bu fakirliğin ta amına koyayım.
kendi namazlığımızla gezmek daha uygundur. sonuçta her insan için bir sabun, havlu gibi gündelik ev eşyası değildir.
evde namazlık bulunup da kılınmayan evden farkı yoktur. ayrıca namaz kılmak için o bez parçasına gerek yoktur.
temiz olduktan sonra tüm dünya bize namazgahtır...
Seccadesiz de namaz kılınabildiğinden büyütülmeyecek hadise. ama ziyaret edilen bir müslüman veya müslümanım diye geçinen kimsenin eviyse namaz kılan misafir seccade sorar haliyle.
ne içinde olanın ne de gelen misafirin namaz kıldığı evdir. sıradan bir öğrenci evidir. çok ekstrem durumlar hariç her kızın çeyizinde en az bir seccade bulunur.
doğrusu %99 u müslüman olan ülkede %89 a tekabül eden evdir.
olup olmaması kimseyi ilgilendirmeyen evdir.
kendin getir, kendin kıl evlerindendir.
türkiye'deki evlerin sanırım hemen hemen yarısı.

(bkz: her müslümanın namaz kıldığını sanmak)
evde namaz kılan bir Allah'ın kulu olmadığının göstergesidir. Acıdır. Allah affetsin...
namaz kılınmayan evdir.
acınılası durumdur. müslümanlıktan bihaber yaşandığının göstergesidir.
Namaz kılmayan insanın evidir.*
halının üzerinde namaz kılınan evdir. ne yani, namazlık yok diye namaz mı kılmayacağız? *
ibadetleri namaz kılmayı gerektirmeyen insanların yaşadığı evdir. muhtemelen misafirler arasında da hem ibadetinde namaz olan hem de bu ibadeti gerçekleştiren insanlar yoktur.
namazlığın olmadığı evler olabilir de, bir müslümanın evinde kıbleyi sorduğun zaman bilememesi, cevap verememesi bence çok olabilir durmaz.
güncel Önemli Başlıklar