Düşmanlar çanakkale'ye geldiğinde, Çanakkale savaşı'ndan 2 sene sonra istanbul'a çıktığında, yurdun 4 yanını işgal ettiğinde allah'ının nerede ve neyle meşgul olduğunu açıklaması gereken çomardır.

Kesin Kemalistler namaz kılmadı diye Abdülhamit han 2 milyon kilometre toprak kaybetmiştir bak. Kesin Kemalistler zikir çekmedi diye ingilizler Taksim'e kadar çıkmıştır.

Kodumun davarları sizi.
osmanlı müslümanlığını unutturmaya çalışan arap emperyalistlerin, gaflet ve dalalet içindeki maşalarının, arap müslümanlığı dezenformasyonu yaymak için vesile ettikleri başlıktır.

hicaz demiryolunu sabote ederek abdülhamid hanı sırtından hançerleyen arap emperyalistlerin kuyruk acısı hala devam ettiğinden, aramıza nifak sokmaya çalışmaları açık seçik ortadadır.
Allah allah diyerek Savaşı kazandılar. Bazılarına ters gelse de bu gerçektir. içip içip bir gece de adaları feda etmediler bazıları gibi.
o günün koşullarında toplum daha dindardı. -bak dindar diyorum dinci değil- günlük rutin olarak dua etmelerinden namaz kılmalarından doğal bir şey olamaz. ancak namaz ve duayla savaş kazanılsa filistinliler şu an kendi topraklarında parya durumunda olmazdı.

çomara gelince: çomarlığını yapan çomardır.
namaz niyaz askere manevi açıdan güç kuvvet veriyordu. sıradan bir asker vatanını savunmak için gidiyorken bizim askerimiz allah yolunda şehit olmak için gidiyordu. bu açıdan bakıldığında iman gücü savaşı kazanmamızda en büyük etken olmuştur.
300 yıldır namaz niyazın neden işe yaramadığını sordurur.
namazla niyazla 17 senede hangi problemi çözdüğünü göstermesi gereken çomardır..

savaşı fln geçtim, namaz ve niyazla evine bir adet yumurta alabilmiş midir?

(ha çok daha fazlasını aldılar da onu da cevaplara göre yazalım)

efendim mesela evlerine kombi alırken namaz ve niyazla mı aldılar?

odalarına radyatör seçerken mesela namaz niyazla mı seçtiler?

hangi namaz ve niyaz ile hangi soruna çözüm ürettiler keşke anlatsalar da bilsek..
General hamiltonun hatıratında söylediği gerçekleri görmezden gelen aklı evvellerin bu iddiaların sahibinin --çomarlar-- olduğunu zannetmesi kadar akılsızca olmayan bir durumdur. Trajik olanı ise şu: görmedikleri allaha meleklerine peygamberlerine iman ettiklerini söylerler ama cenabı hakkın yardımını inkar ederler. Bu nasıl bir imansa artık, varın gerisini siz hesabedin.

--spoiler--
Şeytan ve Şeytanın ordularına karşı verdikleri savaşta Allah’ın yardımı elbette müminlerle beraberdir. Müslümanlar, imanları nispetinde meleklerle veya görünmeyen ordularla desteklenmişlerdir. Ancak dikkat çekilmesi gereken husus!!! “ Gelen yardım, müminlerin imanları, ibadetleri ve takvaları nispetinde” gelmiş olmasıdır. Tefsir, hadis ve fıkıh âlimi Muhammed bin Ahmed el-Kurtubi ise “Düşman karşısında direnen ve Allah rızasını gözeten her ordunun yanına Allahu Teâlâ hazretleri tarafından melekler gönderilir ve o melekler de onlarla birlikte savaşırlar” der.

Bu manevi yardımların pek çoğuna bizzat şahit olmuş bize karşı savaşan düşmanlar da itiraf etmekteydi. Çanakkale zaferinden yüzlerce örnek verilebilir. Meselâ ingiliz General Hamilton şöyle demiştir: “Bizi Türklerin maddî gücü değil, manevî gücü yendi. Onların atacak barutu bile kalmamıştı, lâkin biz gökten inen güçleri müşahede ettik.” Çörçil ise, “bunca teknolojiye rağmen Türklere nasıl yenilirsiniz?” diye sıkıştırılınca şu cevabı vermiştir: “Anlamıyor musunuz, biz Çanakkale’de Türklerle değil Tanrı’yla harp ettik ve yenildik” diyerek şahit oldukları manevi yardımları açıkça ifade etmişlerdir.

http://www.aktuelhaberci....manevi-ordularin-yardimi/
--spoiler--
üfff manevi ordular gelmiş..

rutin dini ibaret ve manevi duygular, bakmışlarki uçan kaçan melekler aksakallı dedeler fln yediremiyorlar, manevi ordulara dönüşüvermiş birden..

karşındaki de allaha inanıyor?

ne yani senin tanrın onun tanrısını mı dövmüş oldu?

madem yardım etmiş savaş kazanılmış günümüzde milyonlarca öldürülen müslüman için yardım mı gecikmiş?

yoksa namaz-niyaz ritüelleri şeklinde görünmemiş mi manevi ordular?

ne olmuş yani?

en aklı selim ve düzgün olduğunu düşünen müslüman bile sınırda mal arkadaş..

edit: gelmiş yine siktim akıllı bebe.. herkese rol kesiyor.. gözle görülmesi gerekmezmiş de yok efendim kazanmak şart değilmişte..

oh ne ala!!

her şartta haklı çık olumlu olumsuz başarılı başarısız farketmez..

a sonucu elde ettik çünkü tanrı yanımızdaydı..

b sonucu elde ettik olsun tanrı yanımızdaydı..

c sonucu elde ettik oh tamam tanrı yanımızdaydı..

.

amk fındık beyinlisi..
Allah'ı emri gözetilerek yapılan meşru her mücadelede Allahın yardımı vardır. Bunu bilmemiz için gözümüzle görmüş olmamıza gerek yok. Hatta o mücadeleyi kaybetmiş bile olsak.

Allahın planında bizim kazanmamız varsa kazanırız, kaybetmemiz varsa kaybederiz. Kazanmak yada kaybetmek bir ölçü değildir.

Mesela bazı olumsuzluklar yaşanmasa gelecekteki birçok önemli olumlu şeyler de yaşanmazdı.

Ve bu uzunca konuyu beyinsiz bir ateiste anlatacak kadar boş vakti de yok kimsenin.

Dipnot:çomar bir ateistte de bunu dinleyecek objektiflik yok. Çünkü beyinsiz olmak subjektif olmayı gerektirir.
Sen boş boş oturup, elinde telefon rahat rahat sözlüğe giresin diye Allah Allah diyerek şehit oldu onlar, kanı bozuk sığır seni.
Bari bu kadar belli etmeyin kanınızın bozuk olduğunu be.
Sözlük giderek b*ktan bir ortam olmaya başladı sayenizde.
Ya zeka yaşınız 5, ya ergen liselisiniz.
O savaş sadece namazla niyazla değil topla tüfekle askeri dehaya sahip komutanlarıyla kazanıldı. Bunu sizde bal gibi biliyorsunuz ancak her fırsatta dine, millete saldırmaktan geri durmadığınız için böyle yapıyorsunuz.
sanki namaza o gün başladılar. önceki savaşları niye kazanamadın namazla niyazla? biraz gerçek dünyaya, aramıza dönün.

yine de din tetikleyici bir güçtür. her ne kadar düşmanın sömürge birlikleri neredeyse baştan sona müslümanlardan oluşuyor olsa da şehitlik kavramı askeri motive eder ve zaferde de illa ki payı vardır.
denemesi bedava olum topunuz gelin .

15 temmuz da silah mı vardı ellerimiz de ?

ama noldu ?

silah olduğunu düşün bir de .

tahayül et .
Böyle siktiri boktan başlıkları niye açıyosunuz bilmiyorum toplum zaten ayriştı sizde ayrışmaya yardım ediyosunuz.