bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ölümü sıklıkla aklina getiren muslumanin "artik bir yerden baslamak gerektigini" dusunmesi ile baslattigi ibadet. turklerde erkekler emekli olduktan sonra veya 50 yasina geldiginde , bayanlar ise evlatlarini everdikten sonra namaza baslarlar genellikle. kesinlikle istisnalar vardir , takdir ederiz. namaza baslamak kolaydir ama bu kez de kilinmamis namazlarin kilinmasi gereken kaza namazlari dusundurur kara kara.
    24 -3 ... calemityceyn
  2. 2.
    ey kul, etme dünya nazı, kıl namazını,
    sonra kılarız diyenin, dün kıldık namazını.

Başlama sebebidir.
    88 -3 ... ofkeli kalabalik
  3. 3.
    inanan biri için vicdan rahatlığıdır bir nevi.
    5 -1 ... elmalicilek
  4. 4.
    depresyonun ilacıdır namaza başlamak. asla pişman etmez insanı hele bir adım attıktan sonra seccadeye. güzelce abdest alınır ve allahüekber diyerek niyaz edilir. her müslümanın üzerine farz bir ibadettir.
    89 -8 ... sunger
  5. 5.
    allahın bu kadar nimetlerinden yararlanıp allaha şükür etmesi için yapılması gereken ilk adımdır.
    21 -1 ... gabriyel
  6. 6.
    ilk başlarda büyük manevi haz verilir. daha sonra bu haz belki kesilebilir. ama namaza sadakatle sarılmak gerek ve devamlılığı elden bırakmamak gerekir.
    27 -2 ... en zayif halka
  7. 7.
    ilk gün sabah namazına dakikası dakikasına kalkılır.

ikinci gün yataktan kalkılmaz, kaza ederim lan denilir.

3. gün sabah namazı kılınmaz. sabah namazını da kılmadım oğlum, bari sıra bozulmasın diye hiç bir vakit kılınmaz ve böylece yalan olur.

ha olmasa iyiydi bak orası ayrı.
    6 -1 ... naylon brando
  8. 8.
    agustos ayinda bircok vatan evladinin dusunecegi hatta belirli bir sure icin fiili olarak hayata gecirecegi sonra kil kil bitmedigini gorunce pes edip eski gunlerine donecekleri eylemdir. yarismaci arkadaslara basarilar diliyorum.
    5 -3 ... donato
  9. 9.
    daha da önemlisi namaz kılmayı sürekli hale getirebilmektir.
    10 ... akaret
  10. 10.
    başladıktan sonra gerisi gelen ibadettir.
    4 ... sunger