1. 1.
  miraç peygamber efendimizin rabbimizle birebir görüşmesi şeklinde olduğundan., müslümanların da namaz esnasında yaratanla başbaşa kaldığından hareketle güzel bir tespittir.
  3 -1 ... infantes
 2. 2.
  kuranı kerimde açıkça belirtildiği gibi, namaz islamdan önceki dinlerde de vardı.

  amacı tam anlaşıldığı ve içtenlikle yapıldığı zaman, boyut kavramlarının yok olduğu bir ibadettir.
  3 ... pilotmont
 3. 3.
  (#146072)
  1 ... tiriviri hanim
 4. 4.
  namaz islamiyetten önce hep çok tanrılı dinlerde, hemde semavi din olan yahudilikte de,çok küçük farklılıklar olmasına rağmen vardı..sadece namaz değil islamiyette bulunan bir çok ibadet şekilleri, önceki inanışlarda bir ibadet biçimi olarak görülüyordu..

  örneğin; islamiyet öncesi arap paganlarının (putperestlerin) ilginç gelenekleri vardı. Bunlar Ramazan dedikleri ayda bir ay oruç tutarlar, Mekke'ye Hacca gidip Kabe'nin etrafında yedi kez dönerler, "Kara Taş" ı ( Hacerül Esved) kutsal sayar onu öper ve günde dört veya beş vakit namaz (salat)kılarlar, şeytan taşlarlardı. ( Is Allah as M. J. Afshari, p 6, 8-9, islam, E. Farah
  2 -1 ... witch is back
 5. 5.
  kılmaya devam etmek lazım ama başlıkta anlatıldığı gibi bir namaz herhalde ancak allah ın dilemesiyle mümkün olur çünkü dünya hayatının etkilerini o an bir kenara bırakmak zordur. en azından kaçıncı rekatta olduğunu saymak için dahi olsa beyni rakamlarla meşgul edersin ki dünya hayatının en belirgin özelliklerinden biri rakamlardır.

  gene ekleyelim bırakmamak lazım bi an bakarsın ki kendini unutmuşun allah ın huzunda gibisindir. belli olmaz.
  ... pilotmont
 6. 6.
  hayırlı miraçlar müslüman yazarlar.
  1 ... scheat