bugün

said nursinin hayat görüşünden bir bukle. milli görüşçülerin, dolayısıyla o kökenden gelen akp başkanının da bu anlayış beynine kazınmıştır. belli etmiyor diye öyle değil sananlara gülerim ben.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=213667
(bkz: islam hoşgörü dinidir)
(bkz: din elden gidiyor kafası)
hainliğin tanımından bihaber olan memleket diye çığırdıkları türkünün aslında kendi çıkarları doğrultusunda olduğunu, zihniyetsiz bir şekilde dikte eden insanımsıların lafıdır. böyle sözler ile şu milleti kandırmayı başarıyorlar ya, başka bir şey demeye gerek yok. neticesinde millet demek bile yosun tutmuş beyinlere bir iltifattır. apartmanlarda kabile hayatı yaşıyorsunuz farkında değilsiniz be anacım.
din elden gidiyor denildiğinde telaşlanan mala ve onun takipçilerine ait laftır.
eğer namaz kılmayan müslümanlara söyleniyorsa belki bir nebze kendi içinde haklılık taşıyabilecek sözdür. ama evrensel bir ithamsa "bi sktir git, sensin lan hain" denesi sözdür.
(bkz: namaz ne lan)
(bkz: namaz ne olm)
herkesin dini kendinedir sözünü akıllara getirecek söylem.
hain değildir tabiki ama namaz insanın davranışlarını şekillendirir. Namaz kılan bi insan küfür de etmez mesela. ben namaz kılıyorum der ve kendini bazı konularda sınırlandırır.