bugün

namazı dünyevi kaygılar içinde kılanların yaşadığı durum. namaz kılmaya başladığın zaman dünyalık işlerin ile ilişkisi keseceksin ve manevi haz almaya bakacaksın. yoksa namaz jimnastik hareketleri yapılan bir aktiviteye döner.
Bir insan öğrendiğini bildiğini hayatına uygularsa birşey yapmış olur. Namazda böyle bişey ibadeti sadece o ana sığdırınca tat alınması gayet normal olan hareket.
zevk almak istiyosan git 31 çek denilesi durum.
(bkz: huşu içinde kılmamak)
sırf vesveseden illallah ettiğim için bazen kaçtığım olmuştur geçmişte.
- namaz kılmaktan zevk alamıyorum hocam.
+ ne diyorsun lan sen deyyus?
- anlamadım hocam.
+ zekat diyordum onu bi denesen.
- param yok hocam.
+ o zaman oruç tut evladım, sıhhat bul.
- karnım çok acıkıyor hocam.
+ la havle vela kuvvete...
tam anlamıyla, bütün kalbiyle teslim olmayan herkesin yaşadığı durumdur. bocalar durur kendi içinde. bazen kılmayı düşünsede bi müddet sonra sıkılır ve bırakır. çünkü tam kalbiyle iman etmediğinden şeytana o kalpte barınacak yer hala vardır. namaz kılmak zor gelir kalbinde ufacıkta olsa şeytana yer bırakanlara.

ama bütün benliğiyle teslim olmuş kimse namazı zevk alarak kılır. bundan büyük bi haz duyar ve ruhu dinlenir.

şunuda unutmmak gerekir. başta sıkılsanız ve namaz kılmaktan zevk almasanızda pes eden asla siz olmayın. nasıl üniversiteye girmek iyi bi geleceğe adım atmak, ve daha iyi bi hayat yaşamak için zevk almasakta çalısıyorsak daha güzel bi ahiret hayatı içinde belli zorluklara katlanarak çalışmamız lazım.

zor olanı başaramassak büyük mutluluklara sahip olamayız!
namaz kılma eylemini gerçekleştirirken aynı zamanda osurup, kahkaha atıp ve orgazm olmaktan kat kat mükemmel olup alınamayan zevktir.
neticede bir seks değildir.
Namaz kılarken alman gereken şey zevk değil zaten kılarken ve kıldıktan sonra ibadet etmiş olmanın verdiği huzur, ferahlama önemli. Bide bunları almayı dene baktın namazdan huzurda bulamıyorsun o zaman sana göre bişey olmayabilir yada içten yapmıyorsundur bu işlemi.
namazdan vazgeçmeyi gerektirmez. namazı kılmayı nasip eden allah, zamanla ondan ibadet zevkini dolu dolu almayı da nasip eder inşallah.
güncel Önemli Başlıklar