bugün

az önce farz namazlarında riya olmaz yazmıştım, öyle kalmıştı aklımda ama linkteki kısa videoyu izleyince silip yenileme ihtiyacı hissettim. günümüzde namaz kılanlar azaldığı için artık farz namazlarında da riya olabileceğinden bahsedilmiş videoda. anladığım kadarıyla iş yine niyette bitiyor. farz namazlar, sadaka gibi gizlilik gerektirmez, toplum önünde de kılınabilir ama kişi yine de niyetinin sadece allah rızası için olmasına dikkat etmelidir.

ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=TzvDsjYafwQ
Namaz diriliştir üşenme sözünü aklıma getirir.
Her şeyden güzeldir cemaatle kılındığında feyzi artar.
gostermelik olmadigi surece iyidir bende kildim zamaninda ama hic birsey anlamadim anlamini bilmedigin kelimelerle ne anlattimi yada ne istedigimi bilmeden namaz kilmaktansa yatagima uzanip dunya cok boktanlasti oralardaysan artik bir el atsan diye soylenmek daha samimi.
90lı yıllarda ayıp olan ibadet.
özellikle türkiye yi değerlendirirsek; hırsızın, üç kağıtçının,ahlaksızın,ikiyüzlülerin,düzenbazın,pedofili sapıkların,kültürsüz köksüz ve medeniyetsiz insanların yüzde 90'ının aksatmadan uyguladığı ritüel.

çok para var bu işte diyorlar.aklıma yatmıyor değil.
Abdest almakla birlikte tüm dünyevi zevklerden arınıp huzur bulduğunuz nadide zaman dilimidir.
allah herkese 5 vakit kılmayı nasip etsin.

şu an akşam ezanı okunuyor.
Allah herkese nasip etsin.
neden mi namaz kilan erkek?
Allah'in emrini bilen, emanetinin kiymetini bilir...
allah ile o kişinin arasındadır reklam etmek ayıptır.
insanın dürüst olmak, zalimlere meydan vermemek, islam yolunda olmak, komşusu açken tok yatmamak, dini çıkar ( münafıklık) haline getirmemek, adaletten yana olmak ve bozgunculara karşı din yolunda olmak için Allah a verdiği sözdür. Dini ticaret haline Getirenlere; Allah ın ayetlerini az bir dünya karşılığında satanlarla Allah konuşmayacaktır ve onların varacağı yer ateş tir diye geçer kur an da.

Ayrı ca hiç mümin olduğu için şişip övünen görmedim. islam ateşten gömlektir. Hile, torpil, yandaş, çıkar, zina, kumar, faiz, hırsızlık, yalan, haksızlık, hırçınlık gibi kötülükleri yapamazsın. Harcadığın dan yediğine kadar herşeyden sorumlu iken ateistler için herşey serbest tir. Ama onlar bütün bu günahları işlerler, bir sokak kedisi ne bir bardak süt verincede kendilerini melek sanarlar. Çünki ahlaklarının ölçüsü ve çizgisi yok. Bir müslüman Allah için yapar, yaşar bir ateist kendi için yapar yaşar. Ego yapıp şişecek ne durumumuz var nede halimiz. " Biz o yükü dağlara yükleseydik onu param parça olarak görürdün, oysa insan onu kabullendi" iman eden, dinini bilen insan sadece sevinir, kibirlenmez.
görsel
Ve namaz islamiyetin direğidir.kölelik değil özgürlüktür.
Cennete gitmek için yeterli değildir. Hatta kimi namaz kılanlar sosyal hayatta yaptıkları pisliklerle Allahtan daha çok uzaklaşıyor. Zavallılar.
islamın bir ibadetidir.
isteyerek namaz kıldığım zamanlar vardı ve huzuru bambaşkaydı.
yapmadığım eylemdir. kılanları da anlamış değilim.
Hayattaki en güzel durumdur.
ibadetlerin en büyüğüdür .
kişiyle şirk ve küfür arasındaki perdedir
5 vakit namaz kılanın affolacağı vadi vardır .
rabbim ümmeti muhammede 5 vakit kılmayı nasip etsin .
Mü'minlerin miracıdır. (bkz: miraç)
terapidir. huzurdur. mutluluktur. farzdır. denenmiştir. memnun kalınmıştır. tavsiye edilir. pişmanlıktır. nefes almayı bırakana kadar değildir. o raddeden sonra faydası yoktur.
Çok şükür allahın kölesi yiz inşallah da öyle dir be. Mutlu tanrı gibi bir efendimiz var. ....
mecburidir.

adam olun kılın olm.
Namaz, kula kulluktan, doğaya kulluktan, çıkara, patrona, korkuya kulluktan sıyrılıp gerçek sahibine; rabbe kul olmaktır. Ahmakların asla anlayamayacağı, ancak muminlerin anlayıp, açıklayacağı bir husustur.
Namaz kilmak kölelikse evet ben bir koleyim seve seve olene kadarda insallah köle olarak kalicam sana şükürler olsun yarabbim.