bugün

mustafa kemal'in temel ilkelerini benimseyen müslüman kişi.
(bkz: camiye giden chp li)
(bkz: markete giden akp li)
(bkz: tıraş olan mhp li)

ee?
nasıl yani dedirten, bir yanlışlıgın ifadesidir.

(bkz: orducu sosyalist)
din ve devlet işini birbirinden ayırmış olan zihniyet.
normal insandır. yahut şu daha ilginç: "cumaya giden nihilist" var böyleleri.
dünyanın sonunun gelmediğini anlamamız gereken insandır. abartmaya gerek yok. normal bir davranıştır.
kemalistliği; dinsizlik olarak değil, gerçekten kemalistlik olarak algılamıştır bu insan.
özenilesi, takdir edilesi ve belki de en aklı hür, vicdanı hür şahsiyettir.
kemalist olmanın, kemale tapmak anlamına gelmediğini düşünen kişidir. islamın şartlarını yerine getirir. ama mustafa kemal i sever... aksine inanan kemalist olmayanın; cennette onunla karşılaştığında isyan etmemesi için, şimdiden bunu kabullenmesi lazımdır.
daha hangi ideolojinin arkasında gittiğine, neye inandığına pek karar verememiş, kemalist demenin yanlış olacağı bir garip insandır. He bu arada kemalizm, dinsizlik midir tartışılır da islamiyetle arasının pek iyi olmadığı aşikardır.
hayatı siyasetten sıyırmıs özlü insandır.
şu kemalizmin dini reddettmediğine dair saçmalık son bulsun artık. amme hizmeti yapıp meclis tutanaklarını falan taşıyayım buraya dedim ama üşendim. zaten gerek de yok. catsrocuyum deyip liberal ekonomiyi benimseyemezsiniz. nazi olup "lan aslında türkler daha üstün ama du bakalım" diyemezsiniz. kemalist olup da müslümanım da diyemezsiniz. kemalist dediğin ateist olur. bir gün umuyorum ki eğitilebilir tüm gerizekalılar anlayacak secularism - laiklik hadisesini. bak ipucu vereyim: cabbage - kabak. fonetiklerine aldırma tatlı su müslümanı. aynı şey değil. seç tarafını dingil. dur lan hatta.

http://www.tbmm.gov.tr/ta...ataturk_konusma/5d3yy.htm

bak turan dursun cımbızcılığı da yapmıyorum bazı hödükler gibi. hatta şaibeli bir kaynak da vermiyorum. isterseniz hepsini okuyun ama ilgili bölüm sondan üçüncü paragrafta.
örnek kişilik, özenilesi insan.
(bkz: atatürk demişti ki)
(bkz: gokten indirildigi sanilan kitap)
mustafa kemal atatürk te namaz kıldığına ve hatta kıldırdığına göre sorun yoktur.
dinin kişisel bir durum olduğunu bilen kemalisttir.
dini devlet ilişkilerine ve devlet fikrine bulaştırmamayı seçer.

anlama kıtlığı çekenler bir kez daha ortaya çıkıyorlar böylece ne mutlu türküm diyene sözünde olduğu gibi burada da doğrudan şekile takılıp manaya eremiyorlar.*

bu şu demektir yaşanılan olayları, o günkü koşulları bilmeden cümleleri değerlendirmek sadece ve sadece bir öküzün yapabileceği iştir. bu nedenle birileri çıkar peygamber efendimize saldırır* diğeri de çıkar atatürk dinsizdi der.

one minutes veya ha siktir diyorum ha siktir sözleri ileride kimbilir ne halde anlaışalacaktır bir de bu gözle bakmak lazım.
kemalistlik komunistlik değildir.. bir insan kemalist oldu diye dinden çıkmaz.. müslümansa namazını da kılar.. hoş ki her müslümanın namaz kılması zorunludur zaten..
kemalizmin en önemli ilke ve politikalarından biri olan sekülarizmi benimsememiş kimsedir.
ama sevilesi insandır.
maddi yaşamıyla manevi yaşamında gerekli ilkeleri benimsemiş kişidir.
kemalistin namaz kılmadığını sanan anadan, babadan yobaz gelen öküzlerin ezberini bozan kişilerdir.
kemalizmi benimseyememiş ve taşlanması gerekli adamdır.

(bkz: gökten indiği sanılan kitapların dogmaları)

not: atatürk ü sevenler tenzih edilmiştir. kemalizm ayrı şeydir!
Allah'ın emirlerini yerine getiren kemalisttir.
şuna benzer:

(bkz: laik tsk nın kurban bağışı toplaması)

not: atatürk ü sevenler tenzih edilmiştir. kemalizm ayrı şeydir!
kemalist ve dindar olmayan birisi olarak, beyniyle pasif ilişkiye zorlanmış tipler tarafından iran'a gönderilmek üzereyim.

yahu hödük arkadaşım; kemalizmde dinin yeri olmadığına dair bir tespit yapmak için neden yobaz olmam gerekiyor. herkes senin gibi radikal kararlar almaktan aciz, hayatını etrafındaki üç beş sünepenin ekseninden kurtarmaya kudretsiz değil ki. sen garantiye al kendini, etliye sütlüye bulaşma. mediha şen sancakoğlu şarkıları falan söyle. ancak herkesin senin gibi bir embesil olmama hakkı da saklı. bunu unutma bak. hadi bak arkadaşlarınla oyna şimdi. eve de geç gelme.
özenti kemalist olmayan ve aynı zamanda dindar olmanın kemalist olamayacağı düşüncesini yıkan kişidir.