1. 1.
  imam azam ebu hanife'ye göre kafir değil ama farkı kalmaz; imam ahmed bin hanbel'in dayandığı hadislere göre kesin kafir.

  sahabi'ye göre kafir.
  1 -1 ... brigadier sabari
 2. 2.
  Namaz kılıp da asgari ücret verip Elhamdülillah diyen, rızıkta eşitlenmek istemeyen de Kur'an a göre kafirden daha aşağısı olan münafıktır. (Bkz: Nahl, Maun v.s)
  -1 ... jawsi azam
 3. 3.
  kafirdir. hem müslümanım de hemde şartlarını yerine getirme. dini istediğin gibi yorumla. o zaman neden şart koyulmuş? "o ayrı o ayrı" tribini yukarıda yemezler gibi geliyor bana.
  1 -3 ... ozmeydin
 4. 4.
  namaz kılmayan kişi kafir değildir, açık ve net. Allah'ı inkar eden ve ona şirk koşan kişi kafirdir. namaz kılmayan kişi sadece günahkardır.
  5 ... the legend
 5. 5.
  Namaz kılmayan kafir değildir ama kafirler namaz kılmaz.
  2 ... liverpoolmlt
 6. 6.
  " namaz kılmayan kâfir değildir ama kâfirler de namaz kılmaz " diye kime ait olduğunu hatırlamadığım bir özdeyiş getirmiştir aklıma.
  1 ... platoniclover
 7. 7.
  günahkarlık her zaman kafirlik değildir. iman sahibide günahkar olabilir eksiği olabilir. namazı inkar etmek başka yerine getirmemek başkadır. kafir hükmü vermek insan için çok ciddi bir yüktür, gizli şirke bile gider. uyarırsın, öğüt verirsin ama allah gibi hüküm veremezsin.
  1 ... senrey26
 8. 8.
  kafir değildir. ama namaz kılmak farz değildir diyen ayeti inkar ettiği icin kafirdir. çok basit aslında. allaha, kitaplarına, peygamberlerine,meleklerine, ölümden sonra tekrar diriltileceğine...
  1 ... zanaatman
 9. 9.
  ''namaz kılmayan kafir olmaz, ama kafir de namaz kılmaz'' şeklinde çok güzel cevaplandırılmış sorunsal.
  -1 ... trailblazer
 10. 10.
  Her namaz kılmayan kafir olmaz ama kafirler namaz kılmaz.
  ... chaylack58