1. 1.
  neden gerizekalı mı? nedeni mi var, katıksız bir gerizekalıdır bu insan. müslüman değildir bana göre. şimdi küçüktür yaşı falan gibi örnekler vermeyin, onlardan bahsetmiyoruz. eşek gibi olmuş, sivilcelerini sıktırıp kıllı, kaslı olmuş[erkek] döt büyümüş serpilmiş[kız] insanlardan bahsediyoruz.

  hiç mi kafan yok güzelim senin, hiç mi görmedin duymadın. ulan bayram namazına da mı gitmedin. insan merak eder lan bari, insan neymiş değilmiş öğrenmek ister. ben kliseden çıkmam olm, ne yapıyorlar amaçları ne diye. sonra buldum mu yanlışlarını hemen suratlarına vuruyorum. bari böyle yapsaydın ne yapıyorlar içeride diye baksaydın. aslında bu konu farklı, aklıma geldi şimdi. eğer sen müslüman olmadan gelip araştırsaydın olurdu, ben onu değil müslüman olupta namaz kılmayı bilmeyenlerden bahsediyorum. neyse.. ne diyorum ben..

  bak yavrucum yaşın başın ermiş hayvan gibi olmuş ve hala namaz kılmayı bilmiyorsan senin için gerçekten üzülüyorum ondan gerizekalı diyorum. bana karşı çıkma, gerizekalısın. ulan elin conisi maykılı geliyo camilere bakıyo, namaz nedir, hac, zekat, şu bu öğreniyo sen neden açıp bakmadın, neden öğrenmedin. salak mısın olm sen?

  velev ki ben tanrıyım bu insanları nedensiz sebepsiz öldürürdüm. böyle sevgilisiyle beraber mi, öpecek mi? tık, kalbini durdururdum. sonra madara olurdu. yolda yürüyo mu, hoop ayağı tutmazdı düşürtürdüm yere, kafasını taşa çarptırıp, ordanda araba ezdirtirdim. yapardım bunları. futbolcu mu bu, top oynarken topu patlatıp ağzından içeri kaçırtırdım topu, bir anda ciğerleri hava dolar patlardı. sevişen partnerlerin zıplarken yere düşüp kafalarının yarılmasını sağlardım.

  yahu anlam veremiyorum ben bu dingillere. namaz bilmez, abdest almayı bilmez ama sınav zamanı gelir dua eder, sevgilisinden ayrılır dua eder. bu durumlarda hemen allah ım nolur, yardım et felan der. ne bu şimdi, kimi kandırıyosunuz olm siz. kakalak mısınız?

  biraz zeki olun olm, birşey istiyorsanız karşılığında birşey öğrenin ona göre isteğin istediğinizi. bu durumda da önce şu namaz nasıl kılınır bi öğrenin, nedir ne değildir diye. bak ananız babanız öğretmemiş ben söylüyorum sizlere. onların görevini ben üstlendim sizler için. hadi yine iyisiniz. hadi bakalım, hepinize güveniyorum..

  edit: namaz kılmayı bilmeyen gerizekalı müslüman iken gerizekalı sı kalkıp namaz kılmayı bilmeyen müslüman olmuştur. çok güzel olmuştur, ne güzel olmuştur. biz hiç düşünemedik zaten böyle yapmayı. anlatılmak isteneni ve başlığı hadi yazarların bazıları anlamadı, modlar da mı anlamadı...ayıp nan..
  14 -30 ... kolibalili
 2. 2.
  çekirdekten yetişmemenin acısını çeken sözüm ona müslümandır.
  -6 ... sex files
 3. 3.
  herkesin dini inançları kendisini ilgilendirir. namaz kılar kılmaz, oruç tutar tutmaz bunlar allahla kul arasında saklıdır. namaz kılmayı bilmeyen insan gerizekalı değildir. kılmak istemiyordur. o kadar.
  5 -2 ... maximus
 4. 4.
  namaz kılmayı bilmeyen insan gerizekalı değildir, insanlara namaz kılmayı bilmediği için bu sıfatı yakıştıranlar gerizekalıdır...

  zira sen kimsin ki!!!
  11 -4 ... exclamar
 5. 5.
  kılmak istemiyordur o kadar. o kadar değil aslında. sadece istemeyebilir. bizi zerre ilgilendirmez ibadeti. ama müslümanım diyor ve namaz hakkında hiçbir fikri yoksa gerizekalıdır.
  5 -4 ... yavuzum
 6. 6.
  kendini zeka testi sanan insanın nitelemesidir.
  ya ya evet iq testlerinde de müslüman mısınız diye sorulur, sonra namaz kılmayı biliyor musunuz denilir eğer bilinmiyorsa test orada bitirilir. rapor verilir. evet evet öyle. "tövbe tövbe"
  edit:bir zamanlar başlık farklıydı ve o zaman bu müslümana gerizekalı müslüman denmişti başlıkta. saygılar.
  5 -1 ... kelime
 7. 7.
  (bkz: polemik yapma allah carpar)

  obur dunya var diyorlar, mesela ben obur tarafa gidince tekrar "la bi dur, ucuncu dunya var daha" diye keklenmekten korkuyorum. korkum bu benim.
  8 -1 ... chabert
 8. 8.
  eğer bir kalp kırdın ise bu kıldığın namaz değil
  yetmiş iki millet dahi elin yüzün yumaz değil *
  5 ... rweasley
 9. 9.
  namaz kılmayı bilmeyi müslüman olmak sanan insan tespiti.

  namaz kılınca yolsuzluk yapabilirsiniz, insan öldürebilirsiniz, dolandırıcılık yapabilirsiniz. siz yeter ki namaz kılın.
  7 -2 ... benim amcamin cevresi genis
 10. 10.
  sayıları azımsanmaması gereken topluluğa dahil bireydir.10 dakikaya öğrenilebilecek dinin direği sayılan ve farz olan bir ibadeti öğrenmek dahi istemiyorsan kuzum senin ne alakan var bu dinle ? he yok ben merak ediyorum da kafam almıyor, öğrenemiyom ya da vaktim yok diyosan da başlığa saygı duy sen bir gerizekalısın.
  1 -1 ... darkness85