1. 1.
  islam'ın 5 şartından biri...
  15 -1 ... dolayli zarf tumleci
 2. 2.
  başka bir aleme geçmek. insanı gerçekten iç huzura kavuşturuyor.
  21 -1 ... minti
 3. 3.
  allah ın (cc) huzurunu çıkmak.
  17 -2 ... klasnick
 4. 4.
  (bkz: yerine getirilmeyen dini vecibe)
  (bkz: farz olunduğu bilinen ama yerine getirilmeyen dini vecibe.)
  (bkz: kılmayanlara kafir yakıştırması yapılan dini vecibe).
  fiziksel yararlarından dem vurulan dini vecibedir ki kılan hiç kimse o niyetle kılmaz."fiziksel yararı buymuş lan ben namaza başlim" diyene rastlanmamıştır.

  (bkz:ey kul, etme dünya nazı, kıl namazını,
  sonra kılarız diyenin dün kıldık namazını)
  7 ... asimusa
 5. 5.
  1-islamın ikinci şartı.
  2-okullarda yapılması sakıncalı olan eylem.
  10 -8 ... gmail notifier
 6. 6.
  dinin direğidir.

  şu an türban gibi siyasallaştırılmamıştır. umarım öyle de olmaz.

  "ben namaz kılmıyorum ama çok iyi insanım, dedikodu yapmam" diyenleri bir bilene sordum. o da dediki "temel atmadan, birinci katı çıkmadan, ikinci katı çıkmadan, üçüncü kat olur mu hiç.".
  18 -3 ... meureate
 7. 7.
  islamın temel direğidir.
  namaz kılmamış birisi onun güzelliğini hiçbir zaman anlıyamaz.
  üzerinden siyaset ve politika yapılmaması gereken mahrem bir konudur.
  11 -1 ... gameguru
 8. 8.
  devlet kurumlarında yapılması zinhar yasak olan eylem. şu irtica dediğiniz şeyi bir kalıba koyup dolapta dondurun da nasıl bir kalıbı var bilelim.
  10 -7 ... fewzi1907
 9. 9.
  devlet kurumlarında tabii ki yapılmayacak çünkü orası her bireyin her türlü vasfından, sıfatından sıyrılarak hizmet almaya geldiği bir yer. orada her vatandaş sadece ve sadece bu toplumun bir bireyi olduğu için var. dini inancı, etnisitesi, ırkı, düşüncesi, inanışı hiç bir şekilde bağlayıcı değildir. bu okullar için de öyledir, hastaneler için de böyledir, hizmet alınan ve verilen her türlü devlet kurumu için geçerlidir.

  namaz kılınabimesi için, müminlerin bir araya gelip ibadetini yapabilmesi için zaten camiilerimiz var. bu işin yeri orasıdır; kavram karışıklığına üzum yoktur.
  7 -8 ... leggare
 10. 10.
  devlet kurumlarında, okullarda, hastanelerde, vs. de yapılmayacak birşeydir.. çünkü namaz kılmaz özel hayatla alakalıdır.. nasıl bu yerlerde özel haytınızla ilgili başka şeyleri yapamıyorsanız namaz da kılamazsınız çünkü orası sizin işyerinizdir ve iş yapmalısınız sebebi ne olursa olsun günde beş vakit izin alma gibi bir lüksünüz olamaz, olmamalıdır.. kaldı ki birçok insanın bir arada çalıştığı yerlerde farklı inançtan insanların olması kaçınılmazdır.. biri namaz kılacağım diğeri ıstavroz çıkaracağım öbürü ben de kendi ibadetimi yapacağım diye ortaya çıkarsa bu, bazı insanların ağzının salyalarını akıtarak beklediği ayrışmalara, inanç kavgalarına dönüşür.. ayrıca ibadetin allah ve kul arasında özel olduğu düşünülürse bu tarz bir talepte bulunmak çok saçmadır.. her şeyin bir yeri vardır..
  8 -8 ... yasasinakmayanrimel