1. 1.
    Bugün görmemle resmen şoka girdiğim tiplerdir. Tamam, çevrede münafık olduğunu biliyordum ama ciddi anlamda bu kadar fazla islam düşmanı olduğunu tahmin edemiyordum.

Bu tipler, insanların inançları ile dalga geçip bunu özgürlük kisvesi altında yapıyorlardır. Kimse bizim dinimiz ile dalga geçmemeli, geçemez! Saygı duyacaksınız..
    2 -19 ... atamiz recep tayyip erdogan
  2. 2.
    kemalist tiptir. neyse bunlar gerçek yüzlerini ortaya çıkarmaya devam etsinler.

böylece reisimize daha çok oy gider. evet
    5 -4 ... dedeninkeli
  3. 3.
    kemalist değilim, inancıma da başka insanların krem peynire tapınmasına da saygılıyım ancak ben de sevindim...

eğer yolcuysan seferisindir. bu bir..

bu namazın kazası kılınmıyor mu ? bu iki.

islam dini kolaylık dinidir. bu üç.

o yolcuları bekletmeye hakkın yok, bu kul hakkıdır. bu da dört.

tamam mı güzel kardeşim ?
    8 -3 ... puhu
  4. 4.
    hayır adamın haksız olduğunu söylebiliirsin de sevinmek ne alaka onu anlamadım ben. evet.
    2 -3 ... dedeninkeli
  5. 5.
    benimdir. ne yapacaklardı ? o malın namazını mı bekleyeceklerdi ? en iyisini yapmışlar ve oldukça da mutlu oldum.

bundan sonra özellikle kamil koç'u tercih edeceğim.
    4 -2 ... kivilive
  6. 6.
    --spoiler--
    https://www.uludagsozluk.com/e/39221309/
    --spoiler--

başlığı bi'daha gözden geçir.burda sevinen birimi var?
    o şahsın zihniyetinde 'bağcı dövmek' vardı. tıpkı başlığı açarken düşündüğünüz gibi..
    8 ... kutsal cesi
  7. 7.
    bir şovmenin cezasını bulmasına sevinen insandır.

kardeşim size namaz kılmayın, oruç tutmayın, onu yapmayın, bunu yapmayın diyen mi var? kılın, tutun, yapın, edin ama başka insanlara bulaşmayın, efendi olun.

lan o namazı allah için mi kılıyorsun başka insanları taciz etmek için mi? orucu allah için mi tutuyorsun, başka insanlar üzerinde terör estirmek için mi?
    1 ... rumeli71
  8. 8.
    sabah namazı toplam dört rekattır, iki rekat farzı vardır. iki rekat farz hızlı kılındığı vakit bir dakika bile sürmeyebilir. Mescide yürüme ve dönme süresini eklersek maksimum 3-6 dakikadır. abdesti sabah ezanı okunurken kılmak istediğini söylediğine göre vardır ve böyle bir ricada bulunan bir insan diğer insanları da bekletmeye kıyamaz. Şimdi adama laf atmak yerine şunu soralım, bir insanı 5 dakika bekleyemeyecek kadar insafsız mıyız? Beklesek ne kaybederiz?

yazar notu: Sabah ezanı seferi olsan dahi iki rekat kılınır, bilmeyenlere duyurulur.
    2 -2 ... melevan
  9. 9.
    otobüs firmaları molalarını namaza göre ayarlayabilir. yarım saat önce ya da sonra versen molayı kimse ölmez.
    1 -2 ... afrasiyap
  10. 10.
    Şimdi şöyle bir mevzu var eğer o kisi verilen sürenin üstüne çıkıp yok efendim namazımı bekleyeceksiniz muhabbeti yaparsa daha çok günaha girer. Belki o yolcuların içinde hastası olanlar var veya acil o saatte gidecek yolcu var bu ne oldu direk kul hakkı. Zamanında işini halletmesi lazımdı. Zındık falan diyenlerde kuruma, cahilliklerini ve imanlarını bir kontrol etsinler bakalım.
    4 ... kale3112