1. 1.
  her seçimde chp' ye oy veren kemalist, hacı dededir. atatürk' ün adının geçtiği yerde gözleri dolar. aynı zamanda dedemdir kendileri. cemaat korkar bu ve bunun gibi dindar kemalistlerden. kemalistleri dinsiz göstermek isteyenlere tokat gibi yanıtları vardır.
  6 ... kuba gibiyim kendi kendime yet
 2. 2.
  chp'ye oy vererek ergenekon ve bunun gibi karanlık odakların ülkemiz üzerindeki kurmakta olduğu statükoya isteyerek veya istemeyerek katkı sunan dededir. ellerinden öperim.
  1 -6 ... selowest
 3. 3.
  hiç birşeyden haberi olmadığı düşünülen ama bu yaftalamayı yapan yeni yetmelerin, en kötü kabuslarında bile görmedikleri günleri yaşamış ve atlatmış dededir. ayrıca yaşlı gözleri, çoğu zırtapozdan da çok daha iyi görür. kemalist olarak da düşünmek istemediğim dededir. atatürkçü daha doğru bir tabir olur kanımca.
  ... bassguitar
 4. 4.
  Hacı olmasada kendini bildi bileli 5 vakit namazını kılan,M.Kemal'i çocukluğundan hatırlayan,bu ülkede benim diyen milliyetçiden daha milliyetçi,benim diyen dindardan daha dindar,benim diyen kemalistten daha kemalist,boşnak asıllı,türk köylüsüdür.

  Evet o benim dedemdir,ellerinden öpülesidir.
  1 ... tultag
 5. 5.
  atatürk'ü çok seven ve onunu partisine oy veren dededir. kemalizmin ne olduğundan dahi bihaberdir zannımca. torununun ideolojik konumlanmasıyla ilgisiz normal bir anadolu insanı olması kuvvetle muhtemeldir.

  (bkz: dedesini ideolojisine alet eden yazar)
  1 -1 ... vuzii
 6. 6.
  --spoiler--
  chp'ye oy vererek ergenekon ve bunun gibi karanlık odakların ülkemiz üzerindeki kurmakta olduğu statükoya......
  --spoiler--

  gibi telvizyondan duyduğu kelimelerle siyası anlayışına yön veren cahil bir dede değildir. allah ını kitabını, vatanını kurtaranları ve onların haklarını iyi bilen dededir.
  1 ... desperadof f1
 7. 7.
  Normal insandır. Ayrıca benim dedemdır. Yedi sülalem chpli, daha dinsiz çıkmadı.
  1 ... yalnizligimacayismarladim
 8. 8.
  150 lira emekli maaşı almasına rağmen recep tayyip erdoğan adını duyunca ağlamaya başlayan cahil dedelere benzemez.

  en asil duyguların insanıdır.
  1 ... bugun variz yarin yokuz