1. 1.
  neredeyse her müslüman çocuğunun ya uyguladığı, ya da aklından geçirdiği eylem. Baba secdedeyken atlanır üstüne beraber kalkılır, beraber tekrar secdeye varılır. *
  13 -7 ... orjinaldeli
 2. 2.
  Bazı yaramaz çocuklar bunu alışkanlık haline getirip,ezanı beklerler ve pusuya yatarlar. Baba namaza durur ve plan da başlar adam tam secdeye giderken haylaz çocukta babanın sırtına zıplar.
  6 -2 ... kadiraktas
 3. 3.
  çocuk aklı ile yapılan çocuksu şımarıklıktır. bir örneği için: http://inciswf.com/anaokuluterkbeyler.swf
  16 -1 ... doktor mikrop
 4. 4.
  efendimizin secdedeyken torunları sırtına çıktığı zaman torunlarının kendi halleriyle ininceye kadar onlara dokunmamasıdır.
  8 -6 ... maharet
 5. 5.
  peygamber efendimizin torunu birgün namaz kılarken secdede torunu sırtına biner peygamber efendimiz o rahatsız olmasın diye 15-20 dakika secdede kalmistir. Namazdan sonra soran cemaate torununun sırtında olduğu için secdede kaldığını söylemistir.
  25 -3 ... yucuklu sumurta
 6. 6.
  hemen hemen her küçük çocuğun yaptığı doğal eylemdir. önemli olan ebeveynin vereceği doğal tepkidir.
  en zor bölümlerden biride;
  (bkz: secde yerine el koymak)tır, hatim indirseniz kalkmayabilir.
  4 -1 ... redrack
 7. 7.
  Çocukken yapılan abuk ama zevk verici hadiselerden biridir. Daha sonra uygun bir dille çocuğa yapmaması gerektiği anlatılır. Yapmaya devam edersede canı sağolsundur. Amma ve lâkin bunu büyüdüğünde de yapan kişiler vardır ki...* işte onlar için hiç bir çözüm söz konusu değildir allah ishal etsindir.

  Edit: ohalar olsun bana ishal etmek nedir?! Gerçi fena fikirde değil ama.
  Doğrusu: islah etsindir.
  16 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 8. 8.
  ne kadar ikaz edilirse edilsin sürekli tekrarlar çocuk bunu. çünkü baba savunmasızdır. ciddiyet ve resmiyet ortadan kalkmıştır. rahatça babasına sarılıp kokusunu içine çekebilmekte oyun özlemini gidermektedir. büyük mutluluk verir ve çocuğa çok görülmemelidir.
  5 ... storyofeye
 9. 9.
  önce babanın namaz kılması gerekir.
  6 -1 ... napoleon
 10. 10.
  oğlum aklıma geldi. bazen başlıkta yazılanı yapardı. ama şu an yanımda değil, yaza kadar da olmayacak. özledim..
  biz babamızın sırtına biner miydik bilmiyorum, hatta babam beni, ben beni bildikten sonra öptü mü onu da bilmiyorum. değil ki namazda babamızın sırtına çıkmak, saccadesini çekmek. necip anadolu insanı işte. babalar sert. babasından öyle görmüştür yapacak bir şey yok.
  8 ... lamekan525