1. 1.
    kurandan anladığım budur. salatı ikame 5 vakittir bir günde.

hud 114: Gündüzün iki ucunda, gecenin yakın kısmında namazı gözet. iyilikler kötülükleri silip götürür. Bu, öğüt alacak olanlara bir öğüttür. ( sabah+ öğledir gündüzün 2 ucu, yatsı namazı gecenin yakın kısmıdır)

bakara 238: Namazlara, özellikle orta namaza dikkat edin. Kendinizi tümüyle ALLAH'a vererek namaza durun. (ikindi namazı)

isra 78: Güneşin kaymasından gecenin kararmasına kadar namazı gözet. Sabah Kuran'ını da gözet. Sabahleyin Kuran (okuması) tanık olunur. (akşam)

dinde indirimden yana değilim, dini de kendime göre uyduramam. kuran dan ben 5 vakit anlıyorum, 3 vakit anlayana da saygı duyarım elbet, ancak benim anlayışım bu yöndedir.
    4 -1 ... dekadans
  2. 2.
    Biliyorum.
    1 ... tarihcix
  3. 3.
    günaydın panpa.
    1 ... erecteo
  4. 4.
    orta namazdan nasıl ikindi namazı kanısına vardın çok merak ettim. Günün ortası ne zamandır diye beş yaşındaki yeğenime sorsam öğlen der.
    -2 ... bexdever
  5. 5.
    öteki yarınız 3 vakittir diyor nasıl olacak.
    1 ... gok kubbeye kadar yolu var
  6. 6.
    https://video.uludagsozluk.com/v/namaz-5-vakittir-174857/

https://video.uludagsozluk.com/v/namaz-5-vakittir-174857/

... dekadans
  7. 7.
    ikindi namazı nasıl orta namazdır. çok güldüm yahu haha.

sabah- öğle- orta namazı- akşam- yatsı bu 5ini yanyana yaz, ortada ne var sence? *
    1 ... dekadans
  8. 8.
    "5 vaktin kuranda yer almasıyla", "kuran'ın sünni akidesine göre namaz kılmak için yeterli olduğunu kabul etmek" arasında fark var.

elbette ki sadece kuranı baz alarak ibadet edebilirsiniz, bunda dinimize göre bir beyis yok. ancak, bu taktirde kendinizi "biz sünniyiz" olarak kabul edemezsiniz. sünni, sünnete riayet eden kişidir. dolayısıyla hadisleri bir kaynak olarak gören kişidir.

sadece ayetleri kaynak olarak görüyorsanız da gene müslümansınız, bunu kabul ediyoruz. lakin bu şekilde sünni olamazsınız. o taktirde ayrı bir mezhep husule getirmeniz gerekir. ya da, "biz mezhepsiziz" der ve kestirip atarsınız. ona da saygı duyuyoruz. ancak başka mezhepleri kendi görüşünüzle, selefi içtihadla tarumar etmeye çalışmayın.
    1 -1 ... gok kubbeye kadar yolu var
  9. 9.
    biz mezhepsiz insanlarız. sünni falan değiliz, allah korusun. sünniler, allah a ortak koştuklarının farkında bile olmadan, şirk koşan müşriklerdir çünkü. din adamlarının haram kıldıklarını haram kabul ederler. en basitinden midye, yengeç, karides haramdır onlar için. allah ın kuranda haram kılmadığını haram gören insan müşriktir, sorsan müşrik olduklarının farkında bile değillerdir sünniler. haha.
    1 -1 ... dekadans
  10. 10.
    3 vakittir diyen de hadis inkarcısı, 3 vakittir diyenle alay eden de gene hadis inkarcısı. halbuki biz resulullahın dediğine bakıyoruz, çünkü o kuranı bizden daha iyi anlıyor: "5 vakittir, sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsıdır" diyor. bitti. ben bir daha define avcısı gibi kuranda define aramıyorum. farkımız burada. tamam ayetlerde düşünelim ama başka şeylerde düşünelim. temel ibadetler belli zaten, bunların kaçarı yok. tartışmaya girip de milletin kafasını bulandırmaya ne gerek var.
    1 ... gok kubbeye kadar yolu var