1. 1.
  zaten sana tek tek aşamalı anlatıcak hali yoktu boşunamı peygamber yollandı. insanları yol göstermesi için neyi nasıl yapıcaklarını göstermesi için yollandı birazcık mantık olsa bunu düşünürdün zaten boşuna ahmakça entryler girmezdin.
  1 -1 ... gizemlipesimist
 2. 2.
  hadis konusunda çok rivayet var. namaz ve salat tatışmaları var. kuran da salat kelimesi geçer.
  -1 ... erdalbaggall
 3. 3.
  Namaz kavramı islamiyetten önce de vardı. islam yeni bir ibadet şekli getirmediği için kuranda da anlatılmaması çok normal.
  8 -3 ... dusman basina
 4. 4.
  onu geçtim o zamana kadar yaşamış insanların cennete mi cehenneme mi gideceği, ölünce zaman kavramının yok olup olmadığı, kabir azabi denilen olayın kıyamete kadar normal zamanla mi süreceği, yoksa direkt ahirete mi gidileceği, ( yani 1500 yılında öldün ve cehennemliksin diyelim, 2100 yılında da kıyamet kopsun. 600 yıl kabirde azap mi çekeceksin? peki 2099 yılınin aralık ayında ölen adam nolacak? 1 ay yatıp çıkacak mi?

  dolayısıyla 1500 yılında ölen adam 600+sonsuz, 2099 aralıkda ölen adam 1 ay+sonsuz yatacak kabirde azap içinde. o zaman haksızlık var demektir.

  neyse.
  3 -2 ... comarlarin korkulu ruyasi
 5. 5.
  Kuran bize yeterci kesimin işine gelmeyen durum. Onların zoru zaten namazı da dini de toptan ortadan kaldırmak. Hangi amaca hizmet ettikleri, layt bir din oluşturmaya çalışan, dinler arası diyalog masalıyla bilmem hangi kardinale bağlı oldukları bilinen, köşe bucak kapı arkalarında müntesiplerine ne olacak canım şu kuranı da bi değistiriverseniz deyip ağzındaki baklayı çıkaran fetöş kimden para ve emir alıyorsa onlar da aynı kanaktan besleniyor ve maaş alıyorlar.

  ilahiyat fakültelerinde derste öğrencileri tehdit ediyorlarmış, hocam buhari de böyle yazıyor diye söyleyen öğrencileri, Ya dersi dinle yada çık git diye.

  Kim hadisleri inkar ederse o islam dininden çıkmıştır. Kim kuran ve sünneti zerre kadar inkar ederse dinle bir alakası yoktur. isterse ilahiyatta profesör olsun.
  1 -1 ... gazeloglu