1. 1.
    namaza baska bir anlam yuklemeye calisanlarin gormedigi gercektir.
    huzur falan veriyor diyorlar, e yoga da huzur veriyor. ne yapalim yani?
    2 -1 ... dr harleen quinzel
  2. 2.
    ne bekliyordun? uçacak mı millet amına koyim.
    1 ... lucius vorenuss
  3. 3.
    Namaz güneşe Tapan toplumların bir ibadet şeklidir. Sümerler, mısırlılar, mayalar vs. Hepsinde bu rütieller var. Yahudiler mısır ve sümerlerden çalmış. Araplar Yahudilerden çalmış bu kadar basit.
    ... benimhalaumudumvar
  4. 4.
    doğruluğu tartışılır önerme. burada nasıl bir hissiyatla yaptığın önemli. içinde tanrı inancına dair tek bir kıvılcım bile olmayan bir insanın ibadet etmesi ve bu ibadetten vicdani tatmin yaşaması mümkün değildir. inançsız bir şekilde namaz kılan için de durum böyledir. hiçbir şey hissetmez, sadece eğilip kalkar. ama içinde inanç olan, ibadetlerinden haz duyan bir insan için durum böyle değildir. eğilip kalkmak olarak gördüğün şey onun için çok kıymetli bir şey olabilir. namaz aslında öyle beş vakit eğil kalk asla değildir. günümüzde en inançlısı bile işi sadece eğilip kalkmak olarak kabul ediyor, eğilip kalkıyor, hipnoz olmuş bir şekilde anlamını bilmediği duaları birbiri ardına okuyor. kişi yaratıcısı ile buluşuyor, onun ona buyurduklarını okuyup, ona bahşettikleri için teşekkür ediyor. bir buluşma gibi düşünün bunu. güzel lan bence. eğer inancı sağlamsa kişinin, namazın aslında ne kadar hoş bir ibadet olduğunu bilecektir ve bunu uygularken, cennet cehennem için değil de, aslında doğrudan yaratıcısı ile buluşmak için yaptığını bilecektir. ben allah'a inansaydım, günde beş vakit aynı heyecanla namaza koşardım. onunla konuştuğumu düşünürdüm.
    1 ... yikanmak istemeyen cocuk
  5. 5.
    Salat ise şekilsel değildir. Kuranda namaz değil de salat emredildiğine göre sıkıntı yoktur.
    ... ktm li aynasiz