bugün

cumhuriyetin en büyük ihanetçilerinden biri olan, şehy saidin tarikatıdır.
halk içinde hakk'la beraber olma düstürünu ilke edinen tarikattır.
insanların dini duygularını istismat eden bir güruh. Allah belalarını versin.
insanlara delilik aşılayan, kendini kaybedip ne yaptığını anlamasına engel olan saçma bir yer. yazık bu ülkenin kaybettiği zamana yazık.
şirk iceren ogelere sahiptir.
kadirilerin aksine sessiz zikir yapan, türkiye ve dünyada bir çok farklı cemaati bulunan silsile.
abd eksenlidir. abd'de yetişen özal kardeşlerin tarikatıdır.
iki gündür yanımda bi üyesi bulunuyor eleman uçmuş lan. Hayatımda bu kadar gülmemiştim o kadar ilginç şeylerden bahsediyor ki inanilmaz. Mesela başına bi iş geldiğinde yetiş ya Abdülkadir geylani yetiş ya Gavs diyormuş onlarda gelip yetişip onu zor durumdan kurtarıyormus. Buna inanıyor ama daha denememis. işte bigun şeyhleri Hindistana gitmiş, tapilan putları uzaktan eliyle işaret ederek saga sola sallamış bu onun kerametinden geliyormus. Bunları anlatırken çok ciddi bide orası kötü. Baya baya inanıyor. Bu arada kafir olduğumu öğrendim ahahahah.
https://scontent-frx5-1.x...e4d889c62&oe=5A301F28
(bkz: badelemek)

Tarikat şeyhi olmak varmış. Ekmek elden, su gölden, karı müritten.
temiz ruhlu insanlar topluluğu. hiç birinden zarar gelmez, devletin içine güvenilir adam toplayacaksanız burdan toplayınız.

şeyhimizin yetiştirdiği evlatların, kışla'da yetiştirilen evlatlardan hiçbir farkı yok.
Bugünde artını aldın evlat yarın tekrar gel.
ilk dönemlerinde osmanlının yükselişinde çok büyük rol oynadılar kurallarıu disiplinleri vardı ama sonra yozlaşma tarikatada sirayet etti ve hatta 250 yıl önce ingilizlerin içlerine sızmasından sonra zarar vermeye başladılar.
görsel
Sene 2021 olmuş halen tarikat gibi şeylerden bahsediyor olmak çok garip. Adamın biri çıkacak bakın inandığınız dini ben sizden iyi biliyorum gelin size anlatıyım diyecek, dinleyenler de kendilerinden geçmişcesine, kendilerine peygamber aracılığı ile inen kitabı kendine göre yorumlayan bir uyanığın peşinden koşturacak. Bir kere bu olayın başında iyi niyet yok, sabaha kadar iyi niyet kassanız da olmuyor işte, Allah'ın Peygamber ile gönderdiği dine başka aracılar uydurmak ve kendini basit görüp başkalarına ihtiyaç duymak yeni bir olgu değil, temeline bakınca hep sosyolojik çıkar ilişkileri ve insanların tatmin duygusu yatıyor altında. Allah size taşıyamayacağınız yük vermez derken Anlayamayacağınız bir din gönderdiğine inanmak kadar saçma bir düşünce olamaz; sırf kendinizi bir yerlere ait hissetmek için gittiğiniz o tarikatleri dinin üzerinde tutmaktan vazgeçin artık.
Eski cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın içinde bulunduğu tarikattır.
güncel Önemli Başlıklar