1. 15.
  Tüm entryleri okuyacaktım yazmadan önce, yemin ederim iq seviyem azaldı.
  Olayı feminizme bağlayanlar, kadınların aile kurumunu bozduğunu ileri sürenler, sürü sürü var ben inanamıyorum.

  Naif kadın, öhöm

  Çağ değişiyor, insanlar kendilerini duygusal yönde korumayı öğreniyor, açık vermemeye çalışıyor.
  Naiflik zayıflıktır, hassaslıktır. Bunu zaten baktığınız gibi göstermez hiç kimse, zamanla gösterir.
  2 -2 ... lactea via
 2. 14.
  Var ki hatta hiç üzmüyorlar insanı bazıları. Şaşırıyorum. Sen hafif öfke yapsan bile ona rağmen yumuşatıyor olayı. Tolere ediyor. Güzel insan işte. Olgun bakıyor dünyaya. Her şeyi dert etmiyor. Sineye çekiyor. Tatlılık veriyor.
  1 ... adam gibi konus
 3. 13.
  kelle koltukta yaşamak bu ülkede yaşamanın bir cilvesi iken naiflik hayatının hangi kısmında işe yarıyor diye sorduran başlıktır.
  3 ... fosforlukalem22
 4. 12.
  delikanlı mert erkekler ile beraber soylarının tükenmeye yüz tutmasıdır. hep sosyal medya bozdu kadının beğenilme duygu ve arzuları onları esir etti. yeteneği olmayan yüz güzelliğiyle, yüzü güzel olmayan göt güzelliğiyle bir yere gelmeye çalışıyor. kadın dediğin oturmasını, kalkmasını, giyinmesini bilecek, erkekte centilmen olup kadından yararlanmıyacak. bakıyorumda kendine yakışanı değil de yapışanı giyiyorlar. ne biliyim kitaplardan, filmlerden gördüğümüzle belki de gerçek hayat farkıdır. kadın dediğin çapkın olmuyacak, kişisel bakımına önem vericek , utangaç olucak, güldüm mü gözleri gülecek, dekoltesi felan varsa çekiştirecek frikik vermemeye çalışacak, çıtkırıldım nazenin olacak, kibar olacak aynı eski filmlerdeki gibi. şimdi bakıyorum bir gülüyorlar beygir kişner gibi yapmacık yapmacık haller. frikik vermek için ellerinden gelenler, takipçi kasmak için bedenlerini teşhir etmeler felan. kaba saba haller empati yoksunu, erkekler gibi skor peşinde olmalar, habire sevgili değiştirmeler. centilmenlik yapıyorsun tersliyor kendince felan sonra kezban diyince bozuluyorlar. buarada kimse kimsenin ahlak bekçisi felan değildir. herkes özgürdür sadece diğer insanın haklarına saygı duysun. ama o dar şeyleri giyip simitler, yağlar selülütler görüş kirliliği, bırakın abur cuburu biraz spor yapın, diyet yapın hemde sağlığınız için önemli.
  2 ... minmimeranim
 5. 11.
  Sizden ötürü bee yaaa dedirtir.

  Gülümsedi, yollu oldu.
  Nazik oldu, kezban oldu.
  Duygularını dile getirdi, o..ospu oldu
  Sustu, moron oldu.
  Konuştu, kafa ütüleyen oldu.
  Duyarlı oldu, primci oldu.

  Lan pantere çevirdiniz olum bizi!
  Eşşek kadar pençelerimiz gelişti bu sikimsonik yaftalarınız yüzünden!

  Naif kadınmış?!
  Heee hee naif kadın!
  Beyaz atlara binip gittiler onlar şekerim, arama!
  Sizin yüzünüzden!
  Özlediniz di miiii... Yazık...

  Edith piaf:
  Aşağıda okuyacağınız birtakım hadsiz ve boş beleş zihniyetler bilmelidirler ki,
  Naif kadını söndüren unsur, ne marjinal oluşları, ne ahlaki yozlaşma yaşıyor olmaları ( burada kallavi bir hoşşşt diyorum) ne de hadsiz bir takım erillerin ağızlarına doladıkları o..ospu oluşlarıdır.

  Kadına dair tüm değerlerin yerle yeksan edilmesi, nezaket, erdem gibi erkeği adam yapan birçok unsurun zedelenmesi , ağzından salyalarını akıta akıta kadınla cebelleşmeyi marifet sanan saykoların evreni istila etmelerinden dolayıdır, naifliğin eriyip yok olması.

  Adam gibi adamlar hala naif kadınlarla birlikteler hiç şüpheniz olmasın!
  Ne tür kadınla beraber olacağınız, kişiliğiniz ve duruşunuzla ilgilidir.
  Nokta!
  8 -3 ... zeytinyagli dolma kalem
 6. 10.
  Her kadın zarifmiş toplum baskısıymış ondan kalmamış hikaye bunlar. Hayır efendim tam aksine dünya özgürleştikçe toplum özgürleştikçe bunlar ortaya çıkıyor. Toplum baskısı gün geçtikçe artmıyor tam aksine azalıyor. Bunu toplum baskısının artmasına bağlamak kocaman bir feminazi safsatası. iyi kadınlar da var çirkef kadınlar da var iyi erkekler de var çirkef erkekler de var. Ama şu gerçeği inkar etmek aptallık olur toplumun büyük çoğunluğu yozlaşma içerisinde bu yüzden sokaklarda rahat yürüyemiyor insanlar. şiddet heryeri almış götürmüş bunda erkekler kadar kadınların payı da büyük. Büyük bir kargaşa var. Herkes uçkurunun derdinde. Kimse kimseye güvenemiyor maneviyat kalmamış. Herşey para ve cinsellik üzerine kurulu. Bu da insanları bir araç olarak görmeyi sağlıyor. Herkes birilerini kullanarak yaşıyor. Herkes sömürgeci anlayışa sahip olmuş
  2 -3 ... lenova
 7. 9.
  "kalmaması" diye bir şey yoktur. bu gibi özelliklerde toplumdan ayırt edebilmenin farkındalığı yine insanlarda bitiyor. naif kadınlar her zaman vardır aslında. fakat bunun ön plana çıkmamasında ki bazı etkenler var herhalde. ne bileyim. naiflikten ne anlaşıldığına bağlı biraz da. naif kadından önce serde delikanlılık bitti bir kere. bu kadar kofluğun, bu kadar barzoluğun olduğu bir devirde kadından naif kalmasını bekliyoruz. yozlaşan sadece tek bir şey yok ki. insanların değer verme değer görme mekanizması değişti. bütün bunlardan sonra da tek bir durumu yüklemek de doğru olmuyor. kaldı ki hala ben her şeyden biraz var diye düşünüyorum. mesele "güvenmek" de bitiyor. ya bitiyor ya başlıyor işte orada.
  14 -1 ... en asaletli duygularin adami
 8. 8.
  Burada her gün kadınlara saydıranların,daha zarafet kelimesini doğru yazamayanların, bir memeye tav olanların isyan ettiği durum.
  Naif kadın kalmaması değil toplumun onu baskı vb. şeylerle tüketmiş olması asıl olay.
  Yoksa her kadın zariftir. Ama siz zarif,naif kadını çok yanlış anlıyorsunuz. Güldüğünde, mini etek giydiğinde, gece dışarı çıktığında, makyaj yaptığında "verecek" zanneden insanlarsınız siz.
  Dövmesi, piercingi varsa "sikilmiş" etiketini yapıştıranlarsınız.
  Eskortlarla sayısız kez birlikte olup hala sevgilinizin bakire olmayışını sorun edenlersiniz.
  Kadını getirdiğimiz son nokta bu. Kendi kendini korumak için sert olmaya, sokakta somurtarak yürümeye mecbur kalmak, toplu taşımada tedirgin olmak hepimizin eseri.
  Gurur duyalım, sonra da yazalım.
  Hiç naif kadın kalmadı!
  18 -4 ... mileva maric
 9. 7.
  Naif erkek kalmadığı için olabilir mi ?
  1 -4 ... hzdarwin
 10. 6.
  Naif kadınlar hala var, ancak öküz çok etrafta ve o öküzlerin naif Kadınları görmeleri imkansız, o yüzden kalmadı zannediyorlar.

  (bkz: yazık kimin çocuguysa) * * * * * * *
  4 ... bellalola