1. 1.
  eski istanbul kadınlarından kaldı mı acaba? elinde şemsiye, yüzünde peçe, naif mi naif, usul usul yürüyen, kadınlığını bilen, efendi kadın kalmaması olayıdır. hele sinirlenince erkeklerden farksız oluyorlar.

  edit: eksileyenlerin hepsi kadın sanırım. hayırlısı.
  10 -10 ... oguzhandroid
 2. 2.
  Etrafındaki kaba saba adamlardan kendini korumak isterken salon kadını çizgisinden çıktılarsa, bu o kadınların suçu değil diye düşünüyorum. Erkekler naif kalabilseydi kadınlar da seve seve nazlı dişiler olmaya devam ederlerdi sanırım.
  13 -5 ... cupcake jemma
 3. 3.
  Ne naifi be şimdikiler şeytan şeytan amk.

  Büyük çoğunluğu yürüyen seks makinası amk.
  5 -7 ... hadi hakan
 4. 3.
  anlamını bilmediği kelimelerle başlık açmak kadar büyük bir eksiklik değildir.
  naif ilk entryde ima edildiği gibi efendi ya da zarif demek değildir.
  naif toy demektir, bir de budala dememek için saf denir ya-hah işte ondan.
  umarım bu tarz cahil cühelanın zevkine uygun kadınların gerçekten de soyu tükenmiştir. böylece üreyemezler ve daha fazla cahille uğraşmamız gerekmez.
  4 -2 ... strawberry blonde
 5. 4.
  Naif bakire anlamına bile geliyor mk.

  Ne tarafa çeksem çözemedim başlığı. Size kolay gelsin.
  -1 ... adam gibi konus
 6. 5.
  Çok normaldir.Çünkü yaşadığımız dönemde naif insanlara kırgınlıktan,ağlatılmaktan,küçük düşürülmekten,nasılsa saf bu herşeye inanırdan başka bir şey hediye edilmemiştir.
  2 ... sozde avrupali
 7. 6.
  Naif kadınlar hala var, ancak öküz çok etrafta ve o öküzlerin naif Kadınları görmeleri imkansız, o yüzden kalmadı zannediyorlar.

  (bkz: yazık kimin çocuguysa) * * * * * * *
  4 ... bellalola
 8. 7.
  Naif erkek kalmadığı için olabilir mi ?
  1 -4 ... hzdarwin
 9. 8.
  Burada her gün kadınlara saydıranların,daha zarafet kelimesini doğru yazamayanların, bir memeye tav olanların isyan ettiği durum.
  Naif kadın kalmaması değil toplumun onu baskı vb. şeylerle tüketmiş olması asıl olay.
  Yoksa her kadın zariftir. Ama siz zarif,naif kadını çok yanlış anlıyorsunuz. Güldüğünde, mini etek giydiğinde, gece dışarı çıktığında, makyaj yaptığında "verecek" zanneden insanlarsınız siz.
  Dövmesi, piercingi varsa "sikilmiş" etiketini yapıştıranlarsınız.
  Eskortlarla sayısız kez birlikte olup hala sevgilinizin bakire olmayışını sorun edenlersiniz.
  Kadını getirdiğimiz son nokta bu. Kendi kendini korumak için sert olmaya, sokakta somurtarak yürümeye mecbur kalmak, toplu taşımada tedirgin olmak hepimizin eseri.
  Gurur duyalım, sonra da yazalım.
  Hiç naif kadın kalmadı!
  18 -4 ... mileva maric
 10. 9.
  "kalmaması" diye bir şey yoktur. bu gibi özelliklerde toplumdan ayırt edebilmenin farkındalığı yine insanlarda bitiyor. naif kadınlar her zaman vardır aslında. fakat bunun ön plana çıkmamasında ki bazı etkenler var herhalde. ne bileyim. naiflikten ne anlaşıldığına bağlı biraz da. naif kadından önce serde delikanlılık bitti bir kere. bu kadar kofluğun, bu kadar barzoluğun olduğu bir devirde kadından naif kalmasını bekliyoruz. yozlaşan sadece tek bir şey yok ki. insanların değer verme değer görme mekanizması değişti. bütün bunlardan sonra da tek bir durumu yüklemek de doğru olmuyor. kaldı ki hala ben her şeyden biraz var diye düşünüyorum. mesele "güvenmek" de bitiyor. ya bitiyor ya başlıyor işte orada.
  14 -1 ... en asaletli duygularin adami