1. 1.
  ermenistan'a bağlı özerk bölge olan nahçıvan'ın, azerbeycan'a bağlı olduğunun sanılmasıdır.

  Benzer şekilde, ermenilerin yoğun olduğu, karabağ bölgesi de azerbeycan'a bağlıdır.

  Eğer nahçıvan, azerbeycan'a bağlıysa, nasıl özerk olabiliyor? nahçıvan'ın, azerbeycan'dan özerk olabilmesi için farklı milliyetten olmas gerekir. Ama tam tersi geçerlidir. Nahçıvan aynı ulustan olmadığı ermenistan'dan özerktir.
  -3 ... misisipikedisi
 2. 2.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Nahcivan

  Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Azerbaycan Cumhuriyeti'ne bağlı özerk cumhuriyet. Kuzeyi ve doğusu Ermenistan ile, güneyi ve batısı da iran topraklarıyla çevrilmiş olup, batısında yer alan Türkiye ile on üç kilometrelik bir sınırı vardır. Bu sınır bölgesi Türkiye tarafından Dilucu olarak adlandırılmakta olup, Türkiye ile Nahçıvan'ı birbirine bağlayan yol Dilucu'nda Aras Nehri üzerine inşa edilen "Hasret Köprüsü"nden geçmektedir.

  vikinin yalancısı olmaktır.
  viki, hınzır seni.
  2 ... forever young
 3. 3.
  büyük hatadır.
  nahçıvan azerbaycan'a bağlı sanılmaz bundan ancak emin olunur. çünkü nahçıvan azerbaycan'a bağlı özerk bir yönetimdir.
  ... damat hobbit pasa
 4. 4.
  nahcivan kendi içinde bağımsız, dışarıda azerbeycan'a bağlı özerk bir cumhuriyettir. tam bağımsız olmadığı için teknik olarak toprakları azerbeycan'a ait olarak gözükmektedir.
  1 -1 ... kacak dovusen ayi
 5. 5.
  yazılanları teorik olarak henüz anlayamamakla, kavrayamamakla birlikte, nahçıvan'ın diyelim ki bir bağımsızlık talebini kimden isteyeceğini merak da ettiren de durum.

  neyse, yeni bir şeyler öğrenmek her zaman iyidir. Anlamsı zor da olsa.
  -1 ... misisipikedisi
 6. 6.
  (bkz: nahçivanda yaşayan herkesi bahçivan sanmak)**
  3 -2 ... archvile
 7. 7.
  Nahcivan Azeri turklerinin yasadigi Turkiyenin garantorlugunde Azerbaycana bagli bir toprak parcasidir,ermeniler Turkiye korkusuyla bu topraklara ates acamaz (bkz: orda dogdum ondan biliyorum)
  ... falconfater