bugün

Evlilik öncesi sözleşmeyle halledilebilecek çok basit bir olay.
Kaldırılsın da bitsin şunların artık sefahat dönemi.
Son düzenleme ile boşanılan koca işsiz dahi olsa nafaka ödeyecektir.

eğer anlaşmalı boşanma yapılmıyorsa malesef boşanma davası bitene kadar (artık 1 yıl mı sürer 5 ay mı sürer bilinmez) erkek kadına her ay tedbir nafakası ödemek zorundadır. kadın aldatmış ve erkek dava açmış olsa dahi durum değişmez. hakim sizi tek celsede boşamadı ise boşayana kadar ödenmek zorundadır bu nafaka.

boşanma işlemi gerçekleşmiş ve kadın kusurlu bulunmuş ise nafaka ödemez koca daha fazla. en güzeli bu yüzden evlilikte bir yılı tamamlayıp anlaşmalı boşanmaktır. 1 yıldan önce anlaşmalı boşanma olmuyor çünkü kanunlara göre. hem anlaşmalı boşanmalar tek celsede bitiyor.

ha dipnot düşeyim, kadın çalışıyor ise nafaka alamaz. tazminat alabilir ancak haklı ise.
Şahsi fikrim, iki insan evlenmeden önce bir arada yaşamalı birbirini tanımalıdır. Biliyorum bu tüm coğrafyamızda yapılması kolay bir şey değil.

Ama evlenip iki gün sonra ana baba evin gibi olmadığını anladığında ağlayıp sızlamaya başlıyor çiftler. Evlilik sevdiceğinle bir arada olmanın yanı sıra bir sorumluluktur, büyük bir yükümlülüktür.

Ve her iki tarafta eşine güvenmemeli ayakları üstünde durmalıdır. Yani çok afedersiniz ama ben yüzünü bile görmekten tiksindiğim, tüm bağlarımın koptuğu eşimin bir kuruşuna tenezzül ediyorsam bu benim ayıbımdır. Utanç verici bence.

Ortada çocuk yada çocuklar var ise bu iki tarafında sorumluluğunda. Ama bağımın koptuğu kişiye neden para ödeyim? Neden bu zorunlulukta olayım?
Kesinlikle olması gerekendir. Hayatını beleşçilik yaparak geçiren türk kızlarının zoruna gitmiş. Yok öyle ekmek elden su gölden yan gelip yatmak. Defolun gidin çalışın siz de erkekler gibi beleşçi asalaklar sizi.
karı 2 ay evli kaldığı adamdan ömür boyu nafaka alabiliyor. hani karılar eşitti.
feminazileri yeni zengin koca arayısına itecek gelişmedir.
nafaka süresinde üst sınır olacak. ama olmayacak da.
görsel
https://www.memurlar.net/...isitlanmasini-onerdi.html

(akp'linin hazırladığı nasıl da belli oluyor)