1. 1.
  1-2 ay evli kalıp boşanamazsınız kanunen. Ayrı yaşar ancak sonra boşanırsınız.

  Çalışan bir kadının nafaka alması çok gerekli değil ama çalışmayan kadınlara verilmeli bence de.
  -11 ... poena
 2. 2.
  1-2 ay evli kalıp ancak çekişmeli boşanacağından %90 herifin bir boklar yemesiyle biten evlilikte hakkını yiyen kadına orospu diyen ibne çomarın zoruna gider.

  adam her boku yesin evlilikte, kadının hayatını zindan etsin ama nafakaya gelince vay ben vermem onu.

  siktir it.
  3 -4 ... system error
 3. 3.
  1-2 ay evli kalıp çekişmeli boşanma davası açabilirsiniz. hatta evlendiğinizin ertesi günü bile çekişmeli boşanma davası açabilirsiniz. anlaşmalı boşanma içinse minimum 1 yıl evli kalmış olmanız şartı vardır.
  1 -1 ... petrauskas
 4. 4.
  yasalar önünde cinsiyet ayrımı yoktur.
  -2 ... monk of monkmountain
 5. 5.
  Eğer bakılması gereken bir çocuk yoksa nafaka soygundur. Bedenini satan kadın bana göre daha namusludur.

  Çalışmayan kadın evlenmeden önce ne yapıyorsa evlenip boşandıktan sonra da aynısını yapabilir. Bir kaç ay evli kalındıktan sonra neden erkek kadına ömür boyu bakmak zorunda? Hatta neden bir gün bile olsa herhangi bir süre bakmak zorunda?

  Nafaka ülkemizdeki medeniyeti noksan medeni kanunun en büyük ayıplarından biri. Kadına para vermek onu kanunen aşağılamak, parasal bir konu haline sokmak değil mi?
  3 -1 ... serdarsl06
 6. 6.
  Evlenen erkeğe iyi yapmış kişidir. Gram aklınız çalışıyorsa evlenmezsiniz erkekler.
  2 -1 ... prensest
 7. 7.
  yargıtay kararlarına göre, boşanma aşamasına gelinmesinde ağır kusurlu değilse (aldatma vb.) ve boşanma eyleminden sonra yoksulluğa düşme ihtimali varsa, erkekte maddi durumu iyi olan karısından nafaka alabilir.

  şöyle örneklemek gerekirse; işsizsiniz ve karınız doktor. ayda 10.000 TL maaş alıyor, evi ve arabası var. sizin işsiz olduğunuzu gerekçe göstererek ya da sizinle anlaşamadığını öne sürerek size boşanma davası açıyor. Bu durumda erkek kadından nafaka talep edebilir. %99,9'da nafaka alır. nafakayı sadece kadınlara ödenen bir şey gibi düşünmek hukuki açıdan yanlıştır.
  -1 ... petrauskas
 8. 8.
  bu nafaka bildiğin erkeği söğüşlemek. gün gün iliğini sömürmek.
  1 ... kafam bir milyon
 9. 9.
  Genellemeye karşıyım. Dolayısıyla birazdan söyleyeceklerim gerçekten o nafakayı hak edecek seviyede şiddet falan gören kadınları kapsamıyor.

  Sorsan bu feministlere eşitlik derler. Eşitlik varsa gerektiği durumlarda da erkeğin nafaka alması gerekmez mi? Cevap veremezler. Çünkü bunların eşitlik diye istedikleri şey aslında kadınlara pozitif (!) ayrımcılık gösterilmesidir. Böyle cinsiyetçi tavır sergileyen ister bir kadın olur ister erkek, gerçekten yaptığı bu tutum çok yanlıştır. (en azından bana göre) Herkes hak ettiğini yaşamalıdır. Hak ettiği derecede övgü alıp hak ettiği derecede eleştirilmelidir.

  Yani demem o ki; ne her kadın nafaka alsın, ne de tecavüzcüler cezasız kalsın!
  1 ... theunique
 10. 10.
  öyle bir kadın yoktur. varsa da kimse desteklemiyor.

  o sizin dediğiniz çocuklu kadındır. çocuk yapıp kadının başına atıp kadının nafaka da istememesini bekleyen sinsi orospu çocukları ayrıntıyı gizliyor. nafaka az. sizi de yemesi lazım o kadının. erkek olduğunu sanan leş piçler.
  -1 ... creepy doll