1. 1.
  Şeref yoksunu insanların anlamadığı durum.

  Bu ülkede kadınlar ne şartlar altında çalışıyor ve ne şartlar altında evlendiriliyor haberleri bile yok, bu ülkedeki kadınların hepsi şeyma subaşı değil, 18 yaşına girmeden rızası olmadan evlendirilen ve kocasından şiddet gören milyonlarca kadın var, el kadar kızı alıp kendine eş yapıyor sonra sıkılınca onu çocuğuyla ortada bırakıyor ee ne yapacak bu kız devlet bu kızı nafaka sistemi ile korumasa kim bakacak buna, önüne gelen herkesle evlensin sonra canı isteyince boşansın ortada bıraksın başkasıyla evlensin ve hiçbir yaptırım olmasın öyle mi??

  istimar ediliyor diye nafaka alma hakkı olan milyonlarca kadını çaresiz bırakamazsınız.

  Ha bu arada nafaka sadece kadına verilmiyor nafaka alan erkekler de var ama kadın çoğunlukta sebebi de açıktır; kadın sürekli istismar edilen ve hakkı yenen kişi çünkü.

  Hayatın gerçeklerini görün biraz, en son konuştuğum bir kadın sırf çocuklarının eğitim masrafları çıksın diye eski kocasından nafaka alıyor kendisi için 1 kuruş talep etmiyor ve sabah akşam milletin elalemin bulaşıklarını yıkayıp parasını kazanmaya çalışıyor siz bu onurlu insanların haklarını gasp edemezsiniz.

  Ha diyorlar ki bazı kadınlar erkeğin donuna kadar alıyor erkeğin kusuru varsa aldatma şiddet vs varsa kusura bakmayın ama alacak çünkü hakkıdır.

  Kalkıp başka ülkeleri de örnek göstermeyin burada nafaka var mı diye bizim ülkede okuma yazma bilmeyen avm nedir görmeyen kadınlar var. Daha oyun çağındayken evlenen kızlar var.
  Nafaka kadını korumaya yönelik bir haktır.

  Daha konuşurdum da siz aptallar anlamazsınız.
  23 -34 ... sezenist a feminist
 2. 2.
  eşitlik varsa ödemem, eşitlik yoksa varmış gibi davranmayın. kadının ne şartta çalıştığı diye soran ne inşaat işçisine bakıyor, ne de sokak çöpçüsüne.

  fiziksel engelin yoksa çalışabilirsin, erkekten farkım yok diyebiliyorsun madem.

  :Eksi oy verenlerden açıklama bekliyorum neden diye.
  15 -7 ... sananeomk
 3. 3.
  Nafaka köleleştirme operasyonudur.

  Nafakayı savunan herkes teröristtir.
  8 -5 ... gelecege
 4. 4.
  Bu feministler neden hep gerizekalı oluyor diye düşünmeme sebebiyet veren cümle.

  nafaka lütuf değil haktır
  23 -6 ... beyazbroadway
 5. 5.
  (bkz: ajitasyon)
  4 -2 ... chance boudreaux
 6. 6.
  çalışan ya da en küçük bir geliri olan kadına nafaka verilmez.

  nafaka denen olay geliri olmayan, iş bulamayan kadınlar şiddet gördükleri, mutsuz oldukları, öldürülme tehlikelerinin bulunduğu kocalarına bağlı kalmak zorunda olmasın, boşanabilsinler, insan gibi yaşayabilsinler diye vardır.

  bizim devletimizde hukuk'un h'si olmadığı için şeyma subaşı gibi insanlar binlerce lira nafaka alırken çoğu ihtiyacı olan kadın sırf adresi bilinmesin, kocasıyla alakası kalmasın, boşanma süreci uzamasın diye nafakadan bile isteye vazgeçiyor.

  ama bizim halkımız hep erkeklerin yanında olduğu için bu konuda da kadın nafaka almasın, sonsuza kadar istemediği eziyet gördüğü bir evliliği sürdürsün istiyor. hiçbir zaman kadınların yanında olmadınız olmayacaksınız da. kadınlara eşit hak diyen feminizm'den bile nefret ediyorsunuz, dayanamıyorsunuz. kötü örnekler var diye bu olguları da kötü yapmaz, insanları bağlar. kör zihniyetiniz anlamıyor bunu.

  size göre kadın boşanmasın da zaten, boşanan kadın direkt yolludur vb.

  ne kadar anlatsak da anlamazsınız. başımızdakiler bile anlamıyor ki, size kızamıyorum.
  6 -6 ... cecen kizi
 7. 7.
  Erkeklerden haksız yere nafaka alan kadınlar önümüzdeki süreçte tek tek tespit edilip, hükümetle birlikte yaptıkları kamu terörünün hesabını tek tek verecekler.
  2 -5 ... gelecege
 8. 8.
  Türkiye'deki nafaka sistemi en kolay erken emeklilik sistemidir. Nafaka verilebilir ama üç beş aylık evlilik için ömür boyu nafaka nedir ameka.
  3 -2 ... renkli ruyalar otelinde
 9. 9.
  Sabahtan akşama kadar erkek düşmanlığı yapıp burada "nofoko lotof doğol hoktor" diye kıçını yırtarak erkeği köleleştirmeye çalışmak net orospuluktur.

  Bu feministlere hepten uyuz oluyorum. Bu pislikler yüzünden insanlar arasında sevgi diye bir şey kalmadı. Herkes evlenmeden önce boşanırsam nasıl en az zararla atlatırım diye hesap kitap yapıyor.
  Feminikler de nasıl bir aptal bulurum da postu onun üstüne atarım derdindeler.
  3 -1 ... sondan bir onceki samuray
 10. 10.
  Nafakadan cevap:bırakın peşimi yeter!
  ... dilfiruz