bugün

Evet Kaldırılsın ki; sorumluluklarından tüyüp, çocuklarına ve anasına vermeyi çok gördüğü parayı karı kıza, metreslere yedirsin.

Yani siz de haklısınız beyler. Ben de sizin yerinizde olsam dövdüğüm, sövdüğüm, aldattığım, hizmetçi muamelesi yaptığım, kuluçka makineme döndürdüğüm, her türlü hakareti reva gördüğüm biriyle tüm yollarımı başkaları için ayırır, sonra da "nafaka eşitsizliktir" naraları atardım.

Merak ediyorum, acaba haysiyet yoksunu olmak nasıl bi his?
Bireysel haklarina karsi yapilan bu gaspa karsi olan erkektir.
2 ay evli kalıp 18 yıl nafaka parasıyla gününü gün eden parazit kadınlar bu duruma iftiraz eder tabi.
Nafaka ödemek istemeyen erkek evlenmesin en güzeli ya da boşanmasın eşine iyi davransın otursun evinde. Evet.
Şahsen ben de nafaka ödeyen bir erkeğim ancak ben nafakayı sadece kızım için ödüyorum, eski eşim için değil. Bu mantıklı olan nafakadır.

Ancak, ortada çocuk yoksa, nafaka ödemek belirli bir süreye tabi olmalı, kadın bir şekilde kendi ayakları üstünde durmayı başarmalıdır. Hiç bir kadın, bir erkeğin maddi desteğine muhtaç şekilde yaşamak zorunda değildir.
çocuk için zaten iştirak nafakası alınıyor ve bu hiçde azımsanamayacak ölçüde bir para. lütfen budurumu daha fazla dramatik hale getirip süresiz nafakayı savunmayın artık.
nitekim kadının eli ayağıda tutuyorsa bir işe girip orada parada kazanabilir her halükarda.
emek olmadan bedavadan gelen paraları yemek tatlı geliyor ne de olsa.

boşandıkdan sonraki üç beş sene icin kadın kendine iş bulana ayakları üzerinde durana veya ona bakacak birisi bulana kadar nafaka verilmesi doğru fakat ömür boyu nafaka nedir.
her şeyden önce akıllı, mantıklı ve normal bir insandır..

orrrospuluğun alemi yok kızzlar..
Ortada çocuk olmadığı halde suriyeli dilenciler gibi nafaka talep eden kadından yasal anlamda kurtulmak isterken buna göre de yasal düzenleme yapılmasını talep eden erkektir. bu isteğin gayet normal karşılanması gerekirken, enteresan bir şekilde nafakanın devam etmesini isteyen kadınlar var! yolunda mıdır, nedir? olay yine erkeklerde bitiyor diyeceğim ama öyle modeller var ki 6 aydır tanıdığı kadın ile nişanlanıyor vesaire, bilmem neler, ulan sığır 6 aydır tanıdığın insanın ne tür bir yaratık olduğunu nasıl anlıyorsun da evlilik kararı alıyorsun. 6 ayda nişanlanıp 1 sene içinde evlenirsen öyle ömür boyu da nafaka ödersin işte diyesim geliyor ama üzülüyorum bu tip ibnelere * ortada bir veya birden fazla çocuk olmadığı halde bir insana nafaka ödettirmek insanlık suçudur.
görsel
Haklı erkektir. Nafaka nedeni ile kadınları doğrayanlara hak veriyorum.
hayırlı günler enstantenesi harikadır.
erkeğe nafaka verilmesi gereklidir.
Kendince haklı gerekçeleri olan erkektir. Sonuçta nafaka vermeye devam ederse karıya kıza, metreslere, kırıklarına nasıl para yetiştirecek? Ha yani bi de ciddi ciddi kötü davrandığı, hayatı zehir ettiği, bunlara rağmen kendisine katlanan karısına ve psikolojisini bozduğu çocuğuna mı nafaka verecek?
insaf yani... Yargıtay elinden geleni yapmalı bu çilekeş erkekler için...

Az ötede ağlayın beyler. Nafaka kaldırılmayacak ve nafaka haktır.
boş konuşan erkektir nafaka ödemek istemiyorsan evlenmeyeceksin. benim karım yapmaz diyen herkes 2 sene sonra mağdurum nafaka kaldırılsın diyor. değişmeyen insanmı var ? bir erkek nasıl kendine böyle bir zulmü reva görür ?
katıldığım önermediR.

evliliğin önündeki en büyük engellerden birisidir.
Oh ne güzel ben it gibi çalışacam.. Eski karım yiyecek.. Yok öle acil düzenleme..
işte bunlar hep o ergen şeyma faktörü. genç kızları nasılda kötü etkiledi bir başına. sayısal lotodan parayı vururum nasıl olsa diyen erkekler gibi "amaan boşansak ne olur alırım az da olsa nafakamı bakarım hayatıma" diyen kızlar türedi memlekette.

geçimsizliğin nedeni kadın ise veya kadın aldatmış ve erkek de şiddete başvurmayıp işi medeni yoldan halledeyim dediği zamanda kadın nafaka almaya hak kazanıyor. neresi hak şimdi bunun ? erkek aldatmış ise erkek şiddet uygulamış ise hayatının sonuna kadar ödesin. de diğer türlü olduğu zaman nasıl olacak bu iş ?
Kendi için kaldırılsın ama bacısı, Anası ya da kızı için kaldırılmasını istemeyen erkektir genellikle.

Enerjisini, yıllarını, benliğini hatta belki kariyerini, evliliğine kurban eden, ahlaklı ve erdemli her kadın nafaka almalıdır.
Yok öyle, ben sıkıldım gidiyorum, ne halin varsa gör demek!
Yağma hasan' ın böreği değil evlilik.
Poposuna, adamlığına, erdemlerine güvenen adam evlensin, sonra vay ben yapamadım, sıkıldım, başkasına aşık oldum zamazingolarıyla kafa ütülemesin!

Üç ay evli kalıp, nafaka talebinde bulunan kadın da b..k yesin tabii, o da ayrı bir mevzu!
eğer yeni evlendiyse, çocuğu yoksa, eş kendine bakabilecek durumdaysa haklıdır. ancak eş ailesi için çalışmamış, kendisini evine adamış, yaşını başını almış bir kadınsa o nafakayı paşa paşa ödemek zorundadır. boşanırken kanunların kadının yanında olması eşitsizliğin getirdiği bir mecburiyettir. çünkü evlilik yüzünden sosyal hayattan uzak kalmış kadınların çalışması, para kazanması daha zordur. nafakayı bu eşitsizliğin diyeti olarak düşünürseniz ancak o zaman varlık sebebini anlayabilirsiniz.
Şayet karısının çalışmasına mani olmadıysa, kadın kariyer yapmak isterken kır dizini otur evinde demediyse haklı olan erkektir. Ülkede nafakam kesilmesin diye çalışmayan, üretmeyen, göt büyüten onbinlerce onursuz, asalak kadın var ve bunun tek sebebi Ölene kadar nafaka alacak olmaları.
ortada çocuk yoksa kalksın, sacede çocuklar icin nafaka verilsin.
ya sizin anlamadığınız şey zamanında çalıştırılmamış maddi olanagı olmayan kadına nafaka verilmek zorundadır. bukadar vicdansız olmayın. ayrıca gördüğüm maddi güücünü eline almış kadın nafaka almadan 5 kuruş istemeden boşanmıştır. bence evlenirken karşınızdakini iyice tanıyın.
Nafaka almak veya vermek pek çok bilgiye göre düzenlenmektedir. Yani aslında hepiniz haklısınız, sadece erkek 1 yıl evli, çocuk yok, 10 yıl nafaka ya karşı ki bu normal bir durumdur. Diğer tarafın düşüncesi ise 10 yıl evli 2-3 tane çocuk var. Bu durumda kadının sosyal hayata ve çalışma koşullarına katlanması zor. Hiçbir yer iş tecrübesi yok, güzellik yok, fizik yok 10000 TL maaş vermez ve erkeğin nafaka vermesi normaldir. Bana göre kaldırılmasından çok hakimlere bu konuda daha iyi eğitimler verilmeli ve kontrol edilmeli ki haksızlıklar ortaya çıkmasın.
Bu nakafa korkusuna adamlar evlenmiyor. Kadınlar ise evde kalıyor en iyisi gondikle geç.

Nafaka: her ayın birinde ödediğim para.

Kendime not: bir daha sakın evlenme.

Sana not: vazgeç yol hala yakın.
Nafakayı savunan kadını doğrama ve katliam yapma hakkına doğrudan sahip erkektir.