1. 1.
  nafaka isteyen kadına kuruşumu vermem
  kimse kusura bakmasin kardeşim boyle seytan karilara yedirecek param yok benim. utanmasa iki bobregi var kanunen birini bana vermeli ben de onu satmaliyim diyecek. ulan senin kocan ben olacaktim bak bakalim feristahiyla gelsen cebimden bir lirami alabilir miydin? boyle seytanlara kaptirmayin lan paranizi erkekler. siz calisip buna bedavadan vereceksiniz paranizi sonra sizden kopardigi parayla manitasiyla seks partisi yapacak oldu canim sikimi yersin sen benim. ben calisip cabalarken senin elinde akademik ya da mesleki bir sikiminin olmamasi ve bunun benim karsilayacak olmam beni alakadar etmez.
  3 ... jetskiyokatskivar
 2. 2.
  E adamlar da aptal olmasın canım. Nişanlanırken "onu da isterim, bunu da isterim" diye babasının evinde görmediği chanel parfüm aldırmaya kalkan kadına kul köle olan erkeğe de böylesi müstahak. Vallahi doğal seçilim bu.
  1 ... vasilissa
 3. 3.
  sen vermiyosun aq söke söke alıyor devlet. Paran yok da alamıyorsa hapse atıyor.
  1 ... mahmut sezar
 4. 4.
  Verirsin kardeşim verirsin. Güzellikle vermezsen icra yoluyla verirsin (tedbir nafakası dahi icraya verilebilir). Nafaka tüm alacaklardan önceliklidir. Emekli maaşına bile haciz koydurur nafaka alacaklısı hapis yatmaya neden olur.
  1 ... abaninaltindakisopa
 5. 5.
  feministleri kudurtan başlık. kadın erkek eşitliği istiyorlar ama nafaka konusunda seslerini çıkarmıyorlar nedense.
  1 ... balona rovesata ceken adam
 6. 6.
  S.ke s.ke vereceksin hele bir vermiyorum de.

  Her kadinin hakkidir.
  2 ... ateistbayan is back
 7. 7.
  sen vermiyon zaten, hakim alıyo senden...vermediğin aylara da faiz falan ödüyon, kredi borcundan daha boktan bişey o nafaka muhabbeti.

  bok vermezsin...boşanma avukatlarıyla olayın başladığı zaman, kendi ayaklarınla gider karşı tarafın avukatına ben ayda 1000 lira daza fazla veriim yeter ki kafamı zikmekten vazgeçin , dersin...

  "bekara avrat boşaması ne kadar kolay" ...ne doğru söz be...

  burada işimiz yok sözlük ergenleriyle muhabbet ediyoruz.
  2 ... paganviodio
 8. 8.
  Nerde feministler? dediğim durum.
  ... isminiunutanadam
 9. 8.
  Haklı bir söylemdir. boşanmışsın sonuçta bitmiş her şey. Çocuk değilsin, sakat değilsin, özürlü değilsin. Elin ayağın tutuyorsa eşek gibi çalışıp kendi geçimini sağlayacaksın. Çocuğu ya da çocukları velayetine aldıysan bakmakla da sen yükümlüsün.

  Gerçek kadın erkek eşitliği budur. Nafaka kadını yücelten ya da koruyan değil tam aksine aşağılık bir duruma düşüren saçma sapan bir uygulamadır.
  2 ... fasist bir yurtsever
 10. 9.
  (bkz: birileri feministleri çağırmış)

  Nedense bu misyonu kendime yükleyerek konuya açıklık getiriyorum. Birçok feminist sizin gibi nafaka uygulamasını kabullenmiyor. Tabiki burada mağdur olan birçok kadın söz konusu. Bu anlamda "nafaka verilmesi gereken kadın" tanımı tekrar yapılmalı. Adam kadını çalıştırmasın, eve kapatsın, kadına evlilik içinde fiziksel-cinsel şiddet uygulasın. O kadın boşandıktan sonra nasıl geçimini sağlayacak? iş arayanlar bilir her yer tecrübe tecrübe diye yazıyor.

  Çocuk varsa ve kadın çalışıyorsa çocuğun masrafları hesaplanmalı ve ikiye bölünmeli. O çocuk tek başına olmadı.

  Onun dışında nafaka, böyle cin kadınlar tarafından kullanıldığı sürece erkeklerin evlilikten korkması sonucunu doğuruyor. Bu sefer kadınlar da mağdur oluyor. Burada uyanık kadınlar hariç herkes mağdur kısaca. Bu değişmeli.

  Ama içten içe gülmüyor da değilim. Az önce yukarıda yazdığım gibi bazıları da doğal seçilim.
  2 -2 ... vasilissa