bugün

1963 doğumlu, hem oyuncu, hem de seslendirme sanatçısı.

bu üstadın siması zaten bana hiç yabancı gelmemiştir, ancak filmografisine baktığımda daha çok benim bilmediğim dizilerde ve filmlerde oynamış. açıkçası bir tek emret komutanım dizisinden aşinayım, sonrası yok. aşırı profesyonel bir oyuncudur. zaten emret komutanım'ın kadrosu çok zengin. ama bugün konumuz naci bey.

mimar sinan üniversitesi'nde tiyatro bölümünden mezun olmuş. edindiğim bilgilere göre de duffy duck çizgifilminde duffy duck karakterini seslendirmiş. ben pek izlemedim bu çizgifilmi, dönemim yetmiyor ama izleyenler bu seslendirmenin de çok başarılı olduğunu söylüyorlar.

emret komutanım dizisinde ki performansına değinmek istiyorum biraz. abi adam ahmet başçavuş rolünü inanılmaz iyi oynuyor. sadece asker yakıştırması olarak bakmamak gerekiyor. adamın mimikler, duruşlar, ses tonu, role adaptasyonluğu, hal ve hareketler, jestler ve bu tip bilimum özelliklerde resmen zirveyi oynamakta. zaten 2013 ve öncesi çıkan dizilerin oyuncu kadrolarına bakarsanız, hepsi bu işin fiili olan ve kendilerinin de özene bözene seçildiklerini göreceksiniz. naci bey'de bunlardan biri.

şuanda an itibariyle 60 yaşında. ne işle meşgul, nasıl bir hayat yaşıyor bunu bilmiyoruz. ancak halen hayatta. belki de emekli hayatı yaşıyordur. sana saygım sonsuz üstad. filmografinde pek aşina olmadığım yapımlar olsa da, sen emret komutanım'da sergilediğin performansla bile koskoca nesle ışık olacaksın. ve ahmet başçavuş karakteri her ne kadar kurgusal olsa da, bu karakterle de çok büyük miraslar bıraktın. hem biz, hem de bizden sonraları da belki bu diziyi izleyecek, bu karakteri benimseyecek. ki benimsemişler de. ben de onlardan biriyim.

eğer bir gün oyuncu, tiyatrocu veya da seslendirme sanatçısı olursam, kesinlikle ve kesinlikle örnek alacağım büyük oyunculardansın naci taşdöğen.
Taşdöğen kardeşlerin bir tanesi.
" .mına kodumun boksörü ne işler açtı başımıza " repliğindeki boksördür.
Ses sanatçılığı başarılı bulunan ve donald duck karakteri ile özdeşleşen oyuncu.
gemide' nin boksörüdür. fanatik fenerlidir ayrıca.

görsel

görsel
oyunculuğula beraber sesiyle de önemli işlere imza atmış isim. çok göz önünde değil ama önemli işlerde birden görülebilir.

görsel
1962 istanbul dogumlu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu oyuncu. ayrica kendisi gemide filminde tarih yazarak unutulamayacak bir oyunculuk sergilemistir.

oynadigi filmler :

- cakal (2010)
- şenlikname: Bir Istanbul Masalı (2010)
- Emret komutanim: Sah mat (2007)
- sahne (2006)
- kolay para (2002)
- o simdi asker (2002)
- Laleli'de bir Azize (1999)
- asansör (1999)
- gemide (1998)
- ücüncü sayfa (1998)
- mektup (1997)
- agir roman (1997)

oynadigi diziler :

- Emret komutanim (2005)
- 3.tür (2004)
- Vaka-i Zaptiye (2002)
- lise defteri (2003)

oyuncuyla yapilan eski bir sohbet icin :http://www.youtube.com/watch?v=Ln0UUzdrPSA
gemide'nin boksörü ve bir numaralı vurucusu.
donald duck'ı seslendiren, iyi oyuncu.
ağır roman'da müjde ar'ın * yüzünü jiletleyen gemide'nin boksörü. enfes bir sese sahiptir.
lise defteri ve emret komutanım dizilerinde de rol almışlığı bulunan oyuncu.