bugün

iyi yaptığımdır.
duyulduğu kadar kolay olmayan bir davranış biçimi olup, başlıca 3 özellik gerektirir:

1. nabzın nerede attıığının kestirilmesi
2. hangi şerbetin nabza iyi geleceği konusunda deneyim edinilmiş olması
3. iyi şerbetçilere kolay erişim olanağı
selametiniz için çoğu zaman yapmanız gerekendir.
aslında hükumet yanlısı olmayan memurların şu anda yaptığıdır. he tamam hepiniz rte cisiniz.
Yapamadigim.

Illa kafamin dikine gidicem, illa duvara carpicam, illa kendi bacagima sıkıcam..

Neyse ki hala degisiyorum.

Bazen bu akli kullanmak lazim.
Karşındaki insana göre konuşma durumudur.
Bunu iki yüzlülük olarak görenler var ama yanlış bir düşüncedir.
Derler ya, "insanın bir eşref saati bir de eşek saati var" diye, öyle bir durum.
siyasetçidir uyanıktır. akıllıdır ve başarılıdır. normal şartlarda bu tiplerden uzak durulmalıdır.
Chp ve hdp liderlerinin karekter ve politikalaridir. Bir taraftan Çarşaflı parti uyeleri alirlar, diger taraftan baş ortusuyle mücadele ederler. Bir taraftan alevilerinde müslüman olduğunu nitelendirirler diğer taraftanda imam hatipleri kapatmanin yollarini ararlar, ditaneti kapatma politikası guderler.
Bir taraftan asgari ücret i artirmayi vad ederler, diğer taraftan patronlara ihale ve ucuz iş gücü sözü verirler.

Akp ninde bundan pek farki yoktur. Onlarda gelisenlerin yaninda işçiyi, köylüyu, çiftçiyi ve emekliyi ezdirdiler. Şimdi soylecek tek sozleri olmadığı için tekrar bas örtüsü
ve imam hatip politikalarini isitiyorlar.
başlıklara göre erkek ya da kadın olurum. bir nevi benimki de nabza göre şerbet vermek.
Kendini yormadan, karsindakini takmadigini belli etmeden onunla iletisim kurma durumu. He de gec kisacasi.
Bu aralar pek guzel beceriyorum ordan biliyorum *
cüneyt özdemir, mehmet ali birand, fatih altaylı, ertuğrul özkök, gibi cenahın sürekli yaptığıdır.

(bkz: hem nalına hem mıhına)
yiğit bulut hadisesi.
siyasetin ta kendisidir ayıp falanda değildir.
karşısındaki kişiyle telapati kurmak.
adamına göre davranmak,en mantıklısı ve en aklıllısı.
kimi siyasi liderlerin vazgeçilmezi, iki yüzlülüğün dik alasıdır.

ayrıca bir çeşit karma arttırma yoludur, sözlüğün o anki durumuna göre, çoğunluğun yanında olmatır.
başarıyla uygulandıgında insana çok önemli faydalar saglayan durumdur. severim kendisini ,insan ilişkilerinden çok oynanan bi oyunu çağrıştırır bana hep.
(bkz: nabza gore serbet vermek)
iş hayatının olmazsa olmaz prensibidir ve hafif çakallık gerektirir.
kimin gemisine binerse onla gitmek..
fikirlerini - tabi eğer bir fikirleri varsa - açık açık söyleme cesareti gösteremeyen, kişilikleri tam oturmamış insanların yaptığı eylem.
(bkz: secim vaadleri)
Adamına göre muamele yapmanın diğer söylem tarzıdır.siyasetçilere en yakışan atasözüdür.

erkek için : yürü be aslanım kim tutar seni , kız olsam verirdim.
bayanlar için : çok güzelsin , tapıyorum sana, gibi.
sosyopat kelimesin türkiyeki karşılığı olup; kırkayak, yalaka insanın bulunduğu durum. (bazen tehlikeli de olabilirler).
şerbete göre nabız bulmak varken yapılması hoş olmayan davranış, kişiligi bozar kanımca.
güncel Önemli Başlıklar