bugün

bir nevi iki yuzluluk göstergesidir, karsısındaki kişinin begenileri ve istedigi sekilde konusma durumudur
(bkz: marko paşa)
(bkz: esra ceyhan)
dalkavukların en büyük silahı...
(bkz: adamına göre muamele)
şerbete göre nabız bulmak varken yapılması hoş olmayan davranış, kişiligi bozar kanımca.
sosyopat kelimesin türkiyeki karşılığı olup; kırkayak, yalaka insanın bulunduğu durum. (bazen tehlikeli de olabilirler).
Adamına göre muamele yapmanın diğer söylem tarzıdır.siyasetçilere en yakışan atasözüdür.

erkek için : yürü be aslanım kim tutar seni , kız olsam verirdim.
bayanlar için : çok güzelsin , tapıyorum sana, gibi.
(bkz: secim vaadleri)
fikirlerini - tabi eğer bir fikirleri varsa - açık açık söyleme cesareti gösteremeyen, kişilikleri tam oturmamış insanların yaptığı eylem.
kimin gemisine binerse onla gitmek..
iş hayatının olmazsa olmaz prensibidir ve hafif çakallık gerektirir.
(bkz: nabza gore serbet vermek)
başarıyla uygulandıgında insana çok önemli faydalar saglayan durumdur. severim kendisini ,insan ilişkilerinden çok oynanan bi oyunu çağrıştırır bana hep.
kimi siyasi liderlerin vazgeçilmezi, iki yüzlülüğün dik alasıdır.

ayrıca bir çeşit karma arttırma yoludur, sözlüğün o anki durumuna göre, çoğunluğun yanında olmatır.
adamına göre davranmak,en mantıklısı ve en aklıllısı.
karşısındaki kişiyle telapati kurmak.
siyasetin ta kendisidir ayıp falanda değildir.
yiğit bulut hadisesi.
cüneyt özdemir, mehmet ali birand, fatih altaylı, ertuğrul özkök, gibi cenahın sürekli yaptığıdır.

(bkz: hem nalına hem mıhına)
Kendini yormadan, karsindakini takmadigini belli etmeden onunla iletisim kurma durumu. He de gec kisacasi.
Bu aralar pek guzel beceriyorum ordan biliyorum *
başlıklara göre erkek ya da kadın olurum. bir nevi benimki de nabza göre şerbet vermek.
Chp ve hdp liderlerinin karekter ve politikalaridir. Bir taraftan Çarşaflı parti uyeleri alirlar, diger taraftan baş ortusuyle mücadele ederler. Bir taraftan alevilerinde müslüman olduğunu nitelendirirler diğer taraftanda imam hatipleri kapatmanin yollarini ararlar, ditaneti kapatma politikası guderler.
Bir taraftan asgari ücret i artirmayi vad ederler, diğer taraftan patronlara ihale ve ucuz iş gücü sözü verirler.

Akp ninde bundan pek farki yoktur. Onlarda gelisenlerin yaninda işçiyi, köylüyu, çiftçiyi ve emekliyi ezdirdiler. Şimdi soylecek tek sozleri olmadığı için tekrar bas örtüsü
ve imam hatip politikalarini isitiyorlar.
siyasetçidir uyanıktır. akıllıdır ve başarılıdır. normal şartlarda bu tiplerden uzak durulmalıdır.
Karşındaki insana göre konuşma durumudur.
Bunu iki yüzlülük olarak görenler var ama yanlış bir düşüncedir.
Derler ya, "insanın bir eşref saati bir de eşek saati var" diye, öyle bir durum.
güncel Önemli Başlıklar