bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  doğduğun yer yazıyorsa olayı üstüne yorum....
  ya artık ismi değişmiş ya da
  mahalle değildir semttir. yaşın kaç bilmiyorum ama son yaklaşık tabi 40 senelik kimliklerde böyle bir sorun yok. senin anlattığın şekilde.

  eski kimliklerde ki bunlar defter şeklinde ki kimliklerdir doğduğun semt mahalle veya ilçe yazardı. sonradan işle devşirdi.
  annemin nüfusunda kasımpaşa yazardı yapraklı kimlikte. (evlendikten sonrada)
  .kadın olduğu için yeni kimlikler çıktığında (mavi-pembe) kayıtlar koca memleketine geçtiğinden ve yeni kimliklerde bilgiler kısıtlı yazdığından ''kasımpaşa'' olayı tamamen yok oldu ..
  aslında kasımpaşa ne ilçe nede mahallyazılan il-ilçe ve mahalleler resmi kayıtlarda görünen mahallelerdir. yanlışlık olmaz. olursa kimliğin banka ve devlet işlerinde errör verir. kimliğin sahte muamelesi görür.

  büyük olasılıkla ki eski yazan yer semtti ,yeni kimlikler yazılırken doğduğun sokak adının olduğu muhtarlık yazıldı ve artık semt kayıtlardan silindi .

  not: bu arada başlığı açan kaçmış. büyük olasılıklaedir şu anda.galiba eskiden de öyle idi.
  bende senin gibi aradım kasımpaşa hakkında ama yalnızca semt adı ve bir mahalleler topluluğu olarak geçiyor.

  mavi-pembe kimliklerde arka yüzde yazılan il-ilçe ve mahalleler resmi kayıtlarda görünen mahallelerdir. yanlışlık olmaz. olursa kimliğin banka ve devlet işlerinde errör verir. kimliğin sahte muamelesi görür.

  büyük olasılıkla ki eski yazan yer semtti ,yeni kimlikler yazılırken doğduğun sokak adının olduğu muhtarlık yazıldı ve artık semt kayıtlardan silindi .

  not: bu arada başlığı açan kaçmış. büyük olasılıkla kadındı ve yaşı meydana çıkmasın diyedir.
  ... baris hemen simdi