1. 1.
  Cocukluk caginda en sik gorulen ekstrakraniyal solid tumor. Primitif norondan koken alir. Karında kitle ile prezente olabilir. Vertebra tutulumu da gorulebilir ki buna kum saati tumoru denir. Kemik iliginde rozet formasyonu ve idrarda vma yuksekligi tipiktir. Goz cevresinde yaptigi ekimoz da yine tipik olup rakun gozu olarak adlandirilir. Bunun yani sira:

  Opsoklonus-myoklonus (kinsbourne sendromu)
  Kc tutulumunda pepper sendromu
  Vip salinimina bagli ishal (kerner morrison sendromu)
  Eklem ve kemik tutulumu (hutchinson sendromu)
  Subkutan nodul (blueberry muffin)
  Servikal tutulum (horner sendromu).... Gorulebilir.

  En sik kemik metastazi yapar. Akcigere metastaz yapmayi pek sevmez. Evre 1 , evre 2 ve evre 4S(kemik tutulumunun olmadigi) iyi prognozludur.
  1 -2 ... have some fatih
 2. 2.
  Bebeklik çağı kanseri. Sinir sistemi kaynaklıdır. Genellikle 5 yaş altı çocuklarda görülür.
  2 ... 56789
 3. 3.
  Nöroblastomlar kötü huylu solid‎ tümörlerdir. Bunlar sempatik sinir sistemi‎nin kontrolden çıkmış ilkel hücre‎lerinden ortaya çıkarlar.
  Nöroblastom çocukluk çağı kanserleri arasında kafatası dışında en sık görülen solid tümördür. Bebeklik çağında ise en sık görülen kanser türüdür. Nöroblastom vakalarının yüzde elliye yakını iki yaş altı, bebeklik çağındaki çocuklardır.  Genellikle, böbreküstü bezlerindeki sinir hücrelerinde başlar. Böbreküstü bezleri kalp atışlarını, tansiyonu, kan şekerini düzenleyen önemli hormonları salgılar. Bazı vakalarda ise boyun, göğüs, karın ve pelvisteki sinir hücrelerinde başlar. Nöroblastom kimi zaman ise omurga ve omurilikteki sinir hücrelerinde görülür.
  1 ... entropik fenci