bugün

zor beğenen, pimpirikli.
(bkz: picky)
sık sık mükemmeliyetçilik damarı tutan kişi.
bir işi yapmamak için türlü bahaneler uyduran.(tdk kökenli tanımdır.)
tabu oyununda bilinmesi en kolay kelime.
-abi en zor kelime
+muskulpesent
-holeyyyyyyyyy
ince eleyip, sık dokuyan kişi.
(bkz: titiz)
(bkz: müşkülpesent kraliçe)
memnun edilmesi zor olan kişilik.
evde kalmış olmanın başlıca nedenidir.*
osuruktan nem kapan.
bulup da bunayan bahaneci insan, geçinilmesi zor kişilik. *
zor beğenen, armudun sapı üzümün çöpü insanı anlaşılması zordur.
zor beğenen demektir anlamı. bugün uyandığımda cep telefonuma gelen fal mesajında partneriniz oldukca muskupesent yazıyordu. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp deyip araştırdım. muskupesent diye bir kelime yok zaten. vodafonu kınıyorum. hem benim bir partnerim de yok. en son partnerim de müşkülpesent ti doğru.
umuyorum ki bir zaman bunu gerçek hayatta cümle içinde kullanacağım.

Tanım:bahane uyduran.
zor beğenen. ince eleyip sık dokuyan.
ince eleyen sık dokuyan.
(bkz: buldukça bunamak)
bir tatlıya verilmesini beklediğim isimdir. zor beğenen demektir. bence tutar bu tatlı.
kendisi bayan kökenli bir insansa tanışmak isteyebilirim.
tam zıt anlamını aradığım ama bulamadığım söylemesi hoş kelime.
böyle sanki biraz küfür gibi duran kelime.

yoldan birini çevirip "çok müşkülpesentsin" desek muhtemelen dayağı yeriz.

bir de "ümit besen" e çok benziyor.
ortamlarda kullanıldığında hava katan ya da sizi çok iyi tanıyan arkadaşlarınız tarafından daşşağa alınmanız mümkündür.

edit: anlamı değil kelimenin kullanımının ardından gelebilecek olağan tepkilerden bahsettim. anlamı ise zor beğenen kişidir. edebiyatta cahit sıtkı için bu kullanılabilir.
zor beğenen anlamına gelir. aslında ayrı yazılması gerek "müşkül pesent" şeklinde. çünkü müşkül "zorluk", pesent de "beğenmiş" anlamında kullanılır. dolayısıyla en doğru başlık müşkül pesent olacaktır.
arapça müşkil ( zor) ile farsça pasand ( beğenen) sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuş kelimedir. anlamı ; zor beğenen, her şeye bir kulp takandır.
güncel Önemli Başlıklar