bugün

elit kesimin yaptığı doğru bir tespittir.
Kesinlikle dogrudur. Cogunlugun pop ve arabesk dinledigi su ulkemizin halinden de anlasilabilecegi gibi.
Yanlış önerme. Üniversitedeyken bi hocamız vardı. Tanıdığım en çılgın adamdı. Ayrıca bölüm başkanı ve profesördü. Eşi de bizim bölümde öğretim üyesiydi ve okula x 5 ile gelirdi. Kendisi ise her sabah bisikletle gelirdi okula. Kitap gibi konuşur her bokla ilgili tonla bilgiyi yeri geldikçe sıralardı. Bir çoğumuzun idolüydü kendisi. Bu adamla ilgili bütün bunlardan daha çok ilgimi çeken şey ise arabesk rape duyduğu sempatiydi. Hayır, hayranlık değildi ama dinler takip eder hatta bize tripkolic sedayı önerirdi. işte bu adam bütün o kadife ceket kemik çerçeve gözlüğe rağmen tripkolic seda dinliyorsa, bu başlıktaki önerme doğru olamaz.
Olamaz olamaz sensiz yarim
Kabir azabından beter halim
Diyerek sözlerimi bitiriyorum.
Genelleme yapmamak gerekir.
En çok gelişmiş olan kimi dinler peki?
Herkesin ruhuna hitap eden müzik farklı olabilir .
saçmadır. bakınız ben 9 yıldır piyano çalarım, her gün hemen hemen klasik müzik dinlerim fakat gerçek hayatta çok kavgacıyımdır. durduk yere kavga çıkarmam ama eğer ki kavga olacak bi neden varsa direkt olarak bir mağara adamı gibi kavga eder, sevdiğim bir dostumun kavgasını ayırmak yerine kavgaya katılır barzo gibi ana bacı söverim. yanlış bi önerme arkadaşım.
Evet ruhsal gelişmişliğin göstergesidir.
Ferdi Orhan dinleyen barzoları demet serdar dinleyen godoşları arsız bela dinleyen apaçileri görünce insan hak veriyor.
Birde herkes yakın çevresine samimi olduğu insanlara baksın hemen herkes yakın çevresinin benzer müzik zevkine sahip olduğunu görecektir.
bence yanlış olan önermedir.
müzik zevki elbette ki gelişmişlik ile ilgilidir (yani arabesk rap dinleyenleri savunmuyorum * ) ancak klasik batı müziği dinleyen gelişmiş , tsm thm dinleyen geri kalmış derseniz çok üzülürüm. çünkü herkes yetiştiği coğrafya ile kültürlenir. bu batı özentiliği olmasa bizim üstün öz müziğimizin değeri anlaşılır. ayrıca bu amerikan-batı kültürünün bu kadar üstün görülmesini yanlış buluyorum.
Özünüze dönün dostlar, hatanızı anlarsınız.
not: bir zamanlar müzik zevkim numberone fm ile sınırlıydı. yeni yeni kendime geldim de nasıl pişmanım boşa geçen yıllara.
ferdi orhan dediğiniz adamlar batı müziğindeki en üst makamdakilerin eşdeğerleri. değerlerimize sahip çıkalım. dinleyen barxolar olabilir ancak bu adamlar sanatta zirveyi temsil ediyorlar.
tam olarak doğru değildir.kültürel bir gelişmişlik söz konusu olsa da kişilik düzeyinde bir gelişme olmayabilir.
buna kim karar veriyor imq?

Hııım chopin dinliyor kesin çok gelişmiş... çok saçma değil mi? Gldllg
peki arabesk rap dinleyenlere ne demeli.