bugün

Bildiğiniz gibi "sözlük itirafları" başlığı altında yazılanlar, sözlüğümüzün en çok satılanları veya en çok okunanları arasındadır. Bu uzun yazılar itiraf olmaktan öte mutsuzluk, üzgünlük veren olayların (iç huzuru sağlamak amacı ile) yazıya dökülmüş halidir.
Okuduklarımın çok çok yüksek çoğunluğu insanın içini karartan veya bir miktar üzecek yazılardır.
Bunun sebebi nedir?
Neden herkes mutsuzdur?
Bunu kendimce şöyle yorumluyorum. insan paylaşmak ile var oluyor. Mutluluklarını herkes ile paylaşabiliyor ki yazıya geçirme gerekliği görmüyor. Bu sebepten yazdıkları mütemadiyen mutsuzluk oluyor. Çünkü insan mutsuzluklarını paylaşamıyor. Herkesin mutlu göründüğü lakin kimsenin hakiki olarak mutlu olmadı bir çağ. Elbette sosyal medyada mutlu insanlarız hepimiz. Merak etmeyin. Mutsuz olmak da mutlu olmak kadar doğaldır.
Yalnız rica ediyorum. Birazcık da mutluluklarınızı yazılarınıza saklayın. Fotoğraflar kadar yazılarımıza da mutluluk essin.
Haklısınız. insan, yazı yazarken yapmacık gülüp anı donduramıyor.
dogduğundan beri mutsuz olan insanların bulunduğu durum. mesela ben. 30 yıldır mutsuzum ve artık mutsuzluktan keyif almaya başladım. artık mutlu olduğumda mutsuz, mutsuz olduğumda ise mutlu oluyorum. içinde bulunduğum algoritma bu.
güncel Önemli Başlıklar