bugün

ikisinin de farklı avantajları ve dezavantajları bulunan karşılaştırmadır. bunlardan birinde aidat ödemekten kurtulursunuz diğerinde kat kaloriferi'nin nimetlerinden faydalanırsınız. birinde komşuluk ilişkileri iyidir diğerinde değil. bunun gibi bir çok karşılaştırma yapılsa da müstakil ev ev gibidir.
insanın mutlu mesut bir çocukluk geçirebilmesi için en uygun yer müstakil evlerdir. sokağa çıkıp komşu çocuklarıyla her türlü çocuk oyununu oynayabilirsin. yıllar sürecek güzel arkadaşlıklar edinirsin. bir de evin bahçesi varsa tadından yenmez. ama yaş kemale erdikçe insan sıkılır komşuluk ilişkisinden falan. lafa tutmasınlar diye komşularına görünmeden eve gidip işin ya da okulun yorgunluğunu atmak ister. işte o zaman apartmanlar idealdir. yaşlanınca, senin neslindeki akrabaların ölünce ve çocukların da ziyaretine daha az gelmeye başlayınca; komşulara ve sıcak muhabbetlerine tekrar ihtiyaç duyarsın. en azından kapını çalıp hal hatır soracak birilerini istersin. öyle zamanlarda müstakil evler huzur evlerinden daha huzurlu olabilir. yani ikisinin de mevsimi farklıdır. ama yanlış mevsimde yanlış evdeysen vay haline..
Müstakil ev ezer geçer.
Apartman dairesinde bir yaşam alanı değil dört duvar satın alırsın.
(bkz: ayak toprağa değecek ağa)
Apart dairesi: 4lü efes bira,
ev: tuborg kirmizi.
elinizden her iş gelmiyorsa apartman dairesi iyidir. apartman deyince 4 beton algılamayın arkadaş. zaten bir çok apartman eski müstakil evlerin üzerine dikilmiş dairelerden oluşur.
ha bak müstakil ev tadında apartman dairesi için size altıntepe mahallesini öneririm. şehrin göbeğinde kuş sesleri ile uyanırsınız. giriş dahil 4 kattır. her evin toprakla dolu bahçesi vardır. komşular candır. sahil yakınınızdadır. sessiz sakindir, gece 3 te bile rahat rahat yollarda gezersiniz. böyle işte.
müstakil evin ağzına vura vura kazanır. ölsem komşumun haberi olmaz. 12 daire var sakinlerden birini tanımıyorum. aidatı posta kutusuna bırakıyorum hiçbiriyle muhattap olmamak için.
Her şahsın zevkine göre ikisininde fazlaca cezbedici taraflarını bulmak mümkün. Bu yüzden bu konuda kimse kimsenin secimini eleştirmemeli nitekim böyle bir şey olursa elestirilen sey zevktir. Ve bilirsiniz ki zevkler tartışılmaz.
Benim bu konudaki zevkim ise kesinlikle müstakil evdir. Yeri gelir kendi rahatıma göre müziğin sesini sonuna kadar açarım (benim ev biraz da diğerlerinden hafif uzakta olmalı) yeri gelir bahçesinde bir köpek besleme isteği duyabilirim. (Bahçesiz müstakil ev tek ailenin oturduğu apartman gibidir.) ve daha bunlara eklenebilecek pek çok güzel tarafıyla beni cezbediyor.
45 yaşına kadar apartman dairesi, sonrasında müstakil.
müstakil evin alacağı karşılaştırma.
müstakil ev evet. 1-2 milyona daire alan gerizekalılar var.
1+0 Residence.
Müstakil olsun. Küçük bahçesi olsun. Saman minderli divanları olsun. Duvarları beyaz kireç badana olsun. Yemekler de sobada pişsin. Burnuma güveç kokusu geliyo lann.
Tabiki müstakil ev,.
Milyon kere müstakil ev dostlar. Şuan hayat gayem bir müstakil ev sahibi olmak. Neden? Çünkü bu kardeşiniz apartmandaki arsız komşulardan yıldı bıktı usandi. Her gün stres sinir çekilir hayat degil. Kutu kadar evim olsun müstakil olsun.
Apartman dairesi elbette.