bugün

vardır böyleleri.türkiyenin çoğunluğunu oluştururlar.tezatların ülkesi yalnız ve güzel ülkeme has insanlardır.
aga, şeriat nedir önce tanım yapalım. allah ın koyduğu hükümlerdir.
hem allaha peygambere inandım hemde bu hükümlerine karşıyım denmez. ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol yavşak. işine gelirse. o kadar.
ayrıca bu kitle münafıklık alameti gösteren zavallılardır.
kitaba inanacaksan, onun allah tarafindan gonderildigine inaniyorsan, boyle bir hakkin yoktur. allah kurani indirirken burda dogru demis, surda yanlis demis diyemezsin.
yasasin seriattir efenim.
şeriatın manasını gayet de güzel bilirler.ama çok kadınla evlilik izni,mirasda,şahitlik de erkeğe ayrı muamele yapılması,dinden çıkanların öldürülmesi gibi şeriatın temel konularına alerjileri vardır.şiddetle karşı çıkarlar.islamdan çıkmaya korkarlar islamı uygulamak ise işlerine gelmez.
koyun gibi güdülmek istemeyen kitledir. herkesin müslümanlığı herkesin dini kendinedir. başımızda bir çoban olmasına hiç lüzum yoktur.
birilerinin kolunu bacağını kesmek isteyen kitlenin hoşuna gitmeyen kitledir.
islamın emri olan kol bacak kesmeye karşı çıkan ama gene de islamda kalmaya çalışna insanlardan oluşan kitledir.
şeriat olmadan dinini eksik yaşayacağını bilmeyen kitledir.
şeriat gelirse özgür düşünemem diyen kitledir.
şeriatı eleştirirse ret ederse dinden çıkacağını bilmeyen kitledir.
(bkz: tatlı su müslümanı)
en basitinden "arada bir içki içmenin kimseye zararı olmaz" düşüncesinde olan müslüman kitledir.
şeriat demek erkeğin toleranslı olduğu durum demek değildir birden fazla kadınla evlenme olmayabilir ya da isteyen evlensin kardeşim her akşam başka hatunla zina ederken sıkıntı yok nikahına alınca gericilik olmasın. mirastan fazla pay alma, şahitlikte erkek güvenilirliğinin üstünlüğü sanırsın ki bunlar şeriatın temeli. artık bu insanlar böyle şeyleri zaten kaldıramaz. büyük veya ufak bir düzenlemeye gerekte yok zaten etik olmayan bir şey olduğu için şeriat içinde dahi bunlar kabul edilmez dolayısıyla böyle şeyler için ağlamaya göz yormaya hiç lüzum yok. kadın-erkek eşitliğini kadının ve erkeğin eşit oranda kapanmamasıyla değerlendiren kimselere ise allahın kahhar sıfatı vursun toz etsin. medeniyet ölçüsüne hele bir bak. şeriatten yaptıkları tek çıkarıma bir bak. bir de bir dilim baklava çalanın kolu kesiliyormuş şeriatte yeeeaaaa diye zırlayanlar var. öyle islami bir düzende baklava çalmayı gerektirecek bir durum olmaz. her düzenden daha paylaşımcı bir toplumda bunlara gerek kalmaz. çok merak edenler adıyaman/menzili ziyaret edebilir. * hayatınızda ki boşlukları biraz doldurmak lazım yani gel bana hak ver demiyorum ama neyden bahsettiğim konusunda haberin olsun diyorum. sonra gel beni öyle bi göt et ki ben bi daha konuşmayayım. böyle bir birikimin yok iken gelip buralarda zırvalamayacaksın. ne demiş mehmet akif;
ya açar nazm-ı celîl'in, bakarız yaprağına;
yâhud üfler geçeriz bir ölünün toprağına
müslümanım deyip namaz kılmayan, alkol kullanan, zina yapan itle aynı kitledir.
genelde cahillerdir.bir kez bile kuranın türkçe mealini okumamışlardır.
herkesin inandığı kendine diyebilen kitledir.
siz 1500 yıl öncesine ait olan şeriatı getirirseniz 2012 uygulamak isterseniz mantıklı olarak tabik muslımanlar dahil hiçkimse kabul etmeyecektir. çunkü şeriat kuran değildir zamana göre değiştirilebilir değiştirilmeside gerekir. belli maddeler hariç tabiki. o zamanda ne cezaevi var nede onlara bakacak maddiyat nede psikolojik destek altyapısı o yuzden cezalar kırbaç veya belli uzvun kesilmesi olarak uygulanırdı. seriat istiyorsanız bugun tum alimlerin toplanıp çaga uygun yeni bir şeriat çıkarması lazım tabiki kurana sadık kalarak oda üç aşagı beş yukarı günümüz ceza sistemine yakın olacaktır.
allah'ın varlığını kabullenip, adaletinden kaçan müslüman kitledir.
şeriat islam hukukudur. sadece parmak kesmekten ibaret değildir.
ülkenin kuran ı kerim ve hz muhammed'in sözlerine göre yönetilmesidir.
hak dininin kanunlarıdır.

ülkenin din kurallarına göre yönetilmesi belirli bir kitlenin çıkarlarına ters düşer.
şeriat dediğin anda, iran'ı örnek verirler. suudlara laf ederler.
aralarında müslümanlara hakaret eden adiler bulunur.
biz arap götü yalayıcısı değiliz, bu sistem türkiye'de olmaz derler.
halbuki suç islam kurallarının değil, bu kuralları düzgünce uygulayamayan insanlarındır.
bunun yanı sıra, demokrasi ve laikliği fransa'dan ithal etmişlerdir ve fransa bugün milletimize soykırımcı etiketi yapıştırmaktadır.
kendi söyledikleriyle, yaptıklarıyla çelişirler.
laiklik yanlısı kesimin mantığına göre, bu durumda da laiklikten vazgeçilmelidir. zira avrupa bize ihanet etmiştir.
tanrının varlığını kabul edip, adaletsizliğinden kaçan müslüman kitledir.
bazı kanı bozukların şeriat adı altında dini kendi çıkarlarına alet edeceklerini bilen kafası çalışan kitledir. hem hangi şeriat aga, en son kızların kaş aldırması caiz mi, hayızlı kadın oruç tutabilir mi onu tartışıyorlardı cemaatler. dünya sistemine eleştiride bulunanlar da ona yine batının argümanlarıyla eleştiride bulunuyorlardı.
gerçek müslümandır şeriat kanununlarını sembolik olarak devletten istemez kendi hayatında uygular. Ülkede şeriat yok diye sen allahın kanunlarının dışında hareket etmek zorunda değilsin.
yönetim sistemlerinin tarihsel gelişiminden haberdar olan müslümandır. devlette olması gereken bazı zorunlu özelliklerden haberdardır.

(bkz: laiklik)

edit: yazılmasından dahi genç dindarlar rahatsız.
atipik bir rakıyı sivri biberle içme semptomudur.
Sözde müslüman kitledir...
basit ve net söylüyorum:
malın biri "şeriat getiriyoz aga. artık kafa keseceğüz. karı milletinin de dokuzunda ırzına geçeceğiz!" diyerek yönetimi değiştirmeye kalkar, bir de üstüne insanlara karşı terör eylemlerine başlarsa. onun anasını bile *ikerler. ne olduğunu anlamadan kafaya bombayı yersiniz. geçti sizin devriniz bebişim *

--spoiler--
hadi afganistan'ın yolları taştan, karakaçan çıkarsın sizi baştan. *
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar