bugün

buna tepkiler oluşacaktır eski bir entryde olduğu gibi (bkz: islamiyetin sadece arap dini olması) fakat bunu doğrulayan delillerin bizzat müslümanlar tarafından verildiği görülür. mesela türkçe ezanı, ezandan saymayıp arapça ezan, arapça dua, araça konuşmak. allah arap ya zaten. gel gelelim hz. muhammed tüm insanlığa indirilmiş bir peygamberdir ki zaten bu yüzden ortadoğu dışında müslümanlık yaygın değildir. neyse bu benim fikrim. saygılar...

edit: hristiyanlığın, islamiyetin ve benzeri dinlerin belirli coğrafyalarda geçerli olması zaten dinlerin rastlantısal olduğunu bize göstermiştir efendim çırpınmayalım. saygılar... (#12005545) okumanızı tavsiye ederim.
dünyanın en yüzeysel insanlarının yapabileceği bi tesbit.
islamiyet arap yarımadasından yayıldı diye arap dini oluyor bu mantıkla.
demek amerika dan yayılsa bugün hepimiz süper güçüz.
müslümanlık din değildir islam dindir. müslüman islama tabi olandır ve islamın yeri, yurdu milliyeti olmaz aynen diğer dinlerde olduğu gibi kişi isteği ile gerekli şartları sağlayarak bu dine mahsup olabilir. nitekim bu başlığı açan beyinsizler daha doğrusu dinin ismini bile yazmaktan yoksun cahiller birde dinin içeriğini yorumlamaya çalışmakta ne kadar acınası bir durum...
kuranda yazdığı gibi kitap arap yarım adasına arapça olarak inmiştir. bazıları ise keklenmiş ve kendi dinleri gibi görüp araplaşmıştır.
arap kapitalizmi "din"iyle ülkemizi ve daha bir çok ülkeyi işgal etmiştir. şimdi parasını, kılık kıyafetini, kültür ve dilini kullanıyor etkisi altına aldığı coğrafya. ülkem bunu hak etmiyor.
(bkz: ateistlerin beyinsiz olması)

bu başlıktan yola çıkarsak ateizm de kesinlikle aptalların kendince uydurduğu birşeydir. müslümanlığın daha din bile olduğunu bilmeyenlere bu konu hakkında cevap vermek yetersizdir. onun için alayınızıda bildiğinizce konuşun.
islamı yanlış yaşayanlar yüzünden, en az o yanlış yaşayanlar kadar hatalı bir şekilde araştırmayıp sadece gördüğüne inanan insanların söylemidir.
evet en büyük etken cahil insanların kulaktan dolma bilgilerle dini yaşamaya çalışması ve etrafına öyle göstermesi bu düşüncede, fakat Allah sana bir akıl vermiş di mi? bir araştır ne nedir ne değildir? illa arapça mı dua etmek gerekir?kur'an ayetleri neden türkçe okunduğunda aynı sevabı vermez? peygamber efendimiz arap ırkını öven herhangi birşey söylemiş mi?
kusura bakmasın hiç o arkadaş ama seninde arap kültürünü benimseyen türkler kadar hatan var, en az onlar kadar cahilsin.
(bkz: ateistlerin kuş beyinli olması)...
hristiyanlığın ve museviliğin yahudi ve pek yeni birşeymiş gibi entelsilerin sahip çıktığı ateizmin hint dini olması gibi mi acaba. arabın dini diye küçümsenen islamiyet bir tarafıyla okuyup yetersiz düşünce sistemleriyle anlayamayanlara gelmemiştir. kişinin dini akıldır. aklı olmayanın dini de olmaz.
senin fikrin sana benim fikrim bana.
islam dolayısı ile müslümanlığın tebliğ edildiği herkes bununla sorumludur sorulacaktır .

hak din islam dır .

dileyen kabul eder dileyen etmez zaten sınavın derinliği ve önemi burada .

araf suresi 179. ayet kabul etmeyecek olanlarında var olacağını zaten bildiriyor .
--spoiler--

Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak göndermişizdir; fakat insanların çoğu bilmez. (34/28)

--spoiler--
Çok doğrudur.Türk biriyim diye dolaşan birinin bien kere bile gök tanrıcı’yım ya da Şaman’ım falan dediğini hatırlamıyorum.Türkler zorla müslüman oldu,kalan kişilerde Arap götü yalayıcıları tarafından müslüman olmaya zorlanıyor.istediğiniz kadar inkar edin,atalarınız ormanda şaman ritüelleri yapıyorlardı.
Kuran'ın mekke ve çevresindeki arap kavmine indirildiği ayette geçer. islam bilginleri bunu çok iyi bilir, ama uyanıklık yapıp ayette geçen 'mekkenin çevresi'ni bütün dünya olarak çevirip müminlere kakalarlar.

Diyanet : Bu indirdiğimiz, kendinden öncekileri doğrulayan, Mekkelileri ve etrafındakileri uyaran mübarek Kitap'dır. Ahirete inananlar buna inanırlar, namazlarına da devam ederler (EN'AM-92)

Bayraktar Bayraklı: Bu da, şehirlerin anası olan Mekke'yi ve çevresini uyarman için sana indirdiğimiz, feyiz kaynağı ve kendinden öncekini doğrulayan bir kitaptır. Âhirete inananlar ona da inanırlar, namazlarına devam ederler (EN'AM-92).
Savunmuş olduğu sistem sayedinde kıçındaki dona kadar ingiliz, alman, italyan marka giyen eziklerin aklına din gelince islam'ı arap dini olarak görme meselesidir.

Laiklik, cumhuriyet; yasaların hep türk icadıydı zaten. Orta asya' dan gelmişti bunlar.
tarih okumayıp cahil kalan ve ordan burdan duyduğuna inanan insan modelinin söylediği şeydir benim için. neymiş efendim arap dini imiş.

zamanında hazarlar arap müslümanlar ile savaşmış hz. osman ile savaşmış ve müslüman olmamış, musevi olmuş. bak burası doğru ama burdan sonrası için müslümanlık arap dini diyemezsiniz çünkü,

müslümanlıktan önce islamdan önce tarihte bir din vardı ve goktanrı dini idi. allah yerine tanrıya inanıyorlardı bizim türkler. kimle tanıştılar da islamı yaydılar ? evet arkadaşlar talas savaşını biliyorsunuz abbasiler ile çin arasında geçti ve islamiyet hızla yayılmaya başlandı. abbasilere güvenip şimdi yine arap dini diyecekler olacak. boşverin o insanlara gülüp geçin.
islam dini kız çocuklarının diri diri gömüldüğü çağda gelmiştir . bence bayanlar en azından bunu iyi düşünmeli dir .
Müziğin dahi evrensel olduğunu savunan zavallılar tarafından ısıtılıp ısıtılıp önümüze servis edilen zırvalıklardır. O halde dinsizlikte arap icadıdıramk... Peygamber efendimiz arap bir müslümandı ancak en büyük düşmanları da arap dinsizler, müsriklerdi. Sizi gidi arap dötü yalayıcıları sizi.
Şimdi bordo bereli tatlı su müslümanlarına zuhruf 44 nedir desem, da vinchinin şifresidir heralde diyecek ama, zuhruf 44 kurandan bir ayettir ve der ki," Ve muhakkak ki o, hem senin için, hem kavmin için bir şereftir ve ileride ondan mes'ul olacaksınız"
Kim için şerefmiş, kim mesul olacakmış ? Kavmi için... Yani tüm insanlık için falan değil, kavmi için.. E artık kavim nedir diye soracak kadar cahilliğinizide belli etmezsiniz heralde.
Zuhruf suresi ayet 44 ten çıkarılan anlamı görünce gerçekten ateist olmak için ayrı bir kafa gerektiğini görüyor insan.

https://www.google.com.tr...Vaw1zKjvszanOMWOydgKFosel

Ayetlerin nüzul sebeplerini, ayetin indiği dönemdeki şartları bilmeden, anlamadan zart burda böyle yazıyor demek kadar ahmakça bir yaklaşım olamaz.

" Ey iman edenler" diye başlayan yüzlece ayet varken ve Allah dostlarını ve düşmanlarını; iman edenler ve inkâr edenler olarak belirlemişken; hristiyanlar'a, museviler'e müşrikler'e bakış açısı ortadayken; islam ın ilk yayıldığı, müslüman sayısının 100 küsür olduğu bir toplumda " kavim" den bahsetmesinden islam'ın arap dini olmasını çıkarmak için bayağı dar açılı at gözlüğü kullanmak gerekiyor.

Bu akıllılar m. Kemal in " türk, türk " demesinden birlik ve beraberlik çıkarırlar, lakin bu ayetten de ayrıcalık çıkarırlar akıllara ziyan.

Edit:

https://m.uludagsozluk.com/e/38646725/

" Ordular ilk hedefiniz akdeniz'dir, ileri. Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum"

Sonuç: Dinsiz kitapsız kafir mantığıyla Atatürk' ün bu sözünden onun savaş düşkünü, kan düşkünü; barış karşıtı, acımasız birisi olduğunu ileri sürüyorum ve Atatürk ün ileri görüşlü olmadığını; dostluktan, kardeşlikten anlamdığını söylüyorum.

De haydi " dinsiz kitapsız kafir" bana Atatürk ün diğer sözlerine, zamana, şartlara bakmadan bunun böyle olmadığını ispat etsin!

Haydi ıkın! Belki başarırsın!

Diğer taraftan kur an bozuk bir kavmi aşama aşama düzeltmiş bir kitaptır. Bu düzeltim aralarındaki hükümler zamanı geldiğinde aktif olur.

Örneğin; içki' nin kur an daki son hükmü içkinin içilmesinin; azının, çoğunun tamamen yasaklanması şeklindedir.

Lakin bir önceki hükümde " sarhoşken namaza yaklaşmayın" ayeti vardır. Bu üslup Allah ın kullarını yavaş yavaş düzetlmesinin bir göstergesidir.
Şimdi bu ayet olmadan direkt içki yasaklansaydı bu insanlara çok ağır gelebilirdi.

Peki, son hüküm varken bu ara hüküm geçersiz mi olmuştur?

Hayır. Beşerdir şaşar. Olurda birgün bir müslüman nefsine uyup içki içerse bu ayet otomatikmen o kişi için yürürlüğe girer. Yani o kişiye sarhoş sarhoş namaz kılınması yasaklanır.

Diğer taraftan zuhruf 44 için de aynı durum geçerlidir. Olurda yer yüzünde müslüman sayısı 100 küsür kişiye düşer, bu yüz küsür kişi de bir arada, bir kavime ait olursa şartlar aynı olduğu için hükümde aynı olur.

Anlamak istemeyeceğini biliyorum ama ben yine de yazayım dedim.
Dinsiz, kitapsız, kafir araplara, desem ki, peygamber hangi kavimlere inmistir.. bön bön bakacak ya da devrimci google yoldaşına soracaktır. Dur hele söyleyeyim de azıcık beynin oksijenle reaksiyona girsin peygamber bozuk kavimlere bak dikkat et bozuk kavimlere diyorum inmiştir.. o bahsetmiş olduğun zuhruf suresi 44. Ayeti de der ki, seni bozuk bir kavime peygamber tayin ettim, git o kavmi düzelt, zira seni o kavimden mes'ul tutacağım. Yani bu ayetin islam dininin evrensel olmamasıyla nasıl bir bağlantı kurdunuz helal olsun amk.. aaa pardon "kavim" sözü geçiyor dimi? Doğru ya "türk" sözünün geçtiği her yere faşist yazıyorsunuz, "kavim" sözünün geçtiği her yere de arap yazın amk.
Hani sizin din tüm zamanlar ve tüm evren içindi? insanı üzüyor totoşunuz sıkıştıkça ayetleri indiği dönem, indiği şartlar bık bık bık muhabbetini duymak. Bu laflarla o şartlar bugün ortada yoksa, ayetlerinde geçerliliği kalmaz gibi son derece mantıklı bir sonuç çıkmasına sebep oluyorsunuz, yani sizin anladığınız basit dille, söylediğiniz laf kuranın geçerliliği kalmadıya getiriyorsunuz, farkında değilsiniz, bu bir.

Kim türktür, kim kendini türk hisseder, ATATÜRK kimi türk saymış Vs. Bunların hiçbirinin konuyla alakası yok. Kavim çok net bir kavramdır ve bırak ingilizini,almanını, türklerin bile arapların kavimleriyle yakından uzaktan alakası yoktur.

Aramızdaki fark, ben kuranda yazanı yazdığı gibi ortaya koyuyorum, siz ise kuranı haklı çıkarmak için dansöz gibi kıvıra kıvıra "aslında böyle demek istiyor" mantığıyla kıçınızdan element uyduruyorsunuz .

Eğer kuranda yazıyor dediğim şey yazMıyorsa söyleyin, özür dileyeyim. Yoksa dansözlüğe gerek yok.
arabını şarabını bilmem de

ben daha bu güne kadar

bu memlekettekinin

ne olduğunu anlayamadım.
Bugün de meal ile tefsir arasındaki farkı göremeyen bir dini belirsiz gördük ne kadar şükretsek az Allahım. Bunlar bi diğer başlıklarında gök tanrıcı olan adamlar. Hadi gök tanrıcı türklük orta asyada kaldı. Yallah orta asyaya. Burası müslüman Türk devletinin topraklarıdır. Bugüne kadar da devrim ayaklarıyla defalarca silinmeye çalışılan Müslümanlık ve islamiyet bu topraklardan kıyamete kadar silinmeyecek. Siz ne kadar zırvalarsanız zırvalayın. Bak kuranda şöyle bir ayet de var onu da oku bir ara.
A'raf 179
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. işte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. işte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Yani yüce yaratıcı sizlerin yerinizi çoktan hazır etmiş. Dediğim gibi Müslümanlardan rahatsız isen yallah orta asyaya. Orda şaman ritüellerini yapman için bi engel yok burda da yok ama anladığım kadarıyla rahat edemiyorsun müslümanların içinde.
Senin gibi insanlar zaten sadece maraz ve fitne çıkarmak için varlar. Bu ülkede şamanlık olsa çıkıp neden müslüman olmuyoruz bakın Arap ve Müslüman ülkelerine ne kadar da zenginler diyecek adamlar gelmiş burda islam düşmanlığı yapıyor.

Sizin sıkıntınız default gelen ayarlara karşı çıkmak. Başka bir derdiniz yok. Elle tutulur bi dayanağınız da yok. Boş sözler ve hakaretler ile Müslümanları susturduğunuzu sanıyorsunuz sadece.
Sorun burda işte kimse size müslüman olun demiyor. Burda müslüman olmayın diye konuşan sizlersiniz. Ve evet ister kabul et ister etme burası müslüman Türk topraklarıdır. Aksini ispat edebileceğin bir şey yok ne yazık ki.