bugün

şimdi buraya yazacaklarım bazı dindoşların zoruna gidebilir ancak söylemeliyim ki sizin tuttuğunuz oruç falan değil amk salakları. oruç maalesef ki yıllar geçtikçe iyice değiştirilmiştir. oruç tutmanın köküne inersek,bir müslümana sorduğumuz bize şu cevabı verir.

ya Oruç islamın bir şartı, işte Allah Kuranda bize emretmiş, tutunca farz oluyor ve ahirette Allahın rızasını kazanıyoruz, reyyan kapısından sıvışmak için tutmamız gerekiyor.

lakin kimse şunu demiyor.

fakirin halinden anlamak için aç kalıyoruz demiyor. yalan mı ? tabii ki doğru dindoşlar.

şimdi zamanımızda tuttuğumuz oruca bakalım. sahurda kalktık gömdük yemeği yattık, akşam iftarda donattık masayı ohhh...

masaya bakıyorum; dolmalar, tatlılar, içecekler, ohh o ne kebap bile var, ablam yapmış mis gibi çorbayı, ulan hurma bile var be sofrada neyseeeeeeeeeeee yedik kalktık.

şimdi soruyorum ulan salak fakir iftar vaktine kadar mı aç kalıyor da ramazan ayında oruç tutarken, sahurdan iftara kadar aç kalıp iftar da kral sofrasına oturuyorsun ? ee ne anladım ben o işten. bir islam şartı koymuşsunuz sonra o şartı işinize geldiği gibi yapıyorsunuz. oh ne ala müslümanlık.
güncel Önemli Başlıklar