bugün

salak gibi okudum cidden ilkel bir davranış örneği gösterdim okuyarak ama cevap vereyim eğlenceli olur. ders çalışmak yerine oyalanacak bir şeyler arıyordum zaten.

peygamberin 9 yaşındaki aişe ile evlenilmesine (#18065482) bu entryde gayet güzel bir şekilde baya tarih kaynaklarına atıfta yapılacak ve kaynak gösterilerek cevap verilmiş durumda. o yüzden pedofili olayını üzerinden yüklenme.
evrime göre hiç bir ırk daha geç evrimleşmez. ancak coğrafik engellere maruz kalanlar böyle bir eğilim içindedirler. müslümanlar tarihin hiç bir döneminde sadece kendilerinden oluşan bir arazide bulunmamışlardır hep başka dinden insanlarla bir ara olmuşlardır. günümüzde ki mekke hariç. (mekkeye sadece müslümanlar girebiliyor)
müslümanlar için esas düşünce cehennem kavramı değildir. allahın emir ve buyruklarına uymak yasaklarından kaçmaya dayanır. bununda temelinde allah sevgisi yatar. akabinde evet cennet ve cehennem kavramları insan için indükleyici bir görev üstlenir. zira sende bir aylık emeğinin karşılığında maaş almayacağını bilsen çalışmazsın. çok basit bir mantıktır. insan bir mükafat bekler zira allah kullarını bu eğilimde yaratmıştır.
senin modern hukuk dediğin hukuk kime göre modern. mesela dünyada daha elektrikten bir haber kabileler var. onlar çağ dışı mı ? kime göre. modernlik çağdaşlık tanımları kişiden kişiye bölgeden bölgeye değişebilir tanımlarken böyle alelade kullanılması salaklık belirtisi. modern hukuk kuralları kim modern yaptı ? çok basit cevapları var gibi duran ama aslında hiç bir cevabı olmayan boş konular bunlar. temel hak özgürlüktür. modernlik veya çağdaşlık değil. bir birey başka bir bireyin gözünden çağdaş gözükmeyebilir ama başka bir bireye göre çağdaşlığın sınırlarını zorluyor olabilir. ee napacaz şimdi.

(bkz: ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler)
neden birkac gun tatil yapmiyorsun mahmut?
enseste dayandırmak konusu ilgimi çekmiştir. kendi atalarının evrimleştiğini düşünen bir yazarın bu konuya girmesi mantık hatasıdır. ben şunu anladım, maymunlar tek eşliydi, yanlışım varsa düzeltin.
evrime göre hiç bir ırk daha geç evrimleşmez çünkü ortama ayak uyduramayan doğal sekeksiyon sonucu elenir. genlerini devam ettirebilenler bir nebze yeni ortama ayak uyduranlar olur. artık bu insan ırkı için geçerli değildir. gerizekalı olana maalesef hala üreme izni veriliyor. *
ikinci olarak iddia ediyorum 'bir milyon ya varsa diyen müslüman bulabilirim.'. allahı niye seviyorsun? sana yiyecek verdi diye mi? bana da veriyor! beni yakacağı, seni ödüllendireceği için seviyorsun. ya varsa diyorsun.
çağ dışılığa gelirsek, müslüman ülkeler çağ dışılığın sözlük anlamını oluşturur. evet afrikada her şeyden habersiz yaşayan kabile de çağ dışıdır. çünkü insanlık tarihi çağlara ayrılmıştı hani? şuan bilgi çağında olduğumuz iddia ediliyor hani? sen orta çağ teknolojisinde, bilgisinde kalmışsan çağ dışısındır. diğer adam kafana nükleeri attığında allahına yalvarırsın cezalandırması için. sonra da nasıl olsa ahirette cezalandırır der tevekkül edersin gerçi.

ayrıca:

(bkz: çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler)

edit: beklenen müslüman geldi. lüften @8 e bakınız.
ölüm denen kaçınılmaz randevu gelip çattığı zaman belki bugün belki yarın o zaman ilkelin ne demek oldu hakkında geniş ve kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak .

islam düşmalarının islam ile bazı müslümanlardan bile daha çok ilgilendikleri hatta adeta islam ile yatıp ile kalktıklarını görünce islamın ne kadar doğru ve hak din olduğunu bir kez daha anlayıyor insan .

her canlı ölümü tadacaktır .

daha ötesi var mı ?

islam düşmanları bil hassa ölümün en acı hallerini yaşayacaklarını bilmezden gelip aptal cesareti ile kendisini o vücutta yaratanı inkar etmesi korkunç bir durumdur da görmezden bilmezden gelirler .

temizlik iman dan gelir diyen bir dine ve o dini gereği gibi yaşaayan bir müslümanın tertemiz oldugunu hatırlatmak isterim .

kısacası ölüm hızla yaklaşmakta ve sonrası var bir de tabi . yaka paca tutulup cehenneme atılma olasılığı diyelim biz ona işte o korkunç olasılık başa geldiği zaman anlayacaktır ilkel kimdir ilkellik nedir .

ama tabi geç olacak .
milyonlarca canlıya akıl gibi üstün bir cihaz verilmemişken, insana bu zeka neden verilmiştir. dünyanın en büyük gemisini yapacaksın, bizim köyün göletinde yüzdüreceksin. oldu mu şimdi? bu dünya bu insana göre dizayn edilmiş ve insan gibi süper bir varlığın gayesi bir hayvan gibi doğmak, yemek-içmek, ölmek değildir.
güncel Önemli Başlıklar