bugün

avrupadaki ve amerikadaki insanların islama bakış açısı, islamın dünyadaki yansımasıdır.bir analiz yapmak gerekirse sanırım müslüman olmak

hizbullah ve taliban olmaktır, beşikteki bebeğe kurşun sıkmak, bir gece ansızın uçakla kulelere girip yirmi binden fazla sivilin canını almaktır.

canlı bomba eyleminin fikir babalığını yapanlar ve eylemi ilk defa kullananlar gene müslüman bir örgütün üyeleridir.

sevişen aşıkları, taş atarak kanrevan içinde öldürmek, emek çaldı diye küçük bir çocuğun ellerini kesmek sokak ortasında kafa kesmek müslümanlığın ta kendisidir.

bunlar israil yanlısı dediği insanların derilerini yüzüp, cesetlerini motorsikletlere bağlayıp şehirde gezdiren hamas müslümanlığın ta kendisidir.

sonra vay efendim bu insanlar neden islamofobik?
(bkz: allauekber i duyunca polisi aramak)
islam düşmanlarının gazladığı kötüleyici imajlara göre belirlenmemesi gereken bir şeydir.
okulda her öğrenciye aynı fen teknoloji kitabı dağıtılır ve dersler o kitaplarla işlenir. yıl içerisinde bazı öğrenciler kitaba harfiyen uyarak ve bunu çalışmayla destekleyerek başarılı olurlar. aynı sınıftaki aynı kitabı okuyan diğer bazı öğrenciler ise kitabı takmadan, öğretmeni dinlemeden ve hatta çalışmadıkları için başarısız olurlar.
bir müfettiş olarak bu sınıfa girdiğinde kötü öğrencilere bakarak bu sınıfa kötü diyebilirsin. ha keza iyi öğrencileri dikkate alarak aynı sınıfa iyi de diyebilirsin.
bakış açın önemlidir. görmek istediğini görürsün. öğrencileri değerlendirirken kriterin "okudukları kitaptır". kitabın dışına çıkanlara ve başarısız olanlara o sınıfın içindekiler bile başarısız derken, kitaba harfiyen uyan ve çalışanlara başarısız denmesi mümkün müdür?
hasılı kelam; müslümanlar "kendi kitaplarını (bkz: kur an-ı kerim)" okumadıkları için ve uygulamada da başarısız oldukları için insanlar üzerindeki intibaları kötüdür.
(bkz: bir ışık olarak müslüman)
sürekli dinleri ve ülkemizdeki dincileri -ki bunlar müslüman oluyorlar- eleştiren bir insan da olsam, bu konuda dünya yanlış tanıyor ise bence kendi aptallıkları.

evet bence dinlerin zaten hepsi uydurma ancak ilahi dinlerden birisine inanıyor olsaydım bu kesinlikle islam olurdu. islam şu anda karanlık çağını yaşıyor olabilir ancak bunun tek sorumlusu insanlardır ve dünyaya yansıma biçimi derken kastedilen çoğunluk olan "hristiyan ve yahudi" topluluklarının da bunda azımsanacak bir payı yoktur. sen bu insanları terörist diye biliyorsan bu teröristler yarattığın içindir. senin yediğin içtiğin her şeyde, başka ülkede açlık çekenlerin hakkı varsa, dönüp de o insanları suçlayamazsın. bu dünya hristiyanların ve hristiyanlığın neler yaptığını da gördü.

inançlı bir insan olduğumu söyleyemem, ancak yurtdışında geçirdiğim süre içinde daha kendi dinlerinden ve tarihinden bile haberi olmayan salak hristiyanlara uzun uzun islamı anlattım. burada yobazlara nasıl sinirleniyorsam, belki daha fazla orada konuştuğum insanların islam hakkındaki söylemlerine sinirlendim. göye koyu ortodoks, gelmiş "cluj'daki müslümanlar" diye röportaj yapıyor ama ne islam hakkında ne hristiyanlık hakkında doğru düzgün bilgisi var. uzun uzun konuştum, anlattım, daha inandığı şeylerin bir çoğunu açıklamayı bile beceremiyor,konuşma sonunda verecek mantıklı bir cevap bulamayınca "ben böyle mutlu olduğum için inanıyorum" diyordu.

dinler olmasa daha iyi bir dünya olurdu diyorum ancak insanların suçları için dinleri suçlamak kolaya kaçmaktır. avrupa karanlık çağını yaşarken, fatih islam düşünürleri ile yükseldi, her türlü felsefeyi yorumlarken, teknolojik gelişmelere kucak açarken bunları islam öğretilerine göre yorumlamaya çalıştı ve islam bunlara engel olmadı. günün ötesinde yaşarken üzerine dinin, gerici ve bölücü zincirlerinin bağlanmasına izin vermedi, bunlara kulak asmadı. şimdi aynı durumun tersi yaşanıyor dünyada.

atana küfret, hayatını başörtüsü diye bağırarak geçir ve önüne gelenin namusuna küfret, senden olmayanı ez, ne yaparsan yap yobaz olduğun sürece düşmanımsın ancak yobazlık dinlerin değil insanların kusurudur ve islam bu nedenle suçlanamaz.
algıyı farklı bir din'in bakışıyla analiz ederken, düşüncesinde yarattığı kurguyu anket yapıp, kendin yap, kendin pişir yorumunu, batı söylemi diye, haberlerden alıntı müslüman yansımasını'da anketine mal edip, işte bütün avrupa Müslümanlar'dan tiksiniyor, ve bu yüzden kendimden utanıyorum diyen, batı meraklısı, yalancı, düzenbaz, korkak kişilerin acınası durumudur itham edilen söylemler.