bugün

uldağ sözlük'ün iman gücü yüksek, dini bilgileri en doğru şekilde edinmiş ve her türlü kaynağı okumuş über müslüman kardeşlerimiz islam ile ilgili başlıklarda o kadar güzel ve ayrıntılı cevap veriyor ki insanın aklı almıyor bakın o cevaplara bakalım;

ateist ergen zırvası.
ergen zırvası.
popüler olmaya çalışıyor.
iftiracı.
bre kafir.
bre zındık.
islam düşmanı.
imansız.
kalp gözün kör.
şeytan seni ele geçirmiş.
allah senin kalbini mühürlemiş.

bakın ne kadar da aydınlatıcı cevaplar.

(bkz: ben tatmin oldum)
ateist olup hiç kimsenin dinine laf uzatmayanlara kimse bir şey demeyeceğinden haklı olan cevaplardır. sen adamın inancı ile dalga geçersen, ottan boktan şeyleri öne sürerek islam'ı çürüttüğünü zannedersen her türlü muameleyi görürsün.
bazı ateist arkadaşların kendi düşünceleri olmayan hristiyan ve musesi tarikatların kendileri için hazırlayıp sunduğu sitelerden copy/paste yöntemi ile arakladıkları yazıları kendileri bulmuş gibi sundukları için söylenmesinde pek de haksızlık olmayan sözlerdir. ayar filan değildir. kendilerini bir bok sandıkları için (bazı ateist arkadaşlar istisnadır) ayar sanmaktadırlar.
müslümanın, içini rahatlatmak amacıyla başlattığı kısa diyaloglar halinde gerçekleşebilir.cevap veremedi mantığıyla ayar verme amaçlanır.soru şart değildir yani, kendi vicdanını rahatlatıyordur.

+arap yarımadasında kızlar erken olgunlaşır!!!
-ok
(bkz: yaran fıkralar)
başka insanlarla aynı şeyleri düşünmeyi ve onlarla oluşan düşünceleri copy paste olarak lanse etmek düşmüşlüğün simgesidir. sen o şeylere karşı şeyler söylerken başkalarıyla hep farklı mı düşünüyorsun? sen diğer insanlardan hep farklı bir noktada mısın? benim açtığım o başlıklara objektif birisi baksın. tek bir tanesi, tek bir tanesi çürütülmüş değil hala havada bekliyor.

biz kitaplar okuyoruz, senin okumadığın kuran'ı okuyoruz, farklı düşüncelere bakıyoruz, elbette ortak noktada buluştuğumuz insanlar oluyor.

senin islam hakkında yalan bilgileri nereden alıyorsun? senin sitelerin yalan hikayeler, dolduruşlar ve acındırmalarla dolu.
bunlar mı doğru biz mi?
birilerinin kur'an okuyan müslümanla, ruhbanların uçan şeyhlerle, rivayetlerle doldurduğu hikayeleri okuyanları karıştırdığı vaziyet'i durumdur.

zaten mantıklarını incelediğim zaman tarikatçı zihniyet ile ateist zihniyetin aynı olduğunu görüyorum. yani tarikatçı zihniyet islamiyeti hurafelerle dolduruyor, ateist zihniyet de bunları islamiyet sanıyor ve bunlarsız islamiyet yok sanıyor.
nedendir bilinmez, ateist arkadaşların niyetini pek üzüm yemek gibi göremiyorum. belki ben önyargılıyımdır. ama bakıyorsun, adam inanmıyorum diyor, sonra inanmadığı şeyin varlığı ile yokluğunu tartışıyor. "var olsa şöyle olurdu" diyor. inanmıyorsan sus değil mi be adam! gerçi inançlı olanlar da bulaşıyorlar arada bazen adamlara cevap hakkı doğuyor. onları tenzih ediyorum. e onu geçtik diyelim, o ufacık münazaralarda bile adam "ikna olur muyum acaba" çelişkisini yaşıyor. yahu karar ver önce inanıyor musun inanmıyor musun!

tek derdimiz inanmamak olsa kimse ses etmeyecek. bağcıyı neden dövüyorsun?
-allah yok din yalan
+o zaman camileri kim yaptı?

@2 imana geldim lan

şeklinde bir diyalog vardı inci sözlükte. onu hatırlattı. *
(bkz: tövbe de)
(bkz: cevab veremedi)
--spoiler--
ateist gibi olmaya çalışan yazar
not: bu tip insanlarla çok karşılaştım ateistliği gerçek yaşayan insanlar gibi olması için çok fırın ekmek yemesi gerekiyor.
--spoiler--

ateistliğin gerçek yaşanması ne demek hocam? neler uyduruyorsunuz siz böyle.
her biriniz yeni tanımlar üreten tanım robotusunuz resmen. seviyoruz sizleri.
inanmıyorsan bile kitabı bilmek zorundasin.
allah diyen öküz kadar ibretliktir anca. bazı(!) müslümanların ibretlik anlayışı allah diyen kargalar, öküzler, köpekler, kapı gıcırtıları ve bilumum saçmalık üzerine kurulu olduğundan, karşılarında kendileriyle tartışma tenezzülünde bulunmayan ateist arkadaşlara ayar verdiklerini sanırlar. gel gör ki aslında kayda değer bulunmadıklarını tasavvur etmek zorlarına gider.
yukarılarda, konuyla ilgili verilen örnekler göz önünde bulundurularak konuya bir açıklık getirilecek olursa..müslümanların ateistleri, onlarla edindikleri karşılıklı muhabbetlerde derin içerikli uzun cümleler kuracak kadar bile umursamadıkları gerçeğiyle karşı karşıya gelişimizi inkar etmek olacak şey değildir.

paragraf içerik özet: müslümanların ateistleri takmıyor olması.

ve fakat ateistlerin sadece islam hakkında konuşup sadece islamı tartışmaları, konuşmalarıyla insanların zihninde sanki yer yüzünde ki tüm insanlık islam takipçisiymiş gibi bir izlenip bırakmakla yetinmeyip islamı anlamak adına gösterdikleri gayret göz ardı edilecek gibi değildir. sırf bu bile islamın onları bu tarz tartışmalara katılmaya itecek kadar bile olsa ele geçirmiş oluşunu gözler önüne serip, zihinlerinde onları 'islamı tartışmaya itecek tek bir şey' dahi olması herşeyi açıklayıcı bir rol oynamaktadır.

paragraf içerik özet: ateistlerin, kafalarında islamla ilgili şüpheleri yenmeye çalışırken kendileriyle çelişiyor olması.

(bkz: haydi kutlu olsun)
üzerinre sifon çekilesi cevaplardır.
bir fıkrayla anlatabileceğimiz cevaplardandır.
ateist ölür, diğer tarafta melek onu karşılar,
-lan sen çok zeki araştırmacı bir yaratıksın, al sana bir şans, iki tarafada bak sen karar ver.
cennete bi bakayım der, adamın birini yatırmışlar sırtına delik açıyorlar kan revan,
- bu adama ne yapıyorlar.
+ bu çok muhterem bir adamdı delik açıp kanat takacaklar.
başka bir yerde adamın kafatasına delik açmaya çalışıyorlar.
- peki bunun kafasını neden deliyorsunuz.
+ buda aziz gibi adamdı sağlığında, hale takacaklar ona.
- ben cehenneme gitmek istiyorum.
+ iyi düşündünmü, bak orda shaquille o'neal' den daha iri bir zebani var, siker seni.
- olsun, onun deliği hazır.
(bkz: cevab veremedi)
--spoiler--
yukarılarda, konuyla ilgili verilen örnekler göz önünde bulundurularak konuya bir açıklık getirilecek olursa..müslümanların ateistleri, onlarla edindikleri karşılıklı muhabbetlerde derin içerikli uzun cümleler kuracak kadar bile umursamadıkları gerçeğiyle karşı karşıya gelişimizi inkar etmek olacak şey değildir.
--spoiler--

diye başlayıp yarım sayfa yazmak durumun ne denli trajikomik olduğunu ayrıca gösterir. müslüman arkadaşımızın aklınca ateistleri kaile almayıp yazmadıklarını anlattığı yarım sayfalık entry için;
(bkz: #13583827)