bugün

Bu başlığı açan adama birisi cihad kavramını öğretsin lütfen.
--spoiler--
bu başlığı açan adama birisi cihad kavramını öğretsin lütfen.
--spoiler--

bu başlığı açan adama birisi cihad kavramını öğretsin diyene birisi cihadin ne oldugunu ogretsin lutfen .
Araplar da vatan kavramı mı var ? Türk'üz kanımız da var savaşmak.
Turkiye yi "din kardesi" adi altinda suriyeli vatan haini teroristlerle doldurup onlara turklerden daha iyi imkanlar sunarak turkiyeye tarihinin en buyuk zararini vermis birine hala " gotunun giliyik " diyen bir kesim icin vatan en fazla bir cadde adidir.
Türkler tertemiz müslümandır. Vatan ise öncelikleridir. Üç beş vatan bilmez Arap bizi ilgilendirmez. Şüphesiz balikesirli seni çöpe atacağım poşete yazık diyor.
O zaman Türklerde de vatan kavramı yok. Neden diyenlere açıklayalım hemen. Madem bizim anavatanımız orta asya neden Anadolu' ya geldik?
Çünkü o yıllarda Moğol baskısından ve orta Asya'da yaşanan kuraklıktan kaçtığımız yazıyor tarih kitaplarında.

E vatan kavramı olan hiç anayurdundan kuraklık ve düşman baskısı sebebiyle kaçar mı Suriyeliler gibi?

Peki Balkanlardan, Kafkaslar'dan, Kırım'dan, Girit'ten, Kerkük, Musul ve halep' ten neden kaçıp Anadolu'ya yerleşti milyonlarca türk?
Madem bizde bu kadar yüksekti vatan kavramı neden kalıp yerel bazda gerilla savaşı yapmadık ve Türkiye' ye kaçtık?

Her şovenist birgün tarafsız ve objektif bir şekilde tarihe bakmayı öğrenecektir, geç olmadan sizde böyle bakmayı deneyin.
Biri bu mala,yüzyıllarca bu toprakları müslümanların yönettiğini söylesin.En yakın örneğide geliboludur.

Yalnız savaştan kaçan araplarla,gelibolu neferlerini bir tutmayınız.
türkler de vatan kavramı yok diyenlere...
veya mü'min nene hatun, müslüman seyit onbaşı diyenler (sanki nene hatun ve seyit onbaşı müslüman olmasalar bu vatan için savaşmayacak) her halde cehalet içinde olmaktan saçmalıyor.
kusura bakmayın ama bunun başka bir açıklaması yok.

bu vatan için sadece müslümanlar mı savaştı, öldü, yaralandı gazi oldu şehit oldu...

Sanki savaş zamanı müslüman olmayan kendini türk bilen ve bu toprakları vatan olarak algılayan insanlar cepheye hiç uğramamış, aniden ortalıktan kaybolmuş gibi bir kanaat oluşmuş. imparatorluğun öteki çocukları, Osmanlı’yla aynı kaderi paylaştılar. Çanakkale'de, Filistin'de, Şark Kafkas cephelerinde, Irak'ta, Galiçya'da, Romanya'da, Yanya'da, Sırp Karadağ'da...

Çanakkale Savaşı’nın gayrimüslim askerleri her yıl 18 Mart’ta değinilmeden geçen bir konu. Çanakkale’ye ‘vatan savunması’ için giden gayrimüslimlerin hikâyelerini biliyor musunuz?
1918’e kadar şehit olan 215 tabibin 82’sinin gayrimüslim olması bile tek başına bir şeyler anlatmaya yetiyor.

Mehmetçik'le omuz omuza çarpışan, aynı siperde ruhunu teslim edenler arasında isak, ilya, Simon, Mihail, Yuala, Murdaray, Nesim, Kasapyan, Yanko, Kostanti, Yorgi, Yakup, Agop, Bedros, Dimitri, Esteban, Liyon, Kirkor, Berho, Hıristo, Mişon, Sarafyan, Lahdo, Savme de vardı.”

ya kurtuluş savaşında...

Ben, her zaman her yerde Türk olduğumu beyan ettim. Bir yabancı Türk dostu olabilir. Fakat benim gibi halis bir Türk?ün, bir yabancı Türk dostu gibi gösterilmesinden incinmemek ve teessüf duymamak mümkün değildir.

Bana Türk demeyip Türk dostu diyenleri hiçbir şekilde affedemem!

Biz hristiyan Türkler de, bütün milletimizle beraber milli istiklalimize kavuştuk ve şimdi övünüyoruz; ?Ne Mutlu Türk?üm Diyene?

bunu diyen kim biliyor musunuz?
bir papaz.
1. eftim.
haç altında yatan mezar taşında "Bu Memlekete Bir Ordu Kadar Hizmet Etmiştir" diye atatürk'ün övgü ve takdir sözleri yazar.
unutmadan istiklal madalyası sahibidir bu gavur(!)

neyse, konuyu dağıtmayalım ama şunu bilin, din de vatan kavramı olmaz.
yeryüzü yaratıcının eseridir ve yaratıcının bir mekanı yoktur.
zamanı yoktur, zaman ve mekan üstüdür.
onun kuralları da böyledir, zaman ve mekan bazlı değil, insan olma erdemi içinde yaşam yaratıcı için önemlidir.
hele ki islam dininde bir vadedilen toprak, kutsal ülke gibi bir durum yoktur.
helak olan yok olan ülkeler insanlar toplumlar kıyamet vb düşünülürse, böyle bir teolojik düşünce inanç sisteminde ve buna inanan (fundamental bir zihniyet ile) insanların vatan kavramı olamaz.

eğer bizde ki vatan kavramı araplarda olsaydı arap israil (yahudi müslüman) çatışması binlerce yıl sürmez belki de ortaya çıkmazdı.
Galiba tam anlamıyla müslüman olmayı beceremeyen/radikal halini istemeyen ya da işine gelmeyen bir toplum olduğumuz için bizim vatan kavramımız, arap kavimlerine kıyasla hâlâ yerinde duruyor.
Kitabı düzgünce okusak biz de o mağaradan yeni çıkmış hırbolar gibi olacağız.
Cihad olayına ise hiç girmeyin, şu çağda aklı başında toplumların yapacağı iş değil.
Müslümanım diyen sünniler ve hinduistler bu gezegenin bağırsak parazitleridir.
Uğrunda ölen varsa o toprak vatan olmuyor mu?
biraz basit düz mantık ile yaklaşın.

türkler için vatan kutsal değildir yaklaşımını kimlik açısından sorgularken geçerli somut bir örnek ile vermelisiniz.
ne bileyim?
mesela: türler için vatan kutsal ise bu vatan hangisi diye sorun.
coğrafya olarak; hindistan da babür, afrika da memlük, ortadoğu da safavi selçuk, anadolu da osmanlı, avrupa da hunlar, asya da vs vs vs hangisi vatan?

bu vatanların bayrağı nedir?
kartal'lı kurt'lu hilal'li vs vs hangisi bu vatanın bayrağı ve hangisi daha kutsal diye sorun.

hangisi şu an türk yurdu?
kıbrıs da olan kktc mi?
türkiye mi?
azerbeycan mı?
kırgızistan mı?
türkmenistan mı?
kazakistan mı?
hepsi türk yurdu vatan ise, milliyetçilik vatan olgusu; ev de ne varsa kazana atıp pişirilen şeker eklenen aşure gibi bir şey mi?

din açısından da müslümanlar için vatan kutsal değildir derken geçerli somut deliller ile yaklaşın.

islam tebliğ edildiği zamanda şimdi ki zamanda gibi bir devlet algısı ve insanlarda bu devlet denen sosyal yapıya kimlik derecesinde farklılıkları önemsemeden aidiyet duygusu yoktu.
insanlar sosyal yapılanma-bir arada yaşamayı ilkel basit şehir yönetimleri devlet, kabile aidiyetleri milliyetçilik olarak ortaya koyuyordu.

mekke şehri şimdi ki bir devlet algısı olarak insanlarda bulunuyordu.
hz. muhammed için mekke kendi vatanı desek yanlış olmaz.
her şeye kadir olan allah istese hz. muhammed için hicret etme, mekke'yi terk etmesine gerek duymaz ve kafirleri helak eder ya da yola getirirdi.

ama hz muhammed mekke'yi vatanını terk etti.
medineye gitti ve orada öldü, medineye gömüldü. kendi toprakları vatanı memleketine bile gömülmedi.
demek ki toprağa sahip çıkma, uğrunda ölme, vatan edinme islam dininde yoktur.

konuya böyle yaklaşın ve dinci milliyetçi geçinen akıllılar biraz oha falan olsun.
zaten bu ülke de dincisi milliyetçisi ateisti sağcısı solcusu neyi neden savunduğunu ve neye neden karşı çıktığını bilmiyor.
ben görmedim, belki vardır.
Acı ama bilinmeyen bir gerçek.
dar-ül harb saydıkları topraklar için ölmez bu pislikler. bunlarda vatan, ülke, ulus kavramı yoktur. Bir müslümanın vatanı dar-ül islam toprağıdır. Ümmetçinin milli duyguları olmaz, vatansız dincidir bunlar.
Dini bütün gerçek Bir müslüman, kâfir toprağı saydığı tağutun egemen olduğu bir ülke için savaşmaz ve ölmez. Müslüman, ulusal duygulardan yoksun ümmetçi bir vatansızdır, onun amacı bütün dünyayı tek bir bayrak altına toplayıp islam devleti yapmaktır. islam dışı rejimleri küfür ve cahiliye rejimi olarak sayar.
Bu dediğin 20 yıl önceydi oda azınlıktı, şimdilerde selefi lerin bir kısmında var.
dinsiz kitapsiz kafir sen misin.?

dinsiz birinin mabadından uydurduğu söylemdir.
Frank Lucas
Kaç kere söyledim. Dinsiz kitapsız kâfir ben değilim. Ben başka birisiyim. Bu başka bir hesap.
Acı gerçek bunlar.
"metroya oturuyorum. önüm-arkam-sağım-solum car car arapça bağıran suriye tosunu, arap kocakarısı" diyorum. adam "olsun müslümanlar ya, ondan istemiyorsun" diyor.
Ulan frank, sözlüğe kök salmışsın, hala kimin kim olduğunu ayırt edemiyorsun.
benim tek bir hesabım var. diyeceğimi oradan hiç çekinmeden diyorum. bunu en iyi sen biliyorsun.
güncel Önemli Başlıklar