bugün

yeni moda atmasyondan bahane üretim timine katılmış müslüman kötüleyicisi ezik ateisttir. lan zaten senin beyin hücrelerin yıpranmış neyin palavrası bu ahaha.
müslüman olmak veya kalmak için bir neden aramak yerine çıkmak için bahane arayanın er ya da geç yapacağı eylemdir.
telaş yok bülent ersoy yüzünden yine müslüman olacaktır.
kurandan önce müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım. cat stevens namı diğer yusuf islam'ın sözünü anımsatandır.
ne olduğunu anlamamış ateisttir.
haklı ateisttir. -insanı dinden çıkarır bazıları, o derece-
"haklısın çok haklısın!" cümlesini muhtemelen kullanacak bir kaç insan sayesinde rahatlama hissedecek ateisttir.
peki ya ateistler yüzünden ateist olmaktan vazgeçme samimiyetini de gösterebilecek mi. çünkü ateistlerin kötü müslümanlardan daha iyi olabileceği garantisi olmayacaktır.
doğru söylüyordur. müslümanlar yozlaşmış hal ve tavırları saygısızlaşmış maneviyatı yok edilmiş durumdadır.
beğenmedikleri ateisten daha saygısız ve edepsizdirler hal böyle olunca normaldir .

not ; inaçlı biri olarak öyle müslümanlarla karşılaştım ki dinden imandan allahtan soğutan müslümanlar artık kendine gelmelidir .
- (bkz: cemaate küsüp camiye gelmemek)
- (bkz: aynı havayı solumamak için şehri terketmek)
- (bkz: kirli su görüp su içmeyi bırakmak)

birileri yanlış şeyi yapıyor diye doğru olan şey terkedilmez. bu sadece din konusunda geçerli değil tüm hayatımız için geçerlidir. hangimiz öğretmen dersi güzel anlatamıyor diye yani o iyi bir öğretmen değil diye okula gitmekten vazgeçti. tabi müslümanlık kolay değil.

-ya çok kötü müslümanlar var o yüzden ben müslüman olmayı bıraktım. ateistler hep iyi mi? hristiyanlar veya yahudiler hep iyi mi? şamanizm iyimidir?

geçin bunları yahu. müslümanların nesi kötü lan? yada sürekli kötü müslümanlarla mı karşılaşıyor bu kadar ateist anlamakta güçlük çekiyorum.
senin ateist olasın varmış, bu da bahanesi olmuş denir. dini o dinin mensuplarından ibaret görmemek gerek.
müslümanlar yüzünden değil acımasız tanrı ve palavraları yüzünden ateistiz. türkiyede yaşadığımızdan mütevellit müslümanlığa sık salladığımız doğrudur. avrupada doğmuş büyümüş olsaydık aynı durumda hristiyanlığa sallardık. ancak bakıldığında en iğrenç din gerçekten de islam.
zayıf karakterli ateisttir. çevresel bahaneler öne sürmek zayıflık göstergesidir. bu yargı bize düşmez ama ülkemizdeki müslüman olduğunu söyleyenlerin kur'an ahlakı ile pek ilgileri yok. bu yinede bunun bahane olarak gösterilmesini haklı çıkarmaz. bir seçim yapmanı senin iraden belirlemeli çevrendeki insanlar değil. bir iraden varsa eğer...
ateist olmak en başından beri aklında vardır da müslümanlar bahanesidir.
ayrıca kafasında hala ya bir yaratan varsa soruları dolaştığından ahirette karşılaşırsa diye bahane göstereceği kişiler aramaktadır kendine.
peki bu ona fayda olur mu? işte şimdi söylenecek en güzel söz; her koyun kendi bacağından asılır.
Bir şekilde doğruyu bulmuştur.
Bundan sonra inandığı din için birileri başka birilerini öldürmeyecek, bombalamayacak, katletmeyecektir. inandığı yaratıcının büyüklüğü pöykürülerek insanlar yakılmayacaktır artık.
öte yandan artık saygı duyulmayan, küfredilen, küçümsenen olacaktır, inananlara saygı duyulması gerektiğini söyleyen hoşgörü dini mensupları yapacaktır en çok da bunu. Yakılanlar arasında olma ihtimali de artacak olandır.
"insan; bir uygunsuz iş, saçma hal-hareket-davranış, ayıp, günah vb. eylem(ler)ine kalkışmadan önce kendisine bir bahane bulurmuş ve ona inanırmış. benliğini, aklını, kalbini ikna ettikten sonra hemen o işe koyulurmuş."
tezini doğrulayan kişi söylemi.
(bkz: ateistler yüzünden müslüman olmak)
(#22221917) takım tutar gibi müslümanlığı küfürlü savunanlar var maalesef. unutmayın ülkemizde başı kapalı oldugu için okutulmayan ve 'atatürkçüyüz lan biz, sizin gibi yobazlara savaş ilan ettik' diyenler yüzünden atatürke düşman kesilen çok büyük kesim var. savundugunuz tarafı öyle bir savunun ki, karşı taraf savundugunuz tarafa düşman kesilmesin. adam hz. muhammed i savunurken öyle bir küfür ediyor ki ateistlere, adam daha da nfret ediyor hz muhammed den. hani islamiyet hoşgörü diniydi. dikkatli olalım arkadaşlar kimse sizin inandıgınıza inanmak zorunda değil.

not: müslümanım.
müslümanlar yüzünden değil de aslında "dinci" ler yüzünden dinden soğuyup farklı mecralara kaymış, başka arayışlara girmiş kişidir.. ruhumu, zihnimi, kalbimi bunlara uzak, allah a yakın tutamıyor olsam bu "dinci"ler beni bile dinden soğuturlar şerefsizim..
ateist olduğunu söyleyen her 6 kişiden yalnız birinin ateist olduğunu göz önüne almayan yaklaşım tarzı. kızmıştır, söylemiştir. yalandır, inanmayın. allah dururken ateist olmak göt ister. bir taraftan ateist olduğunu söyler, içinden de allahım sana inanıyorum, bu salakları kandırmak için öyle söylüyorum der. muhtemelen allaha şaka yapmıştır, karşılıklı gülüşeceklerini düşünür ama genelde öyle olmaz. en kısa zamanda ya üstünden tır geçer, ya kaynayan bir kazanın içine düşer, ya bir yangının ortasında kalır, ya da çölde kutup ayıları siker.
Haklı olabilir çünkü müslüman insanların yaptığı çirkinlikler ve yobazlıklarına karşı dinden soğumuş olabilir. Çoğu müslüman insan, dini iyi bi' şey olarak değilde zorla bi' şeylerin yapılması gerektiği bir din olarak ortaya koyarsa ben ve diğer aynı mantıkla düşünen arkadaşlarım dinden soğuruz.
pireye kızıp yorgan yakmıştır. Öteki tarafta da bu mazeretini dile getirirse belki akıl baliğ olmamaktan yükümlülüğü kaldırılır. Ayrıca
(bkz: fare dağa küsmüş)
Bok yesin o.
(bkz: erkekler yüzünden ibne oldum diyen erkek)
Müslümanlardan çekmiş dünyadaki çakma müslüman eylemlerinden bıkmış ve ateist olmuştur bir önce deiste geçmesi gerekendir.
(bkz: sikerler)
güncel Önemli Başlıklar