bugün

Mete han'ı, cengiz han'ı, atilla'yı, tomris hatun'u hatırlarsak, din kardeşleri yerine ırk kardeşlerinin yanında durmuş hristiyan gagavuzları hatırlarsak gayet doğal eylem.

Trollükse eyvallah lakin gerçekten böyle diyorsanız sizin o beyin kıvrımlarınızı tek tek silkeyim.
türklük bir ırktır, islamiyet ise bir din. nüfusun çoğunluğunun müslüman olması diğer din mensublarının varlıklarını yok saymayı gerektirmez. saçma bir önerme olmuş.
(bkz: gagavuzlar)
aşırı saçmadır lakin türkler Budizm'i islam'ı ve Hristiyanlıgı benimsemişdir türk bir ırktır din değil ona kalırsa gerçek türkler Şaman Dini'ne inanır geri dön o zaman özüne...
Müslüman türk'e nazaran, daha çok sevdiğim türk'dür. Tengri biz menen.
ovunerek soyluyorum, Turk'um ama musluman degilim.

"kuran arapca, namaz arapca, ezan arapca hersey arapca iken ey turkler size ne oluyor? din bizim der araplar" boyle diyor arap kokenli (bkz: husnu mahalli)
Çok övünerek söylediğim bir durumdur. Türk'üm fakat müslüman değilim. Dilini bile bilmediğim bir dine inanmam
(bkz: elhamdülillah türküm)
Müslümanım deyip adam olamamaktan daha iyidir .
Türklük Göktanrıya inanan bir ırktır geçmişte. Türklük bir ırktır müslümanlık ise vicdanı bir dini durumdur. insanların tercihi kimseyi germez.
Esasında türklüğün islamiyetten sonra kaybettiği gercek özünü ve bircok değerinin farkında olmamaktır,türklüğünya da herhangi bir ırk mensubu olmanın din ile ne alakası olabilir evrensel cercevede.
Siz allah allah Türk dersiniz o kurani arapca indirir ay ibineler noldu şimdi. Gok tengri neyinize yetmedi.
normal bir durum.
aynı şeyi tam tersi için savunabilirim çünkü islam artık araplaşma yoluna doğru gitmektedir.
Saçma olsa da mümkündür. Batının oyununa gelmiş birinin veya esas dinini gizleyen bir dönmenin işi olabilir.
niye la ? kuranda mı yazıyor ?

müslüman olmak için türk olmak lazımdır falan mı diyor ?

tanım : donsuz dincilerin son saçmalığı olsa gerek.
tarihte göktürkler, hunlar gibi eski türk topluluklarında günümüzde ise gagavuz türkleri için geçerli olan durum. türk müslüman olmak zorunda değildir.
Sizin gibi beyinsizlerin insanınim diye dolaştığı yerde müslüman olmayanlarında türküm diye dolaşması normaldir.
islamdan önce de vardık islamdan sonra da varız. arapçılık oynayan ibneler türklükten bahsedemez! lan beni bile milliyetçi yaptınızya helal olsun arapperest itler.
Gagavuzları hiçe sayanların sıçtığı tespittir.

not: Müslüman türk.
ikisinin de şahsım için pek önemi olmadığı için beni germeyen durum.

(bkz: no one cares)
milliyetçilik sömürülen toplumların ağrı kesicisidir. dinden bahsetmiyorum bile.
Türk türktür.

Ayriyeten Türkler islam ile şereflenmediler. islamı kendi elleriyle yükselttiler. Türk olmak için herhangi bir dine ihtiyaç yok.
bu arapları niye bu kadar seviyorsunuz lan doğru söyleyin.
halife kureyşten olmalıdır diyen, tanrısına yalnız arapça tapan bir salağın kendine türk demesinden daha fazla mantıklıdır.