bugün

"araplar, kürtler, boşnaklar, farslar falan filan türkiye'de yaşıyor ve müslümanlar ise türk'tür" demek gibi bir şey.

(bkz: bok yemenin arapçası)

fes başıma fes başıma: başlık başa kalmış.
ırkçılığa karşıyız biz diyenlerin son çelişkisi.
annesi babası ve dahi eşinin annesi babası 7 kuşaktan anadolunun bağrından gelen, 25 yaşında kendi isteği ve rızası ile hıristiyan olan bir tanıdığım, bu önermeye göre artık türk değildir düşüncesine katılmadığım... türktür ama hıristiyandır. türk olarak kalacaktır.
müslümanlık bir ırk olmadığından mantıksız önermedir. ırk genetikle ilgilidir, müslümanlık kalp ve gönül işidir. noktamı koyar arkadaşlara bilimsel çalışmalarında başarılar dilerim.

elma ile armutu karıştır isen muz olmuyor.
(bkz: 80 darbesinin yaratmak istediği türk islam sentezi)*
(bkz: bunlar karışık işler yeğen)
kesin yargılara kesinlikle karşıyız.
kim türk kim değil bunu tartışmanın alemi yok diye düşünüyorum. sakin olalım.
valla ikisini de olmaya pek meraklı olmayan adamlar için hiç sorun teşkil etmeyecek bir şeydir. ne türklük ne de müslümanlık dünyada prim getiren şeyler değildir. o yüzden sen müslüman değilsin, türk de olamazsın diyenlere, tamamen saçmalık bile olsa, "he he" diyin geçin. Ya da keyfinize göre "bi siktir git" de olur.
iyi malı kapıp, kafayı taşşşak edince kurulması muhtemel cümle.
--spoiler--
Toplumları Millet Yapan Din Değil Soydur
--spoiler--
türk olmayan müslüman olamaz demek kadar saçmadır. ırkın dinle alakası yoktur. tc kimliğinde dini islam yazıyor olsa dahi şahıs allaha inanmıyor olabilir. bu da sadece o kişiyi ilgilendirir.
islamiyet'ten önce türklüğün varlığını inkar eden önermedir. olsundur, öğrenecekler abisi.
milletini ve dinini öğrenememiş kavram karmaşası içinde yitip gitmiş bir ergen önermesi.
(bkz: bunu söyleyen türk olamaz)
güneş altında kumda uzun süreli oynamanın etkisidir.
bol bol su alınıp gölgede dinlenilince pişman olunacaktır.
boruları ötmezken etiketlemeyin diyenlerin, sazı ellerine aldıktan sonra ürettikleri etiketlerden sadece birisidir.
(bkz: üniter devlet)
dedi eee dedi dedim nee dedim iyidir
dedim ne dedin dedi ne dedi
kim dedim dedi kim ne dedi dedi ?
sadece hazar türkleri diyorum başka da bir şey demiyorum kardeşim.
aptal bir yazarın önermesidir. atatürk bile dindar bir müslümandır ama ve lakin müslüman olmayan türklerde vardır.
yıllardır t.c. vatandaşı olarak yaşayan hıristiyanlardan bi haber yazar söylemidir. Ermeni Ortodoks mezhebine bağlı yaklaşık 65 bin kişi yaşıyor Türkiye'de. 15 bin Suriyeli Ortodoks Hıristiyan, Süryani.Yunan Ortodoks Hıristiyan sayısı ise 3 binden biraz fazla, Protestan sayısı ise 3 bin kadardır.ve geneli t.c. vatanşıdır vatandaşlarımızdır.
(bkz: şamanist olmayan yakut olamaz)
1918 yılında türk bayrağı'nın altı en emniyetsiz yerdi. istiklal harbi verdik, bu topraklarda türk bayrağı'nın altı en emniyetli yer haline geldi. 13. asırdan sonra ikinci defa vatanımız oldu. "burada sadece müslümanın sözü geçer, müslümandan başkasına söz hakkı tanımıyoruz" diyerek ikinci defa vatanı elde ettik.

mustafa kemal 1921'de diyor ki: "biz demokrat değiliz, biz sosyalist değiliz. biz bize benzeriz." bu yakup kadri karaosmanoğlu'nun atatürk biyografisinde var. müslüman değilseniz türk olamıyorsunuz. türk demek müslüman demektir. her müslüman türk değildir ama her türk müslümandır. bir insan bunun aksini söylüyorsa niyetini keşfetmek lazım.
mesele bu değil ki!
türk olup da kafası her türlü hileye, dolandırıcılığa, sahtekarlığa, çirkefliğe, ahlahsızlığa çalışıyorsa bunun müslüman olmasının sadece bir kimlik bilgisi olması meselesidir.
atatürk'ün, cengiz han'ın, hülagu han'ın türklüğünü sorgulayan arap uşağının zırvalıkları.
yanlıştır, hatalı ve bilinçsiz bir önermedir.
Türklüğü müslümanlıkla birleştiren bir aklın sağlıklı olduğuna inanmıyorum. Ona kalırsa müslüman olmayan da ateisttir. Deizm falan yalandır. Ya müslüman bir Türksünüzdür, ya da müslüman olmayan, ateist bir gavur. Bir gidin allasen.