bugün

Anket-ül kübradır. Zira böyle bir şey yoktu biz yazdık. Evet Türkiye nüfusunun yaklaşık %90'ı müslüman olarak doğdu. Bazı kimseler din konusunu hiç düşünmeden atalarının dinine inanmaya devam etseler de kimileri düşünmeye başladı ve karmaşalarla karşılaştı. Bu soruyu kendinize sorun. Eğer şu anda hiçbir fikriniz olmadan bir din seçmek zorunda olsaydınız hangi dini seçerdiniz. Vereceğiniz cevap sizi kimi inançlara göre dinden çıkarabilir. Fakat özünde bu felsefi süreç tam da insana yakışır şekilde gerçekleşmiş demektir. Eğer allah hak ve gerçek bir tanrı ise sorgulanmaktan bir zarar görmez. Alın size düşünmez misiniz diyen kuran'ın bir öğüdü. Düşünün. Hangi yol dogrudur?
Bir sorudur.
Babamın anamın dinini tabi ki.

Şuan müslüman olmamızın nedeni de o degil mi.
Müslüman olmasaydım; en doğru dini yine islam olarak görüp, müslüman olurdum.
Ateizm. Zaten seçimimi yaptım.

Not: istifa etmiş müslüman.
20 yaşındayım ve 20 yıldır hiç müslüman olmadığımdan pas geçeğim sorumsu.
Müslüman olmasaydım diye birşey yok.
islam hak din olmadan önce deseniz tabiki de gök tengri niçin diye soracak olursanız islama en yakın din ve Arap puta taparken Türk göğe bakıyordu.
Düşünmeye gerek olmayan sorudur.
Madem sorgulamak dedin bende sana neden ateist olmamak gerektiğini anlatayım.ben bir müslüman olarak bir dine inanmayanlara sormak istiyorum.ya dinler olmasaydı ? herkes mesela ateist olsaydı ? dünyanın hali ne olurdu ? ben size söyliyim kan gövdeyi götürürdü ? her türlü kötülük alır basını götürürdü...su an ortalama insan ömrü 65 yılmı o ortalama ömür 20 yıla düşerdi.insan psikolojisi gereği her zaman kendisini denetleyen kendinden güçlü bir mekanizmaya ihtiyaç duyar çünkü.devlet var diyeceksiniz.yasalar var.bir insana bir şeyi zorla dikte ederseniz sunu yaparsın su kadar ceza alırsın gibi o insan o şeyi yapmak istedikten sonra hertürlü yapar. Bir zamanlar youtube kapalıydı mesela .. ama en çok ziyaret edilen 2. site türkiyede. ama devlet yasaklamıştı. demekki yasalar insanları bir takım suclardan kurtarmak için yetersiz. ben en basitinden kendimden örnek vereyim. yani ben sırf günah oldugu için kadınlara gidip zina yapmıyorum. düşünsenize islam diye din olmasa ve bu günah olmasa ortalık zinadan geçilmezdi. her türlü geçim derdine düşen kadın hayat kadını olurdu nerdeyse. ama yasalar buna engel değil.ama müslümanların çok büyük çoğunlugu sırf günah oldugu için zina yapmıyor. diyelim dinler yoktu. ben çok insan biliyorum sırf günah oldugu için adam öldürmeyen. sırf günah oldugu için kumar oynamayan. sırf sevap oldugu için çevresine yardım eden. dinler olmasaydı ne olurdu. yanda birisimi ölüyor banane ya derim. ne hali varsa görsün. yasalar bana bu hakkı veriyor! ama insan allahtan korktugu için bir kere böyle birşeye tahammül edemez.bunlar zaten insan olmanın geregi olan seyler diyebilirsiniz her insanın zaten yapması gereken evrensel hükümler. ama dediğimi gibi. insan psikolojisi ? her zaman kendini denetleyen büyük güve ihtiyaç duyar. yani kısacası dünyadaki tüm olayları düşünün ya dinler olmasaydı ya islam olmasaydı ya hristiyanlık olmasaydı vb.ülkemiz nasıl olurdu dünya nasıl olurdu? herkes öteki tarafta bir hesap olmadıgının gayet farkında o derece rahat.ne yaparsan yap kebap? sadece devlete yakalanma. tek yapman gereken. devletin güvenlik elemanlarına yakalanmadan canının istediği herşeyi yapabilmek? yani akıllıca ve mantıklıca düşünen tüm ateist arkadasların ve dinlere inanmayan insanların benim bu fikirlerime 100 de 99 dolayında katılması gerektigini düşünüyorum. bu soruyu kendinize sorun ya herkes dinsiz olsaydı? ama bu soruyu sorarken insan psikolojisi bencilliğini egolarınıda düşünün. eğer dünya bugün bu haldeyse dinlerin katkısı çok büyüktür. saygılar...
insan korktuğuna mı inanır? yoksa sevdiğine mi?
neden her dini anlatırken tek argümandır korku?