bugün

efenim serdar ortaç'ın beyninin içinden çıkan düşüncedir.

burda tabi ki serdar ortaç'a çemkirmemek gerekir , adam türk toplumunun bazı kesimlerine yer eden düşünceyi dile getirmiştir. yoksa serdar ortaç'ın dinle ne alakası var sorsan müslümanlar kaç vakit namaz kılıyor diye 8 mi diye soracaktır. serdarın yaptıgı tamamen ülkenin düşünce sistemine göre davranmaktır. kısacası nabza göre şerbet vermektir.

gelelim asıl konumuza evet bu benim bizzat gözlerimle, kulagımla , tüm bedenimle defalarca şahit oldugum şeylerdir. kimi afrikada açlıktan ölen insanlar için hristiyan olup zina yapmalarını sebep gösterir kimi de oluşan felaketleri hristiyan olmalarına baglar . işte bu tür zihniyetler ülkemizi yıllar yılı geriye götürür.

serdarın dedigi ironide olabilir, kim bilebilir. belki adam bazı kesimlerin düşüncelerini yansıtmak istemiştir ve kanımcada iyi yansıtmıştır. koskoca yardım kuruluşları bile yardım yaparken ülkelerin müslüman mı hristiyan mı olduklarına bakıyor. eger yardım yapılan ülke hristiyan bir ülkeyse hem müslümanlaştırılma çalışmaları başlıyor.

zavallıdır , gerçekten zavallıdır böyle düşünen insanlar.